שישי אישי - חוקת

ההצלחה של קבוצות הג'אז , החיבור לשורשים בנריה בנים, האירועים לבני הגיל השלישי וחידון האסטרונומיה הראשון שלנו. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן


כנס מחולות שדות נגב – סיפורו של הצלחה

17 קבוצות, מקום ראשון בתחרות ארצית ונציגות בתחרות בינלאומית - הכירו את קבוצות הג'אז של שדות נגב

 

בסוף השבוע שעבר (ה') התקיים טקס סיום שנה בשילוב הופעות של קבוצות הג'אז שלנו. 190 בנות, מ-17 קבוצות, מגן ועד כיתה ט' שהשתתפו בחוגים השנה, הופיעו ורקדו בטקס.

זאת הייתה שנה מוצלחת במיוחד לחוגי הג'אז במועצה עם זכייה במקום הראשון בתחרות הארצית ''מגה סטאר'', ונציגות שנשלחה לארה''ב להופעות שהתקיימו ביום העצמאות בקהילות היהודיות.

נושא הספורט בשדות נגב נמצא בתנופה ובהשתתפות שיא של תושבים מכל הגילים, כאשר ב-6 השנים האחרונות גדל מספר משתתפי החוגים מ-200 משתתפים ללמעלה מ-2,400 משתתפים.

בחוג הג'אז שנפתח לפני 13 שנים, השתתפו 8 בנות בלבד, וכיום כאמור, ישנן 190 משתתפות.

אנחנו נמצאים בתנועה מתמדת, מפתחים את התחומים השונים בפנאי וזוכים להישגים רבים וכך גם בתחום הספורט. אני רוצה להודות למנהל מחלקת הספורט, אריה אזרד, למנהלת ביה"ס למחול, שירן חזן ולמדריכת חוגי הג'אז, דניאלה אדרי– על שנה נפלאה והישגים רבים בזכותם.

הקבוצה שלנו בהופעה בארצות הברית

.................

פרשה בקטנה: חוקת

בפרשתנו אהרון נפטר. מעניין לשים לב להבדל בתחושות העם בין פטירתו של משה לבין אהרון. כשמשה נפטר כתוב "וַיִּבְכּוּ֩ בְנֵ֨י יִשְׂרָאֵ֧ל אֶת־מֹשֶׁ֛ה בְּעַֽרְבֹ֥ת מוֹאָ֖ב שְׁלֹשִׁ֣ים י֑וֹם" בעוד אצל אהרן "וַיִּבְכּ֤וּ אֶֽת־אַהֲרֹן֙ שְׁלֹשִׁ֣ים י֔וֹם כֹּ֖ל בֵּ֥ית יִשְׂרָאֵֽל".

הנהגתו של משה הייתה דין בעוד אהרון היה איש שרדף אחר השלום. עם דמות כזאת קל יותר לכל עם ישראל להתחבר. אדם שרודף אחר השלום, נוח יותר לבריות, נמצא בקונצנזוס.

................

מתחברים לשורשים בנריה בנים בשדות נגב

השנה, לאור מגבלות הקורונה שלא אפשרו לקיים את המסע השנתי לפולין, בתיכון נריה בנים החליטו לקחת את שכבת י''ב למסע השוזר את סיפורו של עם ישראל משואה לתקומה – בארץ ישראל.

המסע שהתקיים לאחרונה, עסק בשלושה נושאים מרכזיים: שואה, תקומת מדינת ישראל והמסע האישי של כל תלמיד בתוך הסיפור הישראלי.

התלמידים סיימו את המסע בכותל המערבי עם מפגש ושיח בינם לבין ההורים. המסע הזה ללא ספק, השאיר חותם עמוק על התלמידים וביסס קומה נוספת בבניית זהותם.

תלמידי נריה בנים בכותל המערבי

ככה נראית מהפכה חינוכית

ואם הזכרנו את תיכון נריה בנים, אי אפשר שלא להתפעל מהשינוי המדהים שמתרחש בו. רק לפני שנים ספורות הזכאות לבגרות היו נמוכים ועם ביקוש מועט, וכיום נרים בנים הפך לאחד התיכונים המובילים באזור עם 100% זכאות לבגרות, רובם עם 5 יחידות באנגלית וכמחצית עם 4 ו-5 יחידות במתמטיקה.

ההשקעה האדירה של הצוות החינוכי והאהבה והדאגה לכל תלמיד – הם שהובילו את השינוי האדיר. אני רוצה להודות למנהל אגף החינוך במועצה, מוטי אדרי, למנהל התיכון, איציק בן-נעים, ולצוותי ההוראה – בזכותכם, תיכון נריה בנים הפך למוקד השראה והצלחה חינוכית.

נריה בנים

המתכנתות הצעירות משדות נגב

במהלך השנה האחרונה פעל בבית החינוך נריה בנות מיזם ייחודי ראשון מסוגו בשדות נגב. במסגרת "סטארטק", מיזם המקדם לימודי סייבר, החלו תלמידות כיתות ח' מנריה ומאולפנת אלומה את צעדיהן הראשונים בעולם התכנות.

באירוע שהתקיים השבוע בהשתתפות ההורים, הציגו התלמידות בפני ההורים ובפני צוות המורות שלהן את משחקי המחשב שתכנתו. 

התלמידות ימשיכו בלימודים אלה גם בכיתה ט' ומשם ימריאו למיזמי ההמשך "ממריאות" ו"מגשימים", שיכשירו אותן לתפקידים משמעותיים בעולם הסייבר בשירות הלאומי או הצבאי.

תכניות אלו חשובות כיוון שהן מעשירות את התלמידות ומאפשרות להן להעמיק בנושאים שיסייעו להן רבות בעתידם. בקרוב - דור חדש של מתכנתות משדות נגב!

המתכנתות הצעירות משדות נגב

חידון אסטרונומיה מועצתי

לראשונה בשדות נגב: חידון האסטרונומיה מועצתי. המשתתפים, תלמידי כיתות ה'-ו' התחרו בנושאי מושגי יסוד ודמויות מפתח בנושא החלל והמדע. במקום הראשון זכו תחמידי בית הספר בית הגדי!

הגעתי לברך את התלמידים ולאחל להם בהצלחה. אך גם לספר להם כמה אני מקנא בהם. הלוואי וכשאני הייתי ילד הייתי לומד ומרחיב אופקים בנושאי המדע כפי שמתאפשר להם. לשמחתנו, אנחנו מתחילים לקצור את ההצלחות בתחום המדע, כאשר רק לאחרונה השתתפנו בתחרות החלל הארצית עם נציגות של 2 בתי ספר שלנו מתוך 10 שעלו לגמר מבין 178 בתי ספר.

זוהי הזדמנות להודות למנהלת מרכז מדעים עדי חזן על היוזמה של רעיון מבורך זה ולמורים מבתי ספר שהשקיעו והכינו את התלמידים לחידון, ואחרונים חביבים: תלמידנו הילדים שהשקיעו, למדו והפגינו בקיאות רבה.

חידון האסטרונומיה ב-1 בשדות נגב

מזל טוב למייסדים שלנו!
עם פייטן וארוחה מפנקת: מועדון המייסדים שלנו בשרשרת חגג 9 שנים להיווסדו, וזאת הייתה סיבה טובה למסיבה.

מאז נפתח המועדון נפתחו עוד מועדונים כאלו במועצה ותושבים רבים מצאו בהם את מקומם. האמינו לי, אין יותר מרגש מלראות אותם שמחים!

מועדון המייסדים

מועדון המייסדים (2)

לטיול יצאנו, והפעם: עם בני הגיל השלישי

ואם בבני הגיל השלישי עסקינן,

קהילה תומכת, המספקת מענה קהילתי ורפואי לבני הגיל השלישי, יצאה ליום כיף במשתלת דרך הזית בזמרת שכלל בין השאר סדנת קינוחים. לכל אורך הקיץ יתקיימו אירועים ייחודיים לקהילה ובסוף אוגוסט תתקיים מסיבת סוף הקיץ גדולה ומושקעת במיוחד.

כיף לבני הגיל השלישי בשדות נגב, אמרנו כבר?

קהילה תומכת ביום כיף

 

ככה סוגרים עונת המנויים

סגרנו את עונת המנויים לתיאטרון לשנת 2021-2022 עם ההצגה האחרונה בקומדיה ''אדוני ראש המועצה''. המשתתפים נהנו מקבלת פנים מיוחדת והצגה מצחיקה במיוחד שהשאירה טעם טוב לקראת העונה החדשה.

תודה למנהל מחלקת תרבות שמעון ועקנין על השקעה אינסופית בתחום התרבות.

ניפגש בעונה הבאה?

סוגרים עונת מנויים

פתחו יומנים

צפו: לוח האירועים שלנו לשבוע הבא.

אירועי השבוע