שישי אישי פרשת בהעלותך

פתיחת המשחקייה, יום עיון לצוותי הצח''י, שמח בהיכל תרבות ובקרוב: שם חדש לאולפנה - חמשת השמות שעלו לגמר. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן


בשעה טובה: נפתחה משחקייה חדשה בשדות נגב

 

השבוע (ג') נחנכה ה"משחקייה" בבית הגדי.

ה"משחקיה" החדשה מספקת שירות שלא היה עד כה – פעילות פנאי איכותית לילדים בשעות אחר הצהריים.

במשחקיה הושקעה מחשבה רבה בתכנון המקום, התכנים והמשחקים. במשחקיה מתחם לקטנטנים, מתחמי פעילות רב גילאית, ומשחק חופשי. המשחקייה הינה מקום נעים להורים בו יוכלו להשגיח על ילדיהם, לנוח וליצור שיח והיכרות עם הורים נוספים.

אירוע הפתיחה השבוע היה במעמד מנכ''ל משרד הפריפריה, הנגב והגליל, אילן שוחט, שנשא דברים והדגיש את המחוייבות שלו לפיתוחה של שדות נגב, הרב  אהרון כהן, רב מושב בית הגדי שקבע מזוזה, חברי מליאה, נציגי הועד המשקי והמוניציפלי בבית הגדי, ונציגת ההורים, גלית מימון, שבירכה על פתיחת המשחקייה.

בעקבות הביקוש הרב, חגיגות פתיחת המשחקייה התקיימו במשך יומיים בהשתתפות מאות משתתפים.

בעידן בו מרחב הפנאי המשמעותי הולך ומצטמצם ושעות המסך תופסות חלק נכבד משעות הפנאי של הילד, ה"משחקיה" מחזירה את הפעילות הגופנית, את האינטראקציה החברתית ואת ההנאה הפשוטה למרכז הבמה.

אני רוצה להודות למשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל על תרומתו הרבה לפתיחת המשחקייה שלנו, למנהל המתנ''ס, יוני ממו, למנהלת המרכז לגיל הרך, איריס קרונמן, למזכירת היחידה, רחל לוי-זכות, לנאור אזולאי, לדני גבאי ולחביבה נחום – אשר השקיעו רבות כדי שנגיע לרגע המיוחל הזה של פתיחת המשחקייה.

f6573c57-dae9-4510-bfc1-3a7da8d95066

.........................

פרשה בקטנה: בהעלותך

אל משה רבנו, מגיעים אנשים שנטמאו ושואלים שאלה: מצד אחד אנחנו מחוייבים להקריב קורבן פסח ומצד שני התורה אוסרת עלינו להקריב כיוון שאנחנו טמאים.

תשובתו של משה רבנו מדהימה: "עִמְדוּ וְאֶשְׁמְעָה מַה יְצַוֶּה ה' לָכֶם". כלומר, לא יודע, תמתינו כאן רגע, ואשאל את ה'.

משה רבנו מלמד אותנו להתרגל לומר בסיטואציות בהם אין אנו יודעים את התשובה, לומר לא יודע. בלי תירוצים, בלי להמציא תשובות, בלי ''לשחק'' אותה חכמים גדולים.

......................

יום עיון לצוותי הצח''י

כ-180 משתתפים, נציגות צח''י (צוות חירום יישובי) מכל יישובי המועצה הגיעו ליום עיון שהתקיים במועצה. מטרתו של יום עיון זה היה בין היתר לייצר חיבור בין מכלולי החירום במועצה למקביליהם ביישובים. המפגש כלל הכשרה, סדנה חווייתית, ארוחת ערב משותפת והופעה של ג'קי לוי וערן צנחני – מופע מלא הומור בשילוב שירים.

אני רוצה להודות למרכז חוסן ולאגף לשירותים חברתיים על הובלת היום החשוב שבנה קומה נוספת במוכנות שלנו בחירום, ולמנהלי המכלולים, לצוותי הצח''י ולרבש''צים על עבודתם בשגרה ובחירום.

bf500064-279b-4b5f-a851-8a010e7c7116

 

אנחנו מחפשים אוֹתָךְ!

נשות שדות נגב, ההודעה הזאת בשבילכן: תכנית ייחודית תיפתח בקרוב ומטרתה לאתר ולפתח מנהיגות נשית ביישובי המועצה. כיום, ישנו מיעוט נשי שנמצאות בעמדות מפתח במנהיגות המקומית ואנו מקווים כי בעתיד הקרוב מציאות זו תשתנה.

אם מעניין אותך להתפתח בנושאים הקשורים למנהיגות קהילתית, חברתית ופוליטית בזירה המוניציפאלית, מקומך בתכנית!

פרטים מלאים בפרסום המצורף, קישור לרישום: https://did.li/3pMNf

9c44cbae-91fd-4851-8797-55af108d7ef9

שמח בהיכל תרבות

ערב בלתי נשכח התקיים השבוע בשדות נגב מול אולם מלא עם הופעה של הזמר איציק קלה, וריקודים כורדיים מסורתיים עם להקת ''דללה''. מאות תושבים הגיעו, רקדו ונהנו לצלילי הזורנה והתוף.

כיף לראות אתכם נהנים ושמחים!

2ddbf97e-29ae-4098-8303-21c24989f926

 

שם חדש לאולפנה

השבוע, במסגרת ההכנות לבחירת שם חדש לאולפנה, התקיים מפגש שיח בין הורים, תלמידות והצוות החינוכי שעסק בזהות האולפנה כחלק מבחירת השם החדש.

לשלב הגמר עלו 5 שמות, הינה הם לפניכם:

1. עלמא

2. אלומה

3. עיינה

4. שדות

5. בארי

באירוע הסיום של האולפנה שיתקיים ב-19.6, יפורסם השם החדש.

מהמרים מה יהיה השם הנבחר?

55505032-ca0a-4f3a-95bd-da988014b0b4

 

שר הפריפריה, הנגב והגליל בביקור במועצה

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר, הגיע השבוע לביקור היכרות עם האקדמית חמדת ושמע על המכללה ומשנתה ועל תכנית "משתלמים בחקלאות" שאנו מפעילים יחד עם האקדמית חמדת שבמועצה (חמדת הדרום לשעבר).

לאחר מפגש זה, נפגשתי עם השר ועם מנכ''ל המשרד, אילן שוחט על מנת לדון איתו בשיתופי הפעולה ותכניות הקשורות למועצה.

PAN-39

 

כנס משתחררים

כ-60 חיילים מתושבי המועצה הגיעו השבוע לכנס חיילים משוחררים שהתקיים במועצה. החיילים נחשפו לזכויותיהם עם שחרורם, בנושא לימודים, תעסוקה והכשרה מקצועית. הגעתי לשוחח איתם על עתידם ועל השירותים הניתנים להם באמצעות מרכז הצעירים במועצה.

בהצלחה באזרחות!

0e989e92-b2bd-470b-a614-0acbaa2caa1f

 

כבוד!

עבודתה של יהלי עידאן (גילוי נאות: קרובת משפחתי), מכיתה ז' מנריה בנות, זכתה השבוע בציון לשבח מטעם מוזאון העם היהודי (אנו) בעקבות העבודה האמנותית העונה לשם "כיפור" אשר הוצגה במוזיאון בתערוכת ''סיפור משפחתי''.

יהלי קיימה עבודת חקר מעמיקה במסגרת שיעורי היסטוריה והציגה באמצעות גוונים שונים של רישום את רגשותיה של סבתא רבא שלה בעקבות נפילתו של בנה אברהם טרבלסי במלחמת יום הכיפורים.

ללא ספק, גאווה מקומית!

43366660-acad-425e-bdf0-362a77b8c3b1

 

כיף בשדות נגב!

ולסיום, מוזמנים להיכנס לקישור הבא ולצפות בחוברת הפעילויות שלנו לקיץ 2022, תשפ''ב. תודה לצוות המתנ''ס על הפקת הפעילויות וחוברת זו: https://m-sdotnegev.org.il/summer/

1baee4c1-dc61-40d6-b93f-f8dfbce0399c