שישי אישי פרשת פנחס

נציג שלנו באליפות אירופה, היומולדת ליוכבד סגל ומיזם ייחודי לנוער לתקופת הקיץ. וגם: כמה מילים לזכרו של מאיר יפרח ז''ל לרגל חנוכת בית מדרש על שמו. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן


בקרוב: פינת חי טיפולית בשדות נגב

אני שמח לבשר כי בפינת החי שנמצאת במרכז מדעים ייערכו בקרוב שיפוצים והרחבה שתכלול  עוד שתי פינות חי בנוסף לשלוש הקיימות, לצד עבודות גינון וטיפוח הסביבה, הצבת ספסלים והצללות.

לצד השיפוץ החזותי, בפינת החי המחודשת יוענקו טיפולים החל מגיל שנתיים וחצי ועד בני הגיל השלישי, וכן, לאוכלוסיות מיוחדות, על ידי מרכז חוסן.

בין הטיפולים: עיבוד טראומה, ויסות רגשי, הקניית חוויות של הצלחה, יצירת קשר וקירבה, חוויות סיפוק, שמחה והנאה, התמודדות רגשית עם תהליכי חיים טבעיים כמו מחלה, מוות ולידה. שיפור הדימוי והביטחון העצמי, שחרור מפחדים, הגברת תחושת השלווה והביטחון, שחרור רגשות ועוד.

הטיפולים מתבססים על מפגשים ישירים עם בעלי חיים שונים אשר מפתחים ומעצימים את היכולות בתחומים רבים ומגוונים כגון: תפקודים מוטוריים, תקשורתיים ורגשיים.

כמועצה שחווה אתגרים ביטחוניים, הטיפול הרגשי בילדים הינו צורך בסיסי. אני רוצה להודות לחברתי, ח''כ נירה שפק, שבזכות מלחמתה העיקשת מול משרדי הממשלה הושג התקציב שיאפשר את השיפוץ החשוב לטובת חוסנם של תושבי שדות נגב.

פינת חי וטיפולים בעזרת בעלי חיים

..............

פרשה בקטנה: פנחס

הפרשה מתחילה בכך שה' משבח את מעשיו של פנחס בן אלעזר שהחליט להרוג את זמרי בן סלוא, מנשיאי משפחות שבט שמעון, על כך ששכב עם כזבי בת צור, בת נשיא מדין בפרהסיה: ''פִּינְחָס בֶּן-אֶלְעָזָר בֶּן-אַהֲרֹן הַכֹּהֵן, הֵשִׁיב אֶת-חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, בְּקַנְאוֹ אֶת-קִנְאָתִי''.

על פניו, קנאה נחשבת לדבר רע, עליה חכמים אמרו שהיא מוציאה את האדם מן העולם. אם כן, מדוע ה' משבח את מעשיו של פנחס?

אלא שקיים הבדל, בין מידת הקנאה למידת הקנאות. קנאה היא אכן דבר רע, המלווה בצער על ההצלחה של אדם אחר, קנאות היא התמסרות קיצונית לדבר מה, התלהבות עצומה לפעול למען משהו או נגד מישהו.

פנחס היה מלווה בתחושת שליחות למנוע מעשה זימה בישראל, זוהי קנאות שראויה להערכה ואין בה דבר מן הקנאה.

..............

מחזקים את הקשרים עם השלטון האזורי

צוות המטה של השלטון האזורית, הארגון הארצי של כל המועצות האזוריות בארץ, בהובלתו של חברי שי חג'ג', הגיעה אלינו לביקור אתמול. מטרת הביקור הינה להכיר את הנעשה במועצה, על הצלחותיה ואתגריה. המשלחת התרשמה עמוקות מהנעשה במועצה ושבחה את העבודה הרבה הנעשית אצלנו בתחומים רבים. כמו כן, במפגש, קיימנו שיח בין נציגי השלטון האזורי לבין מקבליהם במועצה שלנו על מנת לחזק את הקשר ולקיים שיתוף פעולה בהמשך.

מטה השלטון האזורי בביקור בשדות נגב

בשעה טובה: נחנך חדר האוכל המחודש בפנימיית נקודת חן

משלחת מחטיבת הנשים של סאו פאולו (ברזיל), הגיעה השבוע לביקור במסגרתו חנכנו את חדר האוכל המחודש בפנימיית נקודת חן בקיבוץ סעד ששופץ בזכות תרומתן.

המשלחת נפגשה עם תלמידות מהפנימייה שסיפרו על ההשפעה והתהליך החינוכי שעברו בפנימייה, המשיכה לבריכה ההידרותרפית הממוגנת המוקמת בימים אלו לאולם הספורט המשופץ במועצה – פרויקטים נוספים אותם תרמו.

חטיבת הנשים מסייעת רבות בפרויקטים השונים במועצה, וביקור זה ממשיך לחזק ולהעמיק את הקשר שלנו עם הקהילות היהודיות בעולם.

חטיבת הנשים על רקע חדר האוכל

 

כל עדכוני הליגות של שדות נגב בדף אחד!

הטורנירים הגדולים של הקיץ, בכדורגל ובכדורסל, בהם מתחרים היישובים ביניהם החלו בסוף השבוע שעבר. על מנת שתוכלו להתעדכן בזמן אמת בתוצאות ובטבלאות, ריכזנו את כל הנתונים בדף פייסבוק אחד. יהיה מעניין, מוזמנים לעקוב:

https://did.li/cTkaa

ליגות הכדורגל והכדורסל של שדות נגב

קפה בשדות מגיע עד אליכם!

המיזם שהחל בשנה שעברה זכה להצלחה רבה וממשיך גם השנה: כחלק מאירועי הקיץ ובמטרה לתת מענה לנוער שדות נגב בערבים, פתחנו את ''קפה בשדות''  - בית קפה נייד.

באווירה קסומה, עם קפה ומאפה, מחצלות ופינות ישיבה, ועל הדרך שיחה בגובה עיניים עם בני הנוער – קפה בשדות עובר בין הישובים. בית קפה זה מאפשר בילוי בחברת בני נוער בליווי צוות מקצועי קשוב שיודע לתת מענה לבני הנוער שלנו. זהו מיזם חשוב  המאפשר לנוער שדות נגב קיץ מהנה ובטוח.

קפה בשדות - השבוע

הושק אינדקס העסקים שלנו

באתר המועצה שמתחדש בימים אלו, הושק אינדקס העסקים המקומיים שלנו. באינדקס ניתן למצוא עסקים לפי חלוקה לקטגוריות. אנו מעודדים את פיתוח הכלכלה המקומית ומזמינים אתכם להיכנס ולרכוש תוצרת מקומית.

קישור: https://business.sdotnegev.org.il/

קונים מקומי

בהצלחה לנציג שלנו באליפות אירופה

נתיב ביטן מזרועה, יוצא בימים הקרובים לייצג אותנו בתחרות אליפות אירופה בשחייה!

נתיב, עולה לכיתה ט', הוא הצעיר ביותר מבין המועמדים. הוא אולי זכור לכם מהרצאותיו המרתקות בנושא ההתמודדות עם אוטיזם אותם העביר לעובדי המועצה והמתנ''ס ובתיכוני המועצה, עליהם סיפרנו כאן בעבר.

נפגשתי איתו השבוע כדי לאחל לו בהצלחה רבה בתחרות. זהו כבוד גדול עבורנו שנתיב ייצג אותנו בתחרות היוקרתית. לא משנה מה תהיה התוצאה, נתיב כבר ניצח. לעמוד שם עם דגל ישראל – זהו הניצחון שלו וכבוד גדול בשבילנו.

ביחד עם הנציג שלנו באליפות אירופה

מזל טוב יוכבד!

יוכבד גולד, עלתה ארצה לבדה בתחילת מלחמת העולם השנייה כאשר חלק ממשפחתה נרצחה בשואה וחלקה ניצלה ועלתה ארצה.

היא ממקימי קיבוץ סעד, אשר פעלה רבות למען קידומו של הקיבוץ בפרט ושדות נגב בכלל.

משפחתה המורחבת חגגה לה יומולדת 99 (!) ולכבוד האירוע המרגש, הענקנו לה תעודת הוקרה מטעם המועצה על פועלה ותרומתה.

יוכבד היקרה, לעוד המון שנים שמחות בבריאות איתנה,

מאחלים: משפחת שדות נגב!

יומולדת ליוכבד סגל

 

חנוכת בית מדרש על שמו של מאיר יפרח ז''ל

לסיום, ובנימה אישית, נפלה בחלקנו הזכות להנציח את פועלו של ראש המועצה לשעבר, מאיר יפרח ז''ל, עוד בחייו, בהיכל התרבות שבמועצה. השבוע, המשפחה והקהילה הנציחה אותו בחניכת בית מדרש על שמו ושם אימו בשוקדה.

במובן מסויים, בית מדרש והיכל תרבות נתפסים כשני הפכים שאינם מתחברים. אבל זה רק נראה כך. אפשר לשלב בין הדברים, צריך וכדאי לשלב ביניהם.

לא רבים מצליחים לעשות זאת, אך מאיר ז''ל ידע לשלב ביניהם.

הוא היה איש רחב אופקים, שהבין את חשיבותה של התרבות בחיי הפנאי של המועצה והשקיע רבות למען הקמת היכל התרבות. ומצד שני, הוא היה איש ספר, שמוקיר ומכבד תלמידי חכמים. השילוב בין השניים, מבטאים את מאיר ז''ל, ועל כן, אין ראוי ממקום זה כדי להנציח את זכרו.

בית מדרש על שמו של מאיר יפרח