לראשונה בשדות נגב: פאנל בחירות עם נציגי המפלגות

שדות נגב בוחרת באחדות: אולפנת אלומה קיימה פאנל פוליטי בהשתתפות נציגי המפלגות בכנסת. על דבר אחד כולם הסכימו: הצורך באחדות העם


ימים ספורים לפני הבחירות (ה') התקיים לראשונה בשדות נגב פאנל פוליטי.

הפאנל היה בהובלת אולפנת אלומה ומטרתו לחשוף את התלמידות לנציגים בכנסת ולהשקפת עולמם.

על אף שפניות נשלחו לנציגי המפלגות השונות, אלו הנציגים שהגיעו ונעתרו להזמנה: אלמוג כהן (עוצמה יהודית), תהילה פרידמן (המחנה הממלכתי), שלום דנינו (הליכוד) ומשה סלומון (הציונות הדתית).

עוד קודם פתיחת הפאנל, ראש המועצה, תמיר עידאן, נשא בפני התלמידות דברים בדבר החשיבות ההצבעה והדגיש בפניהן את הצורך בלשאול את נציגי הציבור על נושאים הקשורים לצמצום פערים והעזרה לאוכלוסיות המוחלשות.

הפאנל היה בהנחייתו של העיתונאי אליישיב רייכנר (מקור ראשון). בתחילתו, כל מועמד התבקש לומר משהו טוב על אחד היריבים בפאנל ולאחר מכן ניתנה לכל אחד אפשרות להסביר למה להצביע למפלגה שלו.

לאחר הסבב, נשאלו שאלות על ידי התלמידות. בין הנושאים: שוויון וצמצום פערים, היחס לאנשים עם מגבלה, ביטחון ועוטף ישראל, יוקר המחייה, דת ומדינה, נשים בפוליטיקה ועוד. הפאנל הסתיים בקריאה לאחדות מתוך תחושת שותפות לעתיד המדינה.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''הבחירות מהוות בשבילנו את היכולת לממש זכות שהיא חובה אזרחית ולקדם את האמונה בערכים שלנו. קיום פאנל זה איפשר לתלמידות לשמוע דעות שונות וסייע להן לבסס את השקפת עולמן.

אני רוצה להודות למארגנות המנהלת טוני מיטלמן והמחנכת עדי נאמן של היוזמה החשובה הזאת, שבונה קומה נוספת בחינוך הדור הבא של שדות נגב כמי שמעורבות יותר בנעשה בחברה בישראל''.

אולפנת אלומה קיימה פאנל פוליטי בהשתתפות נציגי המפלגות בכנסת..jpe