האסטרונומים משדות נגב

סוגרים שנה ראשונה ומוצלחת במיוחד בפלנטריום שדות נגב


למרות אתגרי השנה האחרונה, התקיימו לאורכה מגוון פעילויות בפלנטריום אשר תחת המרכז המדעי בשדות נגב. השבוע התקיימו מפגשי סיכום עם הילדים.

במהלך השנה, יצאו לפועל תכניות רבות ומגוונות העוסקות בתחומי האסטרונומיה לילדי הצהרונים, לכיתות א'-ב' ולכיתות ה'-ט'. התלמידים למדו על החלל והחיים בחלל, על מערכת השמש, תופעות הירח ועוד, תוך שילוב של משחקים כגון חדר בריחה וסרטים שהוקרנו על כיפת הפלנטריום באופן חדשני.

מבנה השיעורים התחלק כך שחלקם נלמדו מחוץ למבנה, בטבע וחציו השני התקיים בתוך הפלנטריום כאשר אותו נושא נלמד באמצעות אלמנטים טכנולוגיים.

כך, על גבי כריות המונחות על רצפת הפלנטריום, הביטו הילדים מעלה אל כיפה דיגיטלית בקוטר חמישה מטרים, צפו בסרטי חלל ומדע שהוקרנו באמצעות טכנולוגיה מתקדמת על גבי הכיפה. לאחר מכן הגיעו הילדים אל המחשבים הנמצאים בחלל החדר והשתמשו בהם במשחקים הקשורים לתחום החלל.

מאז נפתח לפני כשנה וחצי, זוכה הפלנטריום לביקורים של נציגי ממשלה ומועצות אשר מגיעים לעמוד מקרוב אחר ההצלחה.

פעילותה של הפלנטריום איננה מסתיימת עם סיום שנת הלימודים. במהלך הקיץ יתקיימו פעילויות כגון נסיעה משפחתית לצפייה בטלסקופים, חדר בריחה פתוח למשפחות, קייטנה מדעית עוד.

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן: ''ללא ספק פלנטריום שדות נגב הינו אחד מהיוזמות החשובות שיצאו אל הפועל במועצה ואשר תוביל את ילדינו לעבר הצלחה לימודית בתחומי המדעים. אני מאחל לתלמידים שסיימו השבוע הצלחה בהמשך דרכם, ואני מאמין כי לא רחוק היום בו נשמע על אסטרונומים תוצרת שדות נגב''.

 

1601791273.3183