שדות נגב אומרת לא לאלימות כלפי נשים!

צוות המועצה האזורית שדות נגב עצר את פעילות המועצה ביום שלישי האחרון למשך שעה וקיים טקס מיוחד והרצאה בזום לציון יום המאבק הבינלאומי לאלימות כלפי נשים.


צוות המועצה האזורית שדות נגב עצר את פעילות המועצה ביום שלישי האחרון למשך שעה וקיים טקס מיוחד והרצאה בזום לציון יום המאבק הבינלאומי לאלימות כלפי נשים.
במהלך הטקס, אמר תמיר עידאן, ראש המועצה לעובדים: " אסור לנו להיות אדישים. התופעה הזו שעשבים שוטים מאפשרים לעצמם להשתמש באלימות כלפי נשים היא דבר פסול ולא לגיטימי בשום הצדקה.  אני קורא לכולם לפקוח עיניים, להסתכל מסביב ובמידה ואתם נתקלים בנורות אדומות - לדווח. כל אישה שנפגעת יכולה להיות בת משפחה שלנו, ואנחנו חייבים לעצור את התופעה הזו. בנוסף, ציין עידאן, את פסקי הדין של שופטים שמקלים עם הגברים האלימים ומשחררים אותם לחופשי ללא ענישה כבדה כפי שאמור להיות".

בנוסף להרצאה קיימו במועצה האזורית שדות נגב, בשיתוף עובדי המתנ"ס, מספר פעילויות נוספות והפקה של סרטים שמטרתם אחת - העלאת המודעות לאלימות כלפי נשים והעובדה שהדבר יכול לקרות לכל אחת.

עדן גבאי, מנהלת תחום ביטחון קהילתי במתנ"ס ושרונה בן ברון עו"ס באגף לשירותים חברתיים ויועצת קידום מעמד האישה, הגו מיזם ייחודי במסגרתו נשים "משפיעניות" מהמועצה ובעלות תפקיד מרכזי בחיי הקהילה, כדוגמת בלניות יעברו הכשרה ייחודית במסגרתה יקבלו כלים לזיהוי אלימות נגד נשים, מתן סיוע ראשוני והתמודדות עם נשים החוות אלימות. בנוסף, ולאורך כל השבוע, עלו פינות יומיות ברשתות החברתיות בהשתתפות עובדי המועצה ותושבים באורך 19 שניות ( לזכרן של 19 הנשים שנרצחו השנה) עם מסר בנושא וחולקו מסכות אדומות עם הכיתוב "גם מאחורי המסכה – שדות נגב אומרים לא לאלימות כלפי נשים".


"תופעת האלימות כנגד נשים בכלל ובתוך המשפחה בפרט, היא מהתופעות הקשות בחברה הישראלית, למעלה מ- 200,000 נשים בישראל סובלות מאלימות וכ-600,000 ילדים עדים לאלימות מידי שנה. 19 נשים בממוצע נרצחות מידי שנה על ידי בני זוגן ועדיין תופעת האלימות נתפסת ע"י רוב הציבור כבעיה של נשים ולא כבעיה של החברה כולה.

בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההכרה שזהו לא רק תפקידן של הנשים להילחם באלימות כלפי נשים, על כל סוגייה, אלא תפקידה של החברה הישראלית כולה" סיכם עידאן את הפעילות המבורכת והחשובה.