שישי אישי כי תבוא

הנתונים המלאים על מהפכת החינוך, ההשקעה בהכנה לשירות משמעותי, הכתרת רב שובה ופתיחת חגיגות ה-70 למלילות. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן.


98% זכאות לבגרות בתיכוני המועצה בשדות נגב

לאור תמונת החינוכית שפורסמה השבוע, שדות נגב ממשיכה להוביל ברשימת התיכונים הטובים בישראל. מהפכת החינוך בעיצומה בזכות הצוותים המסורים שלנו

 

השבוע (ג') פרסם משרד החינוך את ''התמונה החינוכית'' - נתונים אודות מדדי ההצלחה של מערכות החינוך בישראל לשנת התשפ''א (2021).

לשמחתנו הרבה, הנתונים מראים עלייה בתחומים רבים בתיכונים שלנו, אשר משקפים נאמנה את ההשקעה החינוכית.

מפילוח הנתונים באופן מעמיק, עולה כי הזכאים לתעודת בגרות במוסדות החינוך הרשמיים שבבעלות המועצה בשדות נגב עומד על 98%, אחוז אחד יותר מאשתקד. (ובשקלול מוסדות החינוך המוכר שאינו רשמי במועצה אחוז הזכאות עומד על 92.3% עלייה של כ – 4% משנת הלימודים הקודמת).

נתונים אלו מתווספים להצלחות החינוכיות הרבות השנה בשדות נגב, ביניהם: פרס חינוך מחוזי לתיכון נריה בנות, כניסתם של תיכוני נריה בנים ובנות לרשימת התיכונים המובילים בישראל, השתתפות בכנס הבינלאומי לחינוך של אולפנת אלומה ועוד.

רגע לפני הצגת מפת הנתונים המלאה, דבר תורה קצר, וחזרנו.

ההצלחה החינוכית בשדות נגב

...........

פרשה בקטנה: כי תבוא

בפרשה שלנו, בני ישראל נמצאים במעמד הכניסה לארץ ישראל. משה תולה תקווה בדור הצעיר, שעתיד להיכנס לארץ, ומסביר להם את הקשר והמחויבות שלהם לה'. הוא מבקש מהם להשכיל ולהתמיד בקיום התורה והמצוות.

מה שמשה הבין אז, העולם מבין היום בהקשרים רבים.

ואם בחינוך עסקינן, יסודות החינוך, צריכים להיטמע בדור הצעיר על מנת שיוכל להשפיע על המציאות בעתיד. בדיוק את זה, אנו עושים: מקסימום השקעה בדור העתיד – זה ישתלם להם, זה ישתלם לכולנו.

...........

 

פילוח הנתונים – לפי תיכונים

אולפנת אלומה

בחזרה למפת הנתונים המלאה בחינוך.

אולפנת אלומה סיימה את שנת תשפ''א עם  96% זכאים לתעודת בגרות. בעוד הממוצע הארצי עומד על 16% לניגשים ל-5 יחידות במתמטיקה, האולפנה מתייצבת על 25%. כמו כן, הנתונים הנוספים מראים על שביעות רצון של המורים, התלמידים וההורים: קרבה ואכפתיות בין מורים לתלמידים (ממוצע ארצי: 47%, באולפנה: 72%), מעורבות חברתית (ארצי: 60%, אולפנה: 80%), סובלנות כלפי האחר (ארצי: 77%, אולפנה 97%).

טוני מיטלמן

נריה בנות

בתיכון נריה בנות סיימו גם השנה עם הנתון המדהים של 100% זכאים לתעודת בגרות. לצד זאת, ישנה עלייה ניכרת בזכאים לבגרות משמעותית (15%), בניגשות ל-5 יחידות באנגלית (ממוצע ארצי: 43%, נריה: 52%), לצד נתונים גבוהים בהווי הבית ספרי: קרבה בין מורים לתלמידים (77%), מעורבות חברתית (82%), סובלנות כלפי האחר (91%) ושותפות הורים בבית הספר (ארצי: 70%, נריה: 85%).

דרורית ויס

נריה בנים

עלייה ניכרת התקיימה השנה בתיכון הישיבתי בנריה בנים שסיימו את שנת התשפ''א עם ממוצע חסר תקדים  97% זכאים לתעודת בגרות (ביחס לאשתקד – 82%).  המהפך שתיכון זה עבר בהנהגתו של מנהל בית הספר והצוות החינוכי מדהים בכל קנה מידה מזכאות של כ - 10% לפני מספר שנים לזכאות הנוכחית. עוד עלייה ניכרת הייתה בזכאים לתעודת בגרות בהצטיינות (6% השנה, לעומת אשתדל עם 0%), לצד נתונים גבוהים בהוויה הבית ספרי: קרבה בין מורים לתלמידים (72%), מעורבות חברתית (75%), סובלנות כלפי האחר (86%) ושותפות הורים בבית הספר (81%).

נתוני החינוך לשנת 2021 מבשרים צעד נוסף במהפכת החינוך בשדות נגב. העבודה היסודית, ההשקעה התקציבית וההון האנושי של צוותי ההוראה – בזכות אלו הפכנו בשנים האחרונות למוקד השראה בתחום החינוך. אנו מאמינים כי לכל תלמיד מתאימה שיטת לימוד ייחודית בהתאם לכישוריו, וכך, הרעיון של חנוך לנער על פי דרכו – הפך מחזון למציאות בשדות נגב.

אני רוצה להודות לראש מנהל חינוך, מוטי אדרי, למנהלים ולצוותי ההוראה על עבודתם המסורה שהובילה לתוצאות המרשימות. נמשיך לשים את החינוך בראש מעיינינו למען עתיד ילדינו.

איציק בן נעים, מנהל נריה בנים

מוטי חסן נבחר לרכז הכנה לגיוס משמעותי בשדות נגב

עם רזומה עשיר ובשקעה תקציבית: תחום ההכנה לשירות משמעותי בשדות נגב צפוי לעבור מהפך עם כניסתו השבוע של מוטי חסן לתפקיד רכז הכנה לצה''ל ושירות משמעותי.

תכנית ההכנה לשירות משמעותי, צפויה להתרחב ולעבור שינוי ובמסגרת זאת, ייכנסו תכניות חדשות לאור החלטתי לשים בראש סדר העדיפויות את הכנתם של נוער שדות נגב לשירות משמעותי.

מוטי חסן, נשוי + 6, לוחם סיירת בעברו. כיום, משרת חסן במילואים כמעביר גיבושים ליחידות מובחרות כולל הכשרה בתחום הקומנדו והסיור בכמה מהסיירות.

מוטי היקר, בהצלחה!

מוטי חסן

בשעה טובה: רב חדש למושב שובה

בשבוע שעבר, התקיים אירוע מרגש וחשוב: טקס הכתרתו של הרב רפאל חדאד שליט''א לרבה החדש של מושב שובה.

הרב רפאל חדאד שליט''א, נשוי ואב ל-6, בן 33, בוגר הישיבה הגבוהה במצפה יריחו, ובעל תעודת הסמכה לרבנות, ותואר ראשון בתלמוד ולשון.

בטקס המרגש שמענו את הרב לראשונה בתפקידו החדש והתרשמנו עמוקות מדמותו הענווה, מאירת הפנים ומהידע העצום שלו.

איחלתי לרב שילך בדרכם של רבנינו ואבותינו הקדושים, להחזיר העטרה ליושנה ולקרב את הקהילה לאבינו שבשמיים בדרכי נועם ובמאור פנים, ושבעזרת ה', יזכה להאריך ימים על ממלכתו, בטוב ובנעימים לאורך ימים ושנות חיים.

הרב רפאל חדאד במעמד ההכתרה

מזל טוב: החלו חגיגות ה -70 למושב מלילות

עם מיקי גבע, ברכות וארוחה כיד המלך: החלו חגיגות ה-70 למושב מלילות בשדות נגב.

באירוע המרשים, התקיימה הופעה של הזמר נתנאל אברהם בליווי נגנים והופעה מיוחדת של הסטנדאפיסט מיקי גבע.

הגעתי ובירכתי את התושבים היקרים שבעזרת ה', ימשיכו לגדול ולצמוח ולפתח את המושב הנפלא הזה.

מזל טוב!

מלילות חוגגת 70

צילום: ירין גז

שדות נגב מוכנה לכל תרחיש – גם במשבר המים

בסוף השבוע שעבר, ובעקבות החלפת צינור מים מרכזי באזור הנגב המערבי, וללא כל התרעה מוקדמת, הוגבל השימוש במים בעקבות ממצאים של עכירות גבוהה מהרגיל.

עוד קודם ההודעה הרשמית של משרד הבריאות בדבר הצורך בהזרמת מים והרתחתן לפני השתייה, היינו הראשונים לעדכן אתכם בדבר הגבלות השימוש במים במטרה לשמור על בריאותכם. עמדנו בקשר עם משרד הבריאות וחברת מקורות ודרשנו מהם טיפול מיידי ללא כל דיחוי.

לצד זאת, על מנת להיערך באופן מיטבי, מחלקת שפ''ע והחוליה הטכנית שלנו חילקו שישיות מים בכל מוסדות החינוך, בבתי בני הגיל השלישי וביישובים בהם היה צורך בתגבור נוסף.

אני רוצה להודות לחלקת שפ''ע ולחוליה הטכנית על תפעול האירוע באופן מיטבי לטובת תושבינו.

חלוקת מים למוסדות החינוך

הרמטכ''ל החדש ושדות נגב

סגן הרמטכ"ל כיום ובקרוב הרמטכ"ל ה-23, הרצי הלוי, כיהן בעברו כמפקד פיקוד דרום והינו ידיד אמת שלנו שדאג רבות לביטחוננו.

בשם תושבי שדות נגב אנו רוצים לאחל לך בהצלחה!

*בתמונות: עם הרמטכ"ל לעתיד בהרמת כוסית לקראת ראש השנה ובטקס יום הזיכרון.

הרצי הלוי ביחד איתנו

שבת שלום!