שישי אישי פרשת קורח

הופעה ראשונה לתזמורת הקהילתית שלנו, ההתגייסות להצלת חייו של פנחס אסייג, שם חדש לאולפנת שדות נגב, וגם: דעה בקטנה על שביתת המורים. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן


שדות נגב מוקירה את משרתי המילואים

לרגל יום המילואים הארצי שחל בשבוע שעבר, מרכז הצעירים שלנו יצא בקמפיין פרסום בשלטי חוצות וברשתות החברתיות במטרה להוקיר ולהעריך את התנדבותם של תושבי המועצה בשירות המילואים.

כל משרתי המילואים תושבי המועצה שהיו מעוניינים בכך, הגיעו לצילומי תדמית בסטודיו של הצלם אמנון ארד ביישוב מעגלים, ובמהלך השבוע יקבלו שי מטעם המועצה.

בין המילואימניקים, ניסים מוגרבי, בין ה-67 מזמרת אשר ממשיך לשרת בגאווה את המדינה מדי שנה.

משרתי המילואים הם סמל לאחריות ממלכתית, למסירות אין קץ למען עם ישראל וארץ ישראל ומהווים הון אנושי עצום גם בחייהם האזרחיים. אני רוצה להודות באופן אישי לכל משרתי המילואים בכלל ולמשרתי המילואים במועצה בפרט, אנחנו גאים בכם.

6198e9c4-7c31-45da-b3c5-2fbbd4b10fcb

............

פרשה בקטנה – קורח: בין אחדות לאחידות

הנושא המרכזי שעולה מפרשת קורח הוא עניין המחלוקת.

המחלוקות מלוות אותנו מדי יום. לעיתים אנו חושבים כי האתגר שלנו הוא ''לצלוח אותן בשלום''. זה לא תמיד נכון.

אנחנו צריכים ללמוד לחלוק אחד עם השני ולא לוותר על המחלוקת. תמימות דעים איננה ערך עליון. אין אנו חפצים במציאות שבה כולם חושבים אותו הדבר. אנחנו צריכים ללמוד לחלוק אחד על השני, אך לדעת ולהבין כין אסור שהמחלוקת תפריד בינינו – זה ההבדל בין אחידות בעם ולבין אחדות אמיתית. כל זאת ועוד, בפסקה הבאה.

............

וייקרא שמה בישראל: אולפנת אלומה

במעמד מרגש ובהשתתפותם של למעלה מ-500 הורים ובני משפחה, התקיים טקס סיום שנה חגיגי במסגרתו הוכרז השם החדש של אולפנת שדות נגב: אולפנת אלומה.

אחד הפירושים של אלומה הוא אחדות ולכידות בסביבה אהובה ותומכת. כשאנו מדברים על אחדות איננו מתכוונים לאֲחִידוּת. איננו חפצים לגדל ולהצמיח במוסדות החינוך שלנו תלמידות שדומות אחת לשנייה. אלא שלכל אחת מהתלמידות יהיה את האור שלה, את הייחודיות שלה, בלי לוותר על האחדות. וזוהי המשמעות של אלומה.

אני רוצה להודות למנהל אגף החינוך, מוטי אדרי, למנהלת אולפנת אלומה, טוני מיטלמן, לצוותים החינוכיים, ולתלמידות היקרות, האירו בדרככן את אלומת האור שלכן. עלו והצליחו!''.

אולפנת אלומה

הופעה ראשונה לתזמורת הקהילתית שלנו

לאחר שנה אינטנסיבית במיוחד, הגיע הרגע הגדול שלהם. השבוע התקיימה לראשונה הופעה של התזמורת הקהילתית שלנו בניהולה וניצוחה של אלונה ממן. התזמורת שרה וניגנה את שיריהם של חנן בן ארי וישי ריבו מול מאות משתתפים. זאת הייתה הופעה מוצלחת המבוססת על אומנים משלנו.

משמח לראות את ההתקדמות בתחום המוזיקלי במועצה מאז הקמתו של הקונסרבטוריון הקהילתי לפני כשנה. תכניות לימוד מוזיקליות חדשות נפתחות וביניהם, בית ספר מנגן שנפתח השנה כפיילוט בבית הספר בית הגדי, במסגרתו התלמידים מעשירים את עולם ומפתחים יכולות מוזיקליות במסגרת יום הלימודים.

בהצלחה בהמשך הדרך לתזמורת שלנו, אנחנו בטוחים שעוד נשמע עליכם רבות!

התזמורת הקהילתית בהופעה ראשונה

מצילים את פנחס אסייג!

פנחס אסייג מזרועה הוא הסבא החביב שכל המושב מכיר.

אין ילד או ילדה שלא מכיר אותו. דלתו תמיד פתוחה לאורחים ואירועים גדולים מתקיימים אצלו בסבר פנים יפות מתוך שמחה ואהבה לכל אחד.

לצערנו, פנחס חלה במחלה וזקוק כעת לתרומה עבור תרופת מצילה חיים.

השבוע, התגייסנו לעזור ולסייע בתרומות. בזכותכם הושגו תרומות מכובדות. אתם הוכחתם כמה הערבות ההדדית חזקה אצלנו. תודה לכל התורמים והשותפים להצלתו של פנחס אסייג!

פרטים לתרומות ומידע נוסף: https://fb.watch/dNCIeAp8Bw/

מצילים את פנחס אסייג

מסכמים שנה בגני המועצה

אנחנו מגיעים לסוף שנת הלימודים במוסדות החינוך, והשבוע התקיימו אירועים רבים. ביניהם: ערב סיכום שנה לצוות הגנים.

בערב המושקע התקיימה שיחה של הרבנית ימימה מזרחי בנושא חוסן אישי ומקצועי. נפרדנו ממפקחת הגנים במועצה דפנה אייזקס שסיימה את תפקידה ואותה תחליף ורד נויישטטר.

אני רוצה להודות למנהלת מחלקת גנים במועצה, אירית אליה דהן על ההובלה של מפגש חשוב זה ולכל צוותי החינוך בגנים על שנה נפלאה.

ערב סיום שנה בגנים

סרטון תדמית לגנים

ואם בגנים עסקינן, השנה, נפתחו בגני המועצה מרחבי למידה חדשניים שמטרתם להנחיל לילדים יוזמה, פעלתנות ויצרנות. אני מזמין אתכם לצפות בסרטון התדמית המרגש של גני המועצה: https://fb.watch/dOmtu8c6vQ/

ברוכים הבאים לגני שדות נגב

בהצלחה לכיתות ו'

עוד במסגרת אירועי סוף השנה, התקיימו טקסי סיום לתלמידי כיתות ו' בבתי הספר היסודיים שלנו אשר סיימו את לימודים. הגעתי לטקסים אלו שהיו מושקעים ויצירתיים על מנת לברך את תלמידנו היקרים.

תלמידים כיתות ו', בהצלחה בדרככם החדשה!

94a4f96d-7042-404a-849e-737f977f432d

כן, שוב פעם קורונה

לצערנו נתוני התחלואה שוב פעם עולים, ולמרות שאין חובה, אנו ממליצים לשים מסכה על מנת לשמור עליכם ועל הסובבים אתכם.

גם במועצה התקבלה ההחלטה שבכל הישיבות המתקיימות, יעטו המשתתפים מסכה. לצערנו אנו צריכים שוב להיזהר כדי שנוכל להמשיך את שגרת חיינו.

לא חובה אבל שים מסכה

דעה בקטנה – מאבק המורים

בשבוע הזה ארגוני המורים שבתו. אין יותר מעצבן משביתה במוסדות החינוך, יעידו זאת כל ההורים לילדים שלומדים בבתי הספר.

ובכל זאת, מחאתם הפעם צודקת. אין זה סביר שמורים העוסקים בחינוך הדור הבא של מדינת ישראל יקבלו בתחילת דרכם משכורות נמוכות כפי שהם מקבלים כיום – זהו אות קלון למדינה.

על אף עוגמת הנפש שעלולה להיות להורים לילדים, אנו מחזקים את הצוותים החינוכיים במחאתם הצודקת ומקווים כי שכרם ומעמדם של מעצבי הדור הבא של ישראל ישודרג כפי שראוי לתפקידם החשוב.

תומכים במורים

שבת שלום!