נעים להכיר: פרויקט ספריה ניידת בשדות נגב

8 שנים שהמיזם הזה איתנו והוא ממשיך לצבור תאוצה. משאית עם מאות ספרים עוברת מדי שבוע, בכל יום ביישוב אחר, ומעניקה למבוגרים ולילדים פנאי איכותי


מיזם הספריה הניידת בשדות נגב פועל כ-8 שנים ומטרתו להנגיש את חווית הקריאה לתושבי המועצה.

המיזם מופעל מדי שבוע כאשר משאית עם מאות ספרים מגיעה בשעות אחר הצהריים לאחד מיישובי המועצה. הורים וילדים מתאספים למדשאות היישוב, נהנים ממתקני ג'ימבורי ופינות ישיבה, משאילים ספרים מהמשאית וקוראים ביחד מהמגוון העצום: מסיפורי ילדים ועד שירה, אגדות וסיפורת עכשווית. המגוון נועד לסייע לכל הורה וילד למצוא ספר המושך את ליבו.

לאור ההצלחה, במיזם הספריה יחל חידוש החל מהשבוע: בכל פעם ייבחר ספר אחר ויתקיים שעת סיפור בהמחשה לילדים.

מיזם הספריה פועל באמצעות שיתוף פעולה בין המועצה לבין בנק פועלים ועמותת ספרי מפתח שהוקמה על ידי קבוצת חברים מן המגזר הפרטי בתחום ההייטק, הפרסום והיזמות. העמותה מפעילה פרויקטים חינוכיים ניידים ברחבי ישראל ומשקיעה מאמצים ומשאבים רבים להנחיל ולשמר את תרבות הקריאה דרך דפי הנייר.

ראש המועצה האזורית תמיר עידאן: ''קריאת ספרים מעודדת ומפתחת את דמיונם של הקוראים, מעשירה את עולמם ומעניקה ידע עצום. דווקא בתקופה בה זמן המסך גדל וזמן הקריאה קטן, אנו מבינים את חשיבות הקריאה ומנגישים אותה לכל הגילים ביישובי המועצה באופן חווייתי ומעניין. אני רוצה להודות לצוות מתנ''ס שדות נגב על הפעלת מיזם חשוב זה''.