''המאיר לארץ''

נחנך בית מדרש על שמו של ראש המועצה האזורית לשעבר של שדות נגב, מאיר יפרח ז''ל


בסוף השבוע שעבר (ד') במושב שוקדה שבשדות נגב התקיים טקס חנוכת בית מדרש על שמו של ראש המועצה לשעבר, מאיר יפרח ז''ל שנפטר השנה, ועל שם אימו, פרחה ז''ל אשר אף היא נפטרה השנה.

בטקס השתתפו בני המשפחה, חברים ומוקירי זכרו אשר הגיעו להנציח את שמו על בית המדרש הנמצא בבית הכנסת המרכזי (הרשב''י) במושב.

במעמד זה, נשאו דברים לזכרו רבה של היישוב, הרב ראובן דרעי, רעייתו של מאיר ז''ל, מרגלית יפרח, ראש המועצה, תמיר עידאן, והממונה על המועצה הדתית, אוריה ברוכי-כהן.

מאיר יפרח ז''ל, עלה לארץ בגיל צעיר והתגורר בשוקדה ובנה את עצמו בעשר אצבעותיו. הוא החל את עשייתו הציבורית כנציג הוועדה החקלאית במועצה, ומשם התקדם לכהן כראש מהמועצה במשך שלוש קדנציות בין השנים 1997-2012.

55a9877e-a675-4c64-b835-82453b7beba6

יפרח היה דמות מוערכת ואהובה, מאיר פנים, שזכה להערכה רבה, ותרם רבות לפיתוחה של המועצה תוך הפיכתה ממועצה קטנה ''עזתה'' למועצה אזורית משגשגת – מועצה אזורית שדות נגב.

בין הדברים שנשא ראש המועצה, תמיר עידאן: ''נפלה בחלקנו הזכות להנציח את פועלו של ראש המועצה לשעבר, מאיר יפרח ז''ל, עוד בחייו, בהיכל התרבות שבמועצה וכעת אנו מנציחים אותו בחניכת בית מדרש על שמו ושם אימו, פרחה ז''ל.

מאיר ז''ל היה איש רחב אופקים, שהבין את חשיבותה של התרבות בחיי הפנאי של המועצה והשקיע רבות למען הקמת היכל התרבות. ומצד שני, הוא היה איש ספר, שמוקיר ומכבד תלמידי חכמים. השילוב בין השניים, מבטאים את מאיר ז''ל, ועל כן, אין ראוי ממקום זה כדי להנציח את זכרו''.