לא רק הסבתות סורגות בשדות נגב

לפני כשבוע יצאו במועצה האזורית שדות נגב בפנייה נרגשת לתושבים ובהזמנה להצטרף למיזם מרגש במסגרתו, יוזמנו התושבים לסרוג בובות תמנון לילדי הפגיות בבתי החולים ברזילי וסורוקה.


לפני כשבוע יצאו במועצה האזורית שדות נגב בפנייה נרגשת לתושבים ובהזמנה להצטרף למיזם מרגש במסגרתו, יוזמנו התושבים לסרוג בובות תמנון לילדי הפגיות בבתי החולים ברזילי וסורוקה.

 

לאחר ניסוי שהוכתר בהצלחה ברחבי אירופה מהלכו צירפו לפגים שרק נולדו בובות תמנון החליטו בתי חולים ברחבי ישראל לאמץ את היוזמה והכניסו למחלקות הפגיות בובות מיוחדות המותאמות לפגים.

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן ומנהל המתנ"ס יוני ממו ששמעו על היוזמה החליטו לפנות לתושבי המועצה ולהרים את הכפפה במסגרה המועצה תרכוש את האביזרים ( צמר, מסרגות וכו) ותכין ערכות ממותגות שיגיעו לכל תושב שיהיה מעוניין להצטרף למיזם.

במסגרת הניסוי שהתקיים באירופה, גילו שהמגע עם עור ההורה וחום גופו הם בעלי השפעה מכרעת על התפתחותו של הפג ותחושת הביטחון שלו. אבל כאשר הפגים ספונים בתוך האינקובטורים שעות ארוכות, הפגים לא זוכים לאותה תחושה מנחמת ומרגיעה.

כעת החלו בבתי החולים להוסיף ליחידות הטיפול נמרץ לילודים שלהם חבר מפתיע במיוחד: בובת תמנון סרוג שכל מטרתה לסייע לפגים לחוש בטוחים במיוחד.

לאחר כשבוע במהלכו בוצע פרסום מסיבי לתושבים ברשתות החברתיות ובהודעות אישיות בקבוצות הוואטס אפ היישוביות, למעלה מ-100 תושבים נלהבים נרתמו ולקחו חלק במיזם. השלב השני, היה חלוקה של קבוצות הסריגה לשתיים: מתחילים ומקצוענים ומיד לאחר מכן, החלו במועצה בהדרכה לכל תושב שכוללת גם הוראות סריגה מדוקדקות על פי הכללים המחמירים ובמטרה שהבובה שתיסרג תתואם לפגים הרכים בנמצאים באיקובטורים.

השמועה על המיזם "עשתה לה כנפיים" ואל המועצה והמתנ"ס החלו להגיע פניות מבתי חולים נוספים שמעוניינים לקחת חלק במיזם ולקבל גם בובות תמנון למחלקות הפגייה. בנוסף, קבוצות סריגה וחוגים מהמועצה ובסביבה הקרובה יצרו קשר עם מנהל המתנ"ס במטרה לקבל את ההנחיות ולסרוג גם הם בובות תמנון לפגים.

תמיר עידאן ראש המועצה – אני רוצה להודות מנהל המתנ"ס יוני ממו וצוותו אשר הובילו את המיזם המרגש באמצעותו ביצענו חיבור בין תושבי המועצה בכל הגילים, מצעירים ועד הגיל השלישי, לבין משפחות צעירות ואימהות שזה עתה ילדו ונמצאות במצב רגיש. מדובר בפעילות עם ערך מוסף המאפשרת גם פעילות פנאי משמעותית לתושבים שלנו לצד סיוע להתפתחות פגים במחלקות ברזילי וסורוקה. הפרויקט הנוכחי מצטרף לפרויקטים רבים אחרים שעשינו במועצה כדוגמת חלוקת שי לחיילים, הגעה לבסיסים בזמן הסגר והבאת ציוד מהבית, חלוקת מארזי פירות וירקות לגיל השלישי, בניית סוכה על ידי הנוער לתושבים בגיל השלישי והכל בכדי להחזיר לקהילה.