שישי אישי פרשת וירא

ערב הוקרה לצוותי החינוך וההוראה, הפאנל הפוליטי ויום ההליכה הבינלאומי. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן.


שדות נגב הוקירה את צוותי החינוך וההוראה

 

כ-400 צוותי חינוך והוראה השתתפו (ג') בערב הוקרה והצדעה בהיכל התרבות.

מטרת הערב הייתה להעלות על נס את ההצלחה החינוכית בשדות נגב ולהוקיר את אלו אשר הובילו זאת.

בשנה האחרונה מערכת החינוך בשדות נגב הגיעה להישגים בתחומים רבים, ביניהם אחוזי הזכאות לבגרות (98% - שיא של כל הזמנים), הטמעת תכניות חדשניות החל מהגיל הרך, השתתפות בתחרויות יוקרתיות ועוד.

הערב כלל ארוחה עשירה, דברי ברכה, חלוקת שי ובסופה הופעה של הפרויקט של רביבו. בערב זה הפתעתי את מנהל אגף חינוך, מוטי אדרי, מנהלת מחלקת גנים ומעונות, אירית אליה-דהן, ומנהל המתנ''ס, יוני ממו – והוקרתי אותם באופן מיוחד. הם נקראו לבמה ולקול תשואות הקהל הענקתי להם מגן הוקרה על תרומתם הרבה להישגי החינוך במועצה.

כיום, אחרי עשור כראש מועצה אני יכול לומר בפה מלא שאין דבר שגורם לי קורת רוח מאשר העיסוק בחינוך. המפגש הבלתי אמצעי עם ילדים, ההורים, צוותי חינוך,

הטיפול המערכתי בערכים, הישגים לימודיים, בינוי מוסדות חינוך, פתירת בעיות אישיות של תושבים– מסיבים לי אושר וסיפוק רב.

השינוי לא התרחש ביום אחד. היעד שהצבנו היה שאפתני ומאתגר כאחד: ליצור מערכת חינוך עדכנית, מותאמת למאה ה-21, שתהווה גאווה מקומית.

מערכת חינוך שתצמיח ותגדל בשדות נגב דור חדש, ושלא מפחד להציב לעצמו שאיפות גבוהות. דור שילמד על פריפריה רק מספרי ההיסטוריה ושיקבל את כל הכלים לבחור ולהצליח בכל מקצוע שיבחר לעסוק בו בעתיד. דור שרגליו מוצבות ארצה וראשו מגיע השמימה.

רק התחלנו, והזרוע עוד נטויה. נמשיך להשקיע בחינוך ולהקצות משאבים לטובת דור העתיד שלנו.

בערב זה התכנסנו כדי להודות ולהוקיר כל אחד ואחת מצוותי החינוך וההוראה היקרים שלנו – בזכותם שדות נגב הפכה למוקד השראה בחינוך.

ערב הוקרה לצוותי החינוך
 

......

פרשה בקטנה: וירא

ללכת נגד הזרם

בפרשה אנו נפגשים עם דמותו של אברהם אשר נקרא גם אברהם העברי. חכמים הסבירו את הסיבה לכך: ''רבי יהודה אומר: כל העולם כולו מעבר אחד והוא מעבר אחד''.

בתקופתו, כל העולם עבדו עבודה זרה, והאמינו בפסלים שהם האלוקים. הכי קל היה להמשיך עם הזרם או לכל הפחות לא להילחם נגד זה. שהרי הוא היה לבד. בלי קבוצה מאחוריו, בלי קהילה, בלי עם.

אבל אברהם נלחם מול כולם, ניתץ פסלים וקרא בכל מקום: 'אתם טועים'.

מאברהם אבינו למדנו לבטא את האמונה שלנו בלי פחד ובלי משוא פנים. נדרש מאיתנו לפעמים לצאת נגד הזרם ולומר את דעתנו גם אם היא לא בהכרח מקובלת בחברה בה אנו נמצאים.

...........

שדות נגב ממשיכה לצעוד קדימה

ואם בהליכה עסקינן, לאחרונה ציינו את יום ההליכה הבינלאומי בשדות נגב בהובלת מחלקת הספורט.

האירוע המרכזי היה במוסדות החינוך היסודי ובגני המועצה. מאות ילדים התארגנו להליכה, למדו על חשיבות אורח חיים בריא ופעיל, קיבלו חולצה ממותגת בסימן ''שדות נגב צועדת קדימה'' ובקבוק מים, ויצאו להליכה ברחבי המועצה. בסופה, הכינו ואכלו התלמידים ארוחת בוקר בריאה. כמו כן, בחלק מהיישובים התקיימו פעילות ברוח היום.

אנו רואים חשיבות בהטמעת אורח חיים בריא ופעיל לכל הגילים ויום זה צוין באופן מיוחד במוסדות החינוך של המועצה כחלק מאותה התפיסה.

הסלוגן של היום מבטא את התקופה בה שדות נגב נמצאת –שדות נגב צועדת קדימה - בחינוך, בתנופת פיתוח, בשירותים לתושב וכך, גם בספורט.

יום ההליכה בשדות נגב

לראשונה בשדות נגב: פאנל בחירות עם נציגי המפלגות

ימים ספורים לפני הבחירות (ה') קיימנו לראשונה במועצה פאנל פוליטי.

הפאנל היה בהובלת אולפנת אלומה ומטרתו לחשוף את התלמידות לנציגים בכנסת ולהשקפת עולמם.

על אף שפניות נשלחו לנציגי המפלגות השונות, אלו הנציגים שהגיעו ונעתרו להזמנה: אלמוג כהן (עוצמה יהודית), תהילה פרידמן (המחנה הממלכתי), שלום דנינו (הליכוד) ומשה סלומון (הציונות הדתית). עוד קודם פתיחת הפאנל, נשאתי בפני התלמידות דברים בדבר חשיבות ההצבעה והדגשתי בפניהן את הצורך בלשאול את נציגי הציבור על נושאים הקשורים לצמצום פערים והעזרה לאוכלוסיות מוחלשות. אני רוצה להודות למארגנות המנהלת טוני מיטלמן והמחנכת עדי נאמן של היוזמה החשובה הזאת, שבונה קומה נוספת בחינוך הדור הבא של שדות נגב כמי שמעורבות יותר בנעשה בחברה בישראל.

עם חברי הפאנל

עם בקבוק ועגלה – יצאנו לדרך!

אימהות בחופשת לידה ביחד עם ילדיהן התאספו להליכה ספורטיבית ברחבי המועצה ופעילות בתנועה עם התינוקות. כיף לאמא ולילד!

הולכות עם עגלות

נזכור ולא נשכח

השבוע צויין 27 שנים להירצחו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז''ל. ביום זה עלינו להזכיר לעצמו שצו השעה הוא אחדות ושעל אף המחלוקות השונות אל לנו לשכוח כי עם אחד אנחנו.

 במוסדות החינוך עסקו בנושא גבולות השיח והמחלוקות תוך הכלת הדעות השונות.

זוכרים ולא שוכחים

לא חבל? 500 שקל!

השבוע התחלנו בקמפיין נוסף שמזהיר את בעלי הכלבים באיסור שוטטות כלבים בשטח המועצה. לאחרונה, חולקו 14 קנסות לבעלי כלבים בשווי של 500 ש''ח שנמצאו משוטטים. בהמשך למאמצינו, אנו מעדכנים כי בשבוע האחרון נלכדו 5 כלבים משוטטים מהיישובים.

אנא, החזיקו את כלבכם כנדרש על פי חוק.

מספר טלפון לדיווח על שוטטות כלבים: 8261*

עוצרים את שוטטות הכלבים

הוא עשה זאת שוב

האלוף שלנו: נתיב ביטן (זרועה) זכה ב-3 מדליות זהב ובמדליית כסף בתחרות הארצית והיוקרתית ''ספיישל אולימפיקס'' במקצה השחייה. הוא, ועוד רבים כמותו שמייצגים אותנו בכבוד מהווים עבורנו מודל השראה וגאווה גדולה.

נתיב ביטן - גאווה מקומית

בהצלחה!

7 סטודנטים מהחוג לתקשורת במכללת ספיר הצטרפו השנה למרכז צעירים שלנו במטרה למנף את תחום השיווק, להגיע לכל צעיר באמצעות המדיות השונות ולהציע את השירותים לכלל הצעירים. בהצלחה!

צוות השיווק של המרכז צעירים

שבת שלום!