תערוכה חדשה בשדות נגב

בטכניקה ייחודית, בעבודת יד בלבד ועם חומרי מתכת של רקטות – התערוכה שאסור לפספס בשדות נגב


בימים אלו מוצגת תערוכה חדשה בהיכל תרבות בשדות נגב. התערוכה נקראת ''רותי ומתי מעצבים במתכת''.

התערוכה הינה פרי יצירתם של הפסל מתי אורלוב והציירת רותי אלדר, תושבי כפר מימון ובעלי סטודיו רמא. במסגרת התערוכה מוצגים למעלה מ-150 יצירות.

בטכניקה ייחודית השמורה רק לו, ובעבודת יד בלבד, אורלוב מפסל יצירות ממתכת, ברזל ונירוסטה כבר עשרות שנים. מאז תחילת נגיף הקורונה, הציע אורלוב לאלדר לקיים שיתוף פעולה כאשר הוא מפסל והיא צובעת ומעניקה זווית נוספת ליצירות.

רוב עבודותיו מאופיינות ובנויות מקווים ובתוכם חללים- המהווים חלק מהפסל ומשלימים אותו. יצירותיו משקפות את חייו, ומושפעות מהתקופה, מנופי ילדותו, מהאנשים אותם פגש בחייו ומעולמו הרוחני. כמו כן, חלק מיצירותיו משקפות את החיים באזור זה של ישראל, עוטף ישראל, כאשר חלק מיצירותיו נעשות מחלקי רקטות שנורו מרצועת עזה.

יצירותיו זכו לתהודה עולמית, ולעיתים מוצגות תערוכותיו של אורלוב בחו''ל, בעיקר בארה''ב, בהונג-קונג ובגרמניה. גם בישראל עבודותיו זכו להכרה והערכה, כאשר חלקם מוצבות אחר כבוד במוזיאון התנ''ך, בכנסת ישראל, במשרד התרבות ובעוד אתרים.

השבוע (ב'), לרגל חניכת התערוכה, הוזמנו עובדי המועצה בהשתתפות ראש המועצה, תמיר עידאן, לסיור בהדרכתם של אורלוב ואלדר אשר סיפרו על שיתוף הפעולה ביניהם והסבירו על יצירות נבחרות מהתערוכה.

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן: ''מרשים לראות את היצירות פרי עבודתם של תושבי שדות נגב אשר משקפות בין השאר את החיים שלנו כאן, בעוטף ישראל. ללא ספק התברכנו באמנים אשר מביאים כבוד לשדות נגב ואשר יצירותיהם פרוסות ממטולה ועד אילת, ובאתרים מרכזיים בחו''ל. אני קורא לכם, תושבי שדות נגב, להגיע ולהתרשם מהתערוכה המוצגת בימים אלו ללא עלות''.

675040b1-f124-4bfd-acd1-5d540f4b00a9