שישי אישי - פרשת נשא

הרמנו לחיים, הצדענו לירושלים, חגגנו שבועות וכיכבנו בכנס החינוך הבינלאומי. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה


שדות נגב מצדיעה לירושלים

כ-100 רכבים התכנסו במתחם המועצה ביום ירושלים שהתקיים השבוע. הרכבים קושטו בדגלי ישראל ויצאו בשיירה ענקית לאורך יישובי המועצה עד אתר ההנצחה בבארות יצחק הישנה, על גבול רצועת עזה, שם רקדנו לכבודה של ירושלים וקיימנו טקס חגיגי.

אתר בארות יצחק בנגב הינו הנקודה הראשונה עליה עלתה לקרקע בארות יצחק (היום באזור יהוד) כאחד מהיישובים היהודיים הראשונים שהוקמו בנגב לפני קום המדינה. אתר זה כיום נמצא בשטחה של עלומים ומשקיף על רצועת עזה מקרוב. קיום הטקס במיקום זה, מהווה מסר חשוב לאויבינו מרצועת עזה.

הלב הפועם בכל יהודי, המקום אליו כולנו התפללנו במשך כל שנות הגלות, ירושלים, עיר בירתנו, הייתה נתונה בידי זרים עד הנס של מלחמת ששת הימים. תקווה של 2,000 שנות גלות הגיעה לקיצה. חזרנו הביתה, חזרנו לירושלים.

בכל השנים שעברו מאז, שאיפתם של אוינו נשארה אחת. חיסול העם היהודי.

שלוחותיהם של ארגוני הטרור נמצאים בכל מקום: בכנסת ישראל, בערי ישראל וגם במוסדות האקדמיים של ישראל.

רק בשבוע שעבר באוניברסיטה הנושאת את שמו של דוד בן גוריון, חזינו בעשרות סטודנטים מניפים את דגלי ''אש"ף". לדגל הזה יש משמעות אחת: חיסולו של העם היהודי בארץ ישראל.

לא זו בלבד, אלא שבממשלת ישראל, דנו לאחרונה בשאלה האם מותר או אסור לצעוד עם דגלי ישראל, ברחובות ירושלים. "פרובוקציה" הם קראו. היש אבסורד גדול מזה?!

לצעדת דגלי ישראל ברחובות ירושלים יש הגדרה אחת, נזכיר אותה למי ששכח: ציונות!

עמדנו השבוע מול ארגוני הטרור והנפנו את דגלינו האהוב בראש מורם: ארץ אבותינו עליה חלמו כל הדורות - היא שלנו!

אנו גאים בה, אוהבים אותה, היא זורמת בעורקינו. לא ניתן לאף אחד לאיים עלינו ביום זה ובשום יום אחר. נמשיך להניף את דגלי ישראל בכל מקום ובכל אתר בארץ על אפם וחמתם של מתנגדנו מבית ומחוץ.

d270df93-64e3-4410-947c-f8667e91a749

...............

פרשה בקטנה - פרשת נשא ושבועות

אנו נמצאים בתחילתו של ספר במדבר. הרב צבי יהודה זצ''ל היה מדגיש שעניינו של ספר במדבר הוא הדרך, והדרך מפרכת ומסוכנת. ההליכה בה מצריכה מאמצים רבים אך הם בלתי נמנעים על מנת לשרוד.

ניקח את המושג מדבר כמשל לחיים שלנו: האדם חייב ללכת, חייב להתקדם ולחשוב היכן הוא צריך להשתפר, אל לו להיתקע במדבר.

דברים אלו מתקשרים לחג שבועות - מתן תורה. התורה עניינה להוביל את האדם למקום אחר, לצעוד איתו יד ביד. זה לא פשוט, זה דורש שינוי באופיו של האדם, אך זה בלתי נמנע על מנת להגיע אל היעד.

.........................

לחיים!

כיף בשדות נגב: מאות משתתפים נהנו אתמול מפסטיבל היין השני שלנו. זהו ללא ספק אירוע מיוחד במינו: מיטב היקבים ודוכני אוכל ולצלילי מוזיקה יוונית. נהנתי לפגוש ולראות אתכם נהנים מבילוי תוצרת שיתוף הפעולה הפורה של מרכז צעירים שדות נגב-מרחבים.

281fb229-1b8f-4f8e-8b39-174fa15081f1
 

 

אולפנת שדות נגב בקדמת החינוך העולמי

בכנס החדשנות הבינלאומי לחינוך שהתקיים השבוע מטעם ארגון ה- OECD נציגות הצוות החינוכי של האולפנה הציגו יוזמה חינוכית חדשנית: ''זום אאוט – למידה במרחב''.

במסגרת התכנית, במהלך יום בשבוע, יוצאות התלמידות למפגשים עם אנשים מרחבי המועצה מהם לומדות ורוכשות כלים וידע בשלושה נושאים: מדעים, יזמות, של''ח-היסטוריה.

התכנית מאפשרת לתלמידות למידה חווייתית בתוך המרחב המקומי, מגבירה את תחושת שייכות והגאווה לאזור זה, ורצון ללקיחת אחריות לשינוי חברתי.

לשמחתנו, מאות אנשי חינוך מרחבי העולם התעניינו בתכנית החדשה.

הגעתי לשם ביחד עם מנהל אגף חינוך מוטי אדרי והעוזר שלי, אבי טייב כדי לברך את האולפנה על הישגה החשוב.

השתתפותן של צוות האולפנה משדות נגב בכנס היוקרתי העולמי לחינוך מעלה את ההצלחות החינוכיות שלנו בזירה העולמית. המהפכה החינוכית במועצה צוברת התעניינות רחבה בארץ ומחוצה לה בזכות תהליכים עמוקים שנעשו, צוותי חינוכיים מעולים והשקעה תקציבית חסרת תקדים.

אולפנת שדות נגב – אנחנו גאים בכן!

0f058e96-254c-41ea-b08f-b2ef09be9a12

אלופים!

קבוצת הילדים שלנו מכיתות ו', בשנתם הראשונה בליגה, ניצחו את כל 16 המשחקים ובכך הבטיחה את האליפות בצורה מרשימה ביותר.

בטקס מרגש שהתקיים השבוע, עם סיום משחק הליגה האחרון, הוענקו לכל שחקן, חולצת אליפות קבוצתית וצלחת אליפות אישית.

תודה למחלקת הספורט על הובלת הקבוצה וברכות לילדים המקסימים, על עונה מושלמת.

4b09fd9a-5bcf-4b79-ba61-035d3210917c

המורות של המדינה משדות נגב

כבוד: שלומית אפרתי ועינב בוכריס, מורות המתגוררות בשדות נגב עלו לשלב הגמר בתחרות המורה של המדינה לשנת תשפ''ב מתוך 50 מורים מכל רחבי הארץ.

עינב בוכריס ושלומית אפרתי משקפות את הפנים היפות של שדות נגב, של חינוך מתוך תחושת שליחות במסירות ובדאגה לדור הבא של ישראל. הן מהוות השראה לכולנו וגאווה עצומה לשדות נגב. אני מאחל להן הצלחה רבה בתחרות ובטוח שימשיכו לעשות חיל בעבודתן החינוכית.

שלומית אפרתי
עינב בוכריס

הכי מיוחדים שיש

לאחרונה השתתפתי במפגש סיום שנה של תכנית ''מיוחדים במינם'' תכנית ייחודית, שהוקמה בשדות נגב ובמסגרתה סטודנטים חונכים ילדים עם מגבלה תושבי המקום.

בשנה זו, 12 סטודנטים ו-12 חניכים השתתפו בתכנית.

במסגרת אירוע הסיום, מרכז צעירים ערך סדנת שוקולד משותפת לילדים, משפחותיהם והחונכים אשר קיבלו מתנה על תרומתם. תודה למרכז צעירים ולסטודנטים על היוזמה המבורכת והחשובה.

b675fbeb-152d-4653-a8c8-6aa519adb3f2

בנריה בנות חלומות מתגשמים!

תכנית ''מקום לחלום'' הגיעה לסיומה בנריה בנות בערב שיא מרגש במיוחד אותו הובילו כיתת ''אורית'' בה לומדות עולות חדשות מאתיופיה.

הבנות הציגו את תהליך העומק שעברו בשנה האחרונה סביב הזהות האישית של כל אחת מהן.

התכנית כללה עיסוק בעלייה ארצה, בחיבור לתלמידות נוספות בבית הספר, ובחלומות של כל אחת מהן לעתיד.

היה זה ערב מרגש ומעורר השראה.

6a010d6a-86f4-4549-be13-da112b2ed4fa

מסיירים עם משרד החינוך

במטרה לבחון בניית מבני חינוך חדשים במועצה ובניית קופלקס חדש, ערכנו סיור ברחבי מוסדות החינוך של המועצה ביחד עם סמנכל''ית ומנהלת מינהל הפיתוח במשרד החינוך, אילנית שושני.

אנו נמצאים בתנופה אדירה בנושא החינוך, אך לצד זאת, מבני החינוך הישנים חייבים לעבור שיפוץ ייסודי והתאמה לחינוך המתקדם שישנו במועצה.

אנו מקווים כי בקרוב נוכל לצאת לדרך עם תכנית שיפוץ רחבה למוסדות החינוך שלנו. 

f52a791e-2fe4-4870-9093-f75b713bb782

 

שבועות בשדות נגב

ולסיום, חגיגות שבועות בשדות נגב ביישובי המועצה ובגני הילדים: נסיעה על טרקטורים, סדנאות בטבע, מתנפחים ועוד.

285358564_10160090595704432_2969145418175704184_
 
שיבולים

5d12cbfb-c00c-4c86-a63e-8324b6a96ee2

שבת שלום וחג שמח!