כולם שווים בשדות נגב

מאירים את המועצה בסגול: היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות צוין בשדות נגב


כחלק מתפיסת המועצה לקידום ושילוב אנשים עם מגבלה בחברה, המועצה לקחה חלק ביום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. מבני המועצה ומוסדות החינוך הוארו בצבע סגול, חולקו ערכות עם מנורות סגולות לתושבים המעוניינים בכך ובמוסדות החינוך התקיימו פעילויות ברוח היום.

כמו כן, וכחלק מתפיסת המועצה לשילוב אנשים עם מגבלה בחברה, צולם סרטון בהשתתפות אושיית היוטיוב רונן ''רייג׳ גיימינג'' אשר הגיע לביתם של נריה ורננה עטיה בני ה-13 מיישוב שרשרת, לקויי הראייה. הסרטון אשר צפוי להתפרסם בקרוב יראה את התמודדותו של היוטיובר משחק במשחק מחשב כשעיניו מכוסות וישקף את התמודדותם של לקויי הראייה.

  היום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מצוין ב-3 בדצמבר מדי שנה ומוקדש לקידום ההבנה כלפי אנשים עם מוגבלות ולעידוד התמיכה בכבודם, בזכויותיהם ובשלומם. היום נועד גם להגביר את המודעות לתועלת שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים.ביום זה, מאות מבנים מרכזיים בכל רחבי הארץ יוארו בצבע סגול, הצבע המזוהה עם קהילת האנשים עם מוגבלויות בעולם.

מאחורי הפרויקט עומדים מפעל הפיס, השלטון המקומי והאזורי ואתר "שווים" והוא מוקדש לכבודם של 1.5 מיליון אנשים עם מוגבלות החיים בישראל.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''שדות נגב פועלת רבות לקידום אנשים עם מגבלה בחברה מתוך חובתנו המוסרית ומתוך אמונה כי כל בני האדם נולדו שווים. במועצה פועלות תכניות רבות לכל אורך השנה המשלבות את אוכלוסייה זו כחלק אינטגרלי בפעילות מועצה. נמשיך להשקיע באוכלוסייה מיוחדת זו ולתת לה את הכלים הנדרשים על מנת שימשיכו להשתלב בחיי הקהילה בשדות נגב''.

מאירים את המועצה בסגול.jpe