כנס הפורשים של הנגב המערבי התקיים בשדות נגב

מאות משתתפים לקראת או אחרי היציאה לפנסיה השתתפו בכנס ייעודי שמטרתו לסייע להם בתקופה החדשה בחייהם


השבוע (ג') התקיים כנס הפורשים השלישי של תכנית אפ+60 במסגרת אשכול רשויות נגב מערבי. האירוע התקיים בהיכל התרבות שבשדות נגב בהשתתפות מאות משתתפים.

בכנס, בירכו את המשתתפים ראש המועצה האזורית בשדות נגב, תמיר עידאן ויו''ר רשויות אשכול נגב מערבי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי.

בכנס ניתן דגש על יזמות כהזדמנות ופנה לגילי בני ה-60 ומעלה אשר צפויים או יצאו בקרוב לפנסיה.

במסגרת היום התקיימו הרצאות וסדנאות עם מומחים בתחומי ההכנה לפרישה, פאנל בנושא יזמות חברתית או עסקית, ובסוף הכנס, התקיימה הצגה של תיאטרון שורשים ''על הדבש ועל העוקץ'' בהשתתפותם של בני הגיל השלישי משדות נגב והסביבה.

מטרתו של הכנס הינה להכיר את השירותים הניתנים ליוצאים לפנסיה, הזכויות שלהם ועוד, תוך קידום תחושת השייכות והמשמעות בתקופת החיים החדשה.

תמיר עידאן ראש המועצה האזורית שדות נגב .jpe

ראש המועצה האזורית שדות נגב בירך את המשתתפים: ''ללא ספק, הגעתם לתקופה הכי יפה בחייכם. זוהי תקופה של בשלות, הלחץ מאחוריכם, חוויתם והתמודדתם עם אתגרים, והשנים שעבדתם והשקעתם, מתחלפים להם בתקופה נינוחה יותר. אף אחד, לא מכין אותנו בצורה מספקת ליום בו נסיים את עבודתנו, ומכאן חשיבותו של כנס זה: לתת לכם את הכלים והידע הנדרש כדי שתוכלו להתחיל את התקופה החדשה באופן הטוב ביותר, כשאתם מוכנים ויודעים לצפות את הבאות.

זה הזמן ליהנות מהרגע, ליהנות מתקופה נפלאה, לנצל אותה ולהגשים את כל החלומות שלא הגשמתם עד כה. אני רוצה לאחל לכם הצלחה והנאה בדרככם החדשה. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לשותפים הרבים בהפקת יום חשוב זה, המשרד לשוויון חברתי, לאפ 60 פלוס, עמותת שמעיה, אשל-ג'וינט, ולאגף לשירותים חברתיים במועצה''.

יו"ר אשכול נגב מערבי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "הפרישה משגרת העבודה היומיומית והמעבר לעולם חדש, ולרוב גם בלתי ידוע, יכולה להיות הזדמנות לשינוי. ליהנות משנים של יצירתיות, התפתחות והגשמת חלומות שונים. יש מי שיבחרו בתעסוקה אחרת/חדשה, התנדבות ונתינה, לימודים, פיתוח תחביבים שהוזנחו, חיזוק הקשרים המשפחתיים והחברתיים ועוד.

הפורשים היקרים זכאים לאיכות חיים טובה ומספקת, ועליהם להיערך, לתכנן ולפעול להשגת משמעות חדשה לחייהם שאחרי הפרישה מהעבודה וכאן נכנס המקום החשוב והמשמעותי של מרכז "אפ 60+" של אשכול נגב מערבי שנותן למשתתפים כלים וידע לעידן החדש בחייהם. אין ספק שהכנס יפתח לפורשים הזדמנויות חדשות לשנים הקרובות".

 

צילום: טל סיגרון.