המשוררים משדות נגב

שלושת הזוכים בתחרות הכתיבה היוקרתית 'מילה במקום' הגיעו לביקור במועצה ובמהלכה הוחלט על הקמת ועדת כותבים מקומיים


השבוע בשדות נגב, הזוכים המקומיים בתחרות השירה והכתיבה ''מילה במקום'' שנערכה זאת השנה הראשונה במועצה, נפגשו עם ראש המועצה, תמיר עידאן, ומנהל המתנ''ס, יוני ממו.

שלושת הזוכים, יצחק כהן (מקום ראשון), אפרת רפל-פראווי (מקום שני) ונעה איזקסון (מקום שלישי), קיבלו שי ותעודת זכייה. במהלך הפגישה התקבלה ההחלטה על הקמת ועדת כותבים מקומיים - ועדה שתסיע להם ולכותבים רבים ונוספים מהמועצה למנף את תחום הכתיבה ולתת לה את המקום הראוי.

מפגש ראשון יתקיים השבוע (ב') כאשר המועצה הקצתה מטעמה נציג שילווה את הוועדה.

מיזם "שירה על המפה" ו"מילה במקום" כחלק ממנו, עונה על צורך בחשיפה, עידוד והעצמה של כוחות וכישרונות מקומיים בתחום הכתיבה – השירה והסיפורת בכל מקום בארץ. כ-20 כותבים מקומיים נגשו לתחרות.

בשנים האחרונות קיימת תנופה בתחום הכתיבה בשדות נגב כאשר כותבים מקומיים, צעירים ומבוגרים זוכים להכרה ארצית על כתיבתם והוצאת ספריהם לאור.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''שדות נגב זוכה להכרה ארצית בתחום הכתיבה בזכות הכותבים המוכשרים שישנם במועצה. זכיתי להיפגש עם חלקם השבוע ולהכיר מקרוב את המשוררים שלנו. הם ללא ספק פורצי דרך בתחום השירה ומהווים עבורנו גאווה גדולה. מתוך חשיבות נושא זה, ומתוך הרצון למצב את שדות נגב כמוקד השראה בתחום הכתיבה, החלטנו להקצות את המשאבים הנחוצים על מנת להמשיך ולפתח כותבים חדשים לצד וותיקים מהמועצה''.

המשוררים משדות נגב..jfif