חג כלניות שמח משדות נגב

בכל יום שישי בחודש פברואר יתקיימו מגוון פעילויות בהובלת המועצה האזורית שדות נגב ביער שוקדה במסגרת פסטיבל דרום אדום. כל הפרטים בכתבה


במהלך חודש פברואר, בכל יום שישי, יתקיימו מגוון פעילויות במסגרת פסטיבל דרום אדום בהובלת המועצה האזורית שדות נגב. האירועים יתקיימו ביער שוקדה בין השעות 10:00 ועד השעה 14:00.

בין הנושאים שיאפיינו את הפעילויות בימי השישי: ''שישי יוצא מן הכלל'' (3.2), במסגרתו ישולבו אנשים עם מגבלה כחלק מאירועי חודש פברואר יוצא מן הכלל שמטרתו העלאת המודעות לאוכלוסייה מיוחדת זו. כמו כן, תתקיים קבלת שבת מוזיקלית, ופעילויות ברוח קבלת האחר ותוצג תערוכה של אמנים מקומיים. בשישי ה-10.2 יתקיים מרוץ הכלניות ותיאטרון רחוב.

בתאריך ה-17.2 יתקיים ''שישי-ספורטיבי'' שילווה בתחנות ספורטיביות לכל המשפחה, וב-24.2 יתקיים ''שישי משפחתי פורימי'' עם קרקס, הופעות וסדנאות של אמנים מקומיים. כמו כן, בכל ימי השישי ישולבו דוכני מזון של עסקים מקומיים ורכיבה מודרכת על אופניים.

אירועי דרום אדום מתקיימים מדי שנה בחודש פברואר והפכו למסורת. זאת השנה ה-18 לפעילות דרום אדום המכונה גם ''חג הכלניות'' על רקע הכלניות שצפויות לכסות את צפון הנגב במרבדים אדומים וססגוניים.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''שדות נגב הולכת ומתפתחת למרות ועל אף האתגרים הביטחוניים הניצבים בפנינו אל מול רצועת עזה. זכינו בתושבים איכותיים וציוניים, אשר הגיעו בשנות ה-50 ליישב חבל ארץ מדהים זה, ומאז, ההתיישבות באזור הפכה למוקד משיכה למשפחות צעירות ומהווה ניצחון מוחץ על אויבנו.

אירועי דרום אדום מציבים את שדות נגב כמוקד משיכה תיירותי במסגרתו נחשפים ושומעים עלינו מזווית אחרת, של דרום מכלניות ולא דרום של צבע אדום.

אני רוצה להזמין אתכם להגיע וליהנות משלל הפעילויות שלנו באווירה קסומה מול הנוף מרהיב זה ולאחל לכולנו חג כלניות שמח''.