שישי אישי - פרשת בלק

לכו לשלום וחיזרו בשלום: 242 מתגייסים חדשים לשירות צבאי ולאומי משדות נגב! וגם: פותחים עתיד לילדי שדות נגב, חניכת מעון יום וקורס לרבשצ''ים ולמזכירות המועצה. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן


פותחים עתיד לילדי שדות נגב

חניכי ''פותחים עתיד'' קיימו השבוע טקס סיום שנה. הטקס שהונחה על ידי החניכים, חשף בפני בני משפחותיהם את התהליך שעברו מסיימי התכנית במשך 3 שנים.

התכנית הוקמה בשדות נגב בשנת 2007, ופועלת ב-5 בתי ספר. השנה השתתפו בתכנית 93 ילדים, מתוכם, 23 בוגרים.

''פותחים עתיד'' הינה תכנית הוליסטית, הרואה את הילד כמי שמשפיע ומושפע מהסביבה והמעגלים שעוטפים אותו. המעגלים הם המשפחה, ההורים והאחים, בית הספר, הקהילה אליה הוא משתייך ועוד. התכנית משלבת בין כל הגורמים ומגייסת אותם להצלחתו של הילד, בין השאר, על ידי חונך אישי הנקרא ''נאמן''.

ישנם תכניות חינוכיות רבות, אך ''פותחים עתיד'' הינה תכנית ייחודית. סוד הצלחתה טמון באמונה בכל ילד ובהשקעה האדירה. בזכות הצוות המסור והעיקש, ששם את הילד והצלחתו במרכז, בוגרי התכנית עוברים תהליך עמוק ויסודי שמשפיע עליהם רבות בהמשך חייהם.

אני רוצה להודות לשותפים הרבים שבזכותם תכנית זו מופעלת במועצה: למנהל אגף חינוך מוטי אדרי, למנהל המתנ''ס, יוני ממו, למנהל האגף לשירותים חברתיים, נוח אלמסי, לשותפות ביחד – שדות נגב פילדלפיה, לצוות פותחים עתיד ל-ורד כהן שמובילה את התכנית הזאת בצורה מעוררת השראה, לנאמנות-המלוות המשמעותיות שליוו את החניכים. ולבוגרים היקרים, אני רוצה לאחל לכם הצלחה רבה בהמשך הדרך.

טקס סיום שנה לתכנית פותחים עתיד

..............

פרשה בקטנה: בלק

בלק, מלך מואב רצה לקלל את עם ישראל. הוא הלך למכשף של אותו הדור, בלעם, וביקש ממנו לעשות זאת.

מעניין לדעת כי בלק היה הראשון בהיסטוריה שביקש לקלל אותנו, ומאז ועד עתה, בכל דוד ודור, קמים עלינו מבקשי רעתנו ופועלים להשמידנו.

הרעיון אותו רעיון, אך האמצעים השתכללו. יש שעושים זאת בקללות, ויש שעושים זאת במלחמות.

לשמחתנו, ההיסטוריה הוכיחה שהם כושלים, ואנחנו מנצחים.

זהו ניצחון האור על החושך. ניצחון הטוב על הרע.

.............

פותחים קיץ בשדות נגב

לאחר הופעות פתיחת הקיץ בשבוע שעבר עם כוכבי הילדים והנוער איזי ואביה, השבוע פתחנו את הקיץ עם הפנינג מדעי מהנה לילדי שדות נגב.

תודה למרכז מדעים והמרכז לגיל הרך על הפעילות הנפלאה!

הפנינג מדעי

 

אצל ניסו עם בני הגיל השלישי

יצירה, טיול במרינה וארוחה מפנקת במסעדת ניסו הדייג באשקלון - בני הגיל השלישי ממועדון מופת תהילה נהנו השבוע מיום כיף במיוחד בהובלת האגף לשירותים חברתיים.

האמת? אין יותר מרגש מלראות אותם שמחים ונהנים!

טיול לבנות הגיל השלישי. צילום אפרת טרבלסי

טקס חניכת מעון יום ממוגן בשוקדה

היום, במעמד חגיגי, התקיים טקס חניכת מעון היום הממוגן בשוקדה בהשתתפותם של מיגל וסיסיליה קריגסנר מברזיל, אשר תרומתן סייעה לפתיחת הגן.

במהלך הטקס ילדי הגן שרו והפריחו בלונים של תקווה, הודנו לתורמים על הקשר החם בינינו לבין הקהילה בברזיל, ועל כך שבזכותם ילדי מעון שוקדה נמצאים במבנה ממוגן, מצוייד ומותאם להתפתחותם של ילדינו.

אירוע זה הינו אירוע נוסף המציין את  הקשר והערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בחו''ל.

תודה לשותפים הרבים:

קרן היסוד, מהנדס המועצה, צחי עסיס, צוותי הפיקוח, מנהל אגף חינוך, מוטי אדרי, מנהלת מחלקת מעונות וגנים, אירית אליה-דהן ולצוות והנהלת מעון אמונה.

חניכת מעון בשוקדה

 

קורס יעודי לרבש''צים ולמזכירות

השבוע הגיע לסיומו קורס צילום ייעודי לרבש''צים ולמזכירות המועצה, ובמסגרתו הוצגו צילומיהם המרהיבים. הקורס איפשר לקבוצות לרכוש ידע נוסף, להתגבש ולהציג את עולמם מבעד לעדשות המצלמה.

אני רוצה להודות למזכירת המועצה, נורית כהן-חדד ולמרכז חוסן על הובלת קורס חשוב זה.

קורס לרבשצים ולמזכירות המועצה

 

לכו וחיזרו בשלום

242 תלמידים סיימו את כיתה י''ב ועתידים להתגייס לצבא או לשירות הלאומי בקרוב. אתמול התקיים ערב מושקע עבורם שכלל את הרצאתו של עמי חזיזה, אשר לחם בלבנון ובמסגרתה העניק למסיימי י''ב מוטיבציה והשראה לחיים מלאי משמעות.

בכנס קיימנו למעשה ''העברת שרביט'', כאשר מסיימי י''ב עברו מאחריות מחלקת ילדים ונוער למרכז צעירים.

מתגייסים לשירות צבאי ולאומי היקרים, עלו והצליחו.

לכו לשלום וחיזרו לשלום!

 

חופשה

ועם בתלמידים עסקינן, אנחנו רוצים לאחל לכם חופשה מהנה ובטוחה!

חופשה מהנה ובטוחה