שישי אישי וישלח

אלופי אירופה משדות נגב, הטיול לעובדים, אירועי החנוכה, וגם: מקבץ תמונות מהנעשה במועצה בתחום הבינוי. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן


כולם שווים בשדות נגב

 

כחלק מתפיסת המועצה לקידום ושילוב אנשים עם מגבלה בחברה, המועצה לקחה חלק ביום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. מבני המועצה ומוסדות החינוך הוארו בצבע סגול, חולקו ערכות עם מנורות סגולות לתושבים המעוניינים בכך ובמוסדות החינוך קיימו פעילויות ברוח היום.

כמו כן, וכחלק מתפיסת המועצה לשילוב אנשים עם מגבלה בחברה, צולם סרטון בהשתתפות אושיית היוטיוב רונן ''רייג׳ גיימינג'' אשר הגיע לביתם של נריה ורננה עטיה בני ה-13 מיישוב שרשרת, לקויי הראייה. הסרטון אשר צפוי להתפרסם בקרוב יראה את התמודדותו של היוטיובר משחק במשחק מחשב כשעיניו מכוסות וישקף את התמודדותם של לקויי הראייה.

היום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מצוין ב-3 בדצמבר מדי שנה ומוקדש לקידום ההבנה כלפי אנשים עם מוגבלות ולעידוד התמיכה בכבודם, בזכויותיהם ובשלומם. היום נועד גם להגביר את המודעות לתועלת שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים.

אנו פועלים רבות לקידום אנשים עם מגבלה בחברה מתוך חובתנו המוסרית ומתוך אמונה כי כל בני האדם נולדו שווים. במועצה פועלות תכניות רבות לכל אורך השנה המשלבות את אוכלוסייה זו כחלק אינטגרלי בפעילות המועצה. נמשיך להשקיע באוכלוסייה מיוחדת זו ולתת לה את הכלים הנדרשים על מנת שימשיכו להשתלב בחיי הקהילה בשדות נגב.

כניסת המועצה בסגול
 
פעילות בנושא שוויון בבית ספר מעגלים

............

פרשה בקטנה: וישלח

בפרשת השבוע מסופר על מאבקו של יעקב אבינו עם המלאך, המאבק שזיכה אותו בשמו הנוסף: ישראל - ''כי שרית (נלחמת) עם אלוקים ואדם''.

יעקב אבינו ידע להילחם, הוא ידע להיאבק ולנצח.

השם ישראל ומהותו, הולך איתנו מאז ועד היום, והוא כולל בתוכו את ה-D.N.A של עם ישראל: מאבק וניצחון כנגד כל הסיכויים בזכות האמונה בצדקת הדרך, ו-2,000 שנות גלות והקמת מדינת ישראל כנגד כל הסיכויים יעידו זאת.

בשבוע הבא, ביום ראשון יתקיים יום ההוקרה לפצועי צה''ל ונפגעי פעולות האיבה. אנו מקיימים טקס הוקרה ייעודי לכל אותם אנשים שנפצעו ומהווים חלק בלתי נפרד מסיפור הצלחתו וניצחונו של עם ישראל והקמת מדינת ישראל.

אנו מזמינים אתכם להגיע ולכבד את המעמד החשוב!

הזמנה לטקס ההוקרה לפצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה

........

גאווה מקומית

כבוד ענק לשדות נגב: באליפות אירופה לאומניות לחימה בג'יו ג'יטסו 2022 המתקיימת בימים אלו זכה שי סטפנסקו מאמן אומנויות לחימה בשדות נגב ב-4 מדליות: 1 זהב ו-3 כסף.

לצידו, אביב חניה ממושב שרשרת זכה במדליית כסף וכסגן אלוף אירופה.

אביב חניה
 
שי סטפנסקו

 

מפרגנים לעובדים

השבוע, יצאו עובדי המועצה לטיול בהובלת ועד העובדים והסתדרות העובדים. יום הכיף היה בים המלח ואיפשר לעובדים היקרים שלנו הפוגה משגרת יומם העמוסה. העובדים המסורים שלנו חזרו עם כוחות מחודשים על מנת להמשיך ולתת לכם התושבים את השירות הטוב ביותר!

טיול ועד עובדים 2022

 

ועידת השלטון המקומי

ועידת השלטון המקומי לחדשנות (MuniExpo) התקיימה השבוע. הועידה מתקיימת מדי שנה ומאפשרת למידה והטמעת חדשנות בערים ובמועצות בישראל. המועצה לקחה חלק באירוע, הכירה יוזמות חדשניות מקרוב במטרה להכניס רוח חדשה למועצה.

ביקור בכנס השלטון המקומי

 

מו''פ עם הפנים לקהילה

לא הרבה מכירים, אבל מרכז ופיתוח (מו''פ) קטיף הוקם בגוש קטיף בשנת 1984 ופעל ביישובי גוש קטיף. המו''פ זכה להכרה ארצית בזכות צוות המחקר בנושא החקלאות ובזכות השירות שהוענק לחקלאים. לאחר הפינוי ובהחלטה עם גורמי המועצה בשדות נגב, הוחלט על העברת המכון לשטח המועצה בשנת 2011.

לאחרונה, המו''פ החליף את השם ל''מו''פ מרכז ופיתוח עוטף עזה''. כחלק מההתחדשות של המו''פ ובהתאם לשיתוף הפעולה עם המועצה, מתקיימים תכניות מיוחדות במוסדות החינוך בה התלמידים מגיעים לביקור ועורכים ניסויים במקום.

אנו רואים חשיבות רבה בהכרת התחום החקלאי על מרכיביו השונים לדור העתיד שלנו. המו''פ שנמצא בשטחינו מעניק את הידע הנדרש עבור התלמידים שלנו.

משתלמים בביקור במופ

חנוכיף בשדות נגב

מאברהם טל ויונה קפח ועד מסיבות חנוכה ביישובים: חוברת הפעילויות שלנו לחג החנוכה מוכנה, מוזמנים להיכנס וליהנות מהפעילויות השונות.

קישור לחוברת המלאה: https://did.li/YScIw 

כיף בחנוכה בשדות נגב

 

בעיצומן של עבודות פיתוח!

רגע לפני סיום, קבלו מקבץ תמונות מהנעשה בתחום הפיתוח במועצה בניהול אגף הנדסה!

שחב''ק (שחקו בקהילה), מתחם נינג'ה ותאורת רחוב – ככה נראית מועצה בפיתוח!

מגרש
 
מתחם ספורט
 
נינגה
 
שחבק
 
תאורת רחוב

שבת שלום!