שדות נגב מתמגנת

18 מיגוניות חדשות מוצבות בימים אלו ברחבי המועצה האזורית אשר עתידים לסייע לתושבים בזמני חירום


השבוע, נפרסו 8 מיגוניות חדשות ברחבי המועצה האזורית שדות נגב, ובימים הקרובים יוצבו 10 מיגוניות נוספות, סה''כ 18 מיגוניות קבע חדשות.

המיגוניות הינם תרומת הקרן הקיימת לישראל, אשר מוצבים במרחבים ובגנים ציבוריים, על פי צורכי ביטחון, כפי שנקבע במשותף עם פיקוד העורף ובשיתוף פעולה עם אגף ההנדסה וקב''ט המועצה.

מיגוניות אלו יסייעו בזמני חירום כדי לתת מענה לתושבים הנמצאים ברחובות בשעה שנשמעת אזעקה, ויסייעו בפתרון לתושבים להם אין מקלט, ממ״ד או מרחב מוגן בביתם, ובעיקר לאלו הנמצאים ברחוב בשעת האזעקה.

יחד עם זאת, ובנוסף להצבת המיגוניות, בשדות נגב לא שוקטים על השמרים וממשיכים להיות מוכנים לכל תרחיש. בשבועות האחרונים התקיימו מרתוני פגישות של ראש המועצה תמיר עידאן ביחד עם ראש הממשלה והשרים בהם העלה עידאן בכל פגישה את המחויבות של הממשלה לדאוג למיגון קבע של בתי התושבים להם אין מיגון, לצד תקציבי סיוע נוספים בעתות שגרה וחירום.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''הצבת המיגוניות תסייע בחיזוק חוסנם הביטחוני של התושבים. אנו עושים את מירב המאמצים להמשיך ולקדם תכנית קבע לפתרון בעיית הממ''דים בבתי התושבים ומקווים כי הדבר יסתייע בקרוב. אני רוצה להודות לקק''ל על תרומתם הנדיבה ולאגף הנדסה על ביצוע הפרוייקט''.