ביקור השר בשדות נגב: ''לא משנה מה השיוך הפוליטי שלכם - אנחנו כאן כדי לעבוד בשבילכם''

את ביקורו הראשון של שר החקלאות ופיתוח הכפר, והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר – החליט לקיים עם ראשי המועצות בעוטף ישראל בטקס חניכת מיגונית חדשה בתקומה. השר נפגש עם ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, והיה קשוב לאתגרי השעה במועצה


את ביקורו הראשון כשר, החליט לעשות שר החקלאות ופיתוח הכפר, והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר, עם ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, בטקס חניכה של מיגונית לטובת העובדים הזרים העוסקים בחקלאות במושב תקומה, מה שמעיד על החשיבות שהוא מייחס למקום.

השר המשיך לסיור והכיר את נציגי החקלאים במושב תקומה וקיים מפגש עם ראשי המועצות האזוריות באירוחה של שדות נגב.

עידאן הציג לשר את אתגרי השעה ואמר לשר כי הוא מצפה לשיח מכבד ושונה ממשרדי הממשלה ולסיוע מקיף בצרכי העוטף. "אנו נמצאים במקום שאנחנו אוהבים להיות בו למרות הקושי והמורכבות. אבל לא יכול להיות שאנו לא מקבלים את הסיוע הנדרש מהמשרדים הרלוונטיים הקשורים לפיתוח עוטף ישראל''.

לאחר מכן, הגיעו למפגש עם השר חקלאי העוטף ושטחו בפניו

8baadf9c-42a3-4c82-9f50-05883a7a6664
את אתגריהם מול משרדי הממשלה. החקלאים הציפו את נושאי מחירי המים, העובדים הזרים והייבוא אשר מקשה עליהם למכור את תוצריהם. השר שמע על מורכבות החיים בעוטף מפי תושבת עלומים, מור אורנר, אשר סיפרה על הרצון שלה לדאוג לשלומם הפיזי והנפשי של הילדים כשלא תמיד ברור מה יהיה בעתיד.

השר החדש, היה קשוב לבקשות וסיכם את היום בדברי חיזוק לתושבים בכלל ולחקלאים בפרט: ''העמדה שלנו לא השתנתה. ההתיישבות בארץ ישראל חשובה ואנו חפצים בה למרות המחירים. אנו רואים ערך לאומי בעיבוד האדמה ואני אומר לכם כי מה שראינו משם זה גם מה שנראה מכאן. לא משנה מה השיוך הפוליטי שלכם, אנחנו כאן כדי לעבוד בשבילכם''.

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן: ''שמחנו לארח את ביקורו הראשון של השר עודד פורר. השר החליט לקיים את ביקורו הראשון בתפקידו זה דווקא במועצה האזורית בשדות נגב תוך שהוא קשוב לצרכינו ומשקיע שעות ארוכות מזמנו כדי להבין את האתגרים העומדים לפתחנו. ביקורו של השר מוכיח כי  קשרי הממשלה החדשה עם שדות נגב החלו ברגל ימין ועוד נכונו לנו שיתופי פעולה רבים בהמשך''.