בית הספר בית הגדי זכה בחידון האסטרונומיה של שדות נגב

לאחר תקופת למידה ארוכה, בתי הספר היסודיים במועצה הגיעו לשלב הגמר והפגינו בקיאות בתחומי המדעים


שדות נגב ממשיכה לשים את נושא המדעים בקדמת במה: בהובלת מרכז מדעים התקיים בסוף השבוע שעבר (ה') חידון האסטרונומיה ה-2 של שדות נגב.

במהלכו, 8 נציגי כיתות ה' מבתי הספר היסודיים נשאלו שאלות בנושאי מושגי יסוד ודמויות מפתח בתחומי המדע והחלל על ידי צוות השופטים - מדריכים של המרכז המדעי.

התלמידים הפגינו בקיאות רבה בחומר הנלמד, ובמקום הראשון זכו זאת השנה השנייה תלמידי בית הספר בית הגדי.

כחלק מההכנות לחידון, מורות המדעים בבתי הספר: אורטל שלי מבית הגדי, אֹפָּל הלל מסעד, אורה רחמים ממעגלים ותהילה חורי מנועם תושיה, ביחד עם צוות המדריכים במרכז מדעים, העשירו את עולמם של הילדים והכינו אותם לחידון האסטרונומיה של המועצה שכלל בין השאר שאלות בנושאי החיים בחלל, דמויות מפתח באסטרונומיה, ליקוי חמה ולבנה ועוד.

בתחרות השתתפו כ-300 תלמידים וצוותי הוראה אשר הגיעו לעודד ולתמוך במשתתפים. חידון זה שהתחיל בשנה שעברה ונחל הצלחה רבה, התקיים גם השנה ועתיד להפוך למסורת שנתית כחלק מהרצון להמשיך ולהשקיע בתחומי המדעים לתלמידי בתי הספר היסודיים במועצה.

ראש המועצה, תמיר עידאן, הגיע ובירך את התלמידים: ''אני שמח להיות כאן איתכם בחידון האסטרונומיה ה-2 של שדות נגב. אני יכול רק לקנא בכם. הלוואי וכשאני הייתי ילד הייתי לומד ומרחיב אופקים בנושאי המדעים כמוכם.

שדות נגב הולכת והופכת לשם דבר בנושא המדעים בקנה מידה ארצי, בזכות השקעתם של צוותי החינוך בבתי הספר ובזכות הקמת מרכז מדעים מתקדם וחדשני במועצה אשר מעביר את הלמידה בנושא המדעים באופן חווייתי.

אני רוצה להודות למנהל אגף חינוך, מוטי אדרי שהפך את החזון למציאות בנושא המדעים, למנהלת מרכז מדעים עדי חזן על היוזמה של רעיון מבורך זה ולמורות שהשקיעו רבות ומעבר לנדרש כדי להכין את התלמידים לרגע מיוחד זה''.