שדות נגב ממריאה

משרד המודיעין יקים כיתות סייבר לעידוד הגיוס ליחידות העילית בשדות נגב.


משרד המודיעין יקים כיתות סייבר לעידוד הגיוס ליחידות העילית בשדות נגב.

 

בני נוער משדות נגב יוכשרו במסגרת תכנית ייחודית של משרד המודיעין לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין.

בביקור שערך שר המודיעין אלי כהן  בשדות נגב יחד עם ראש המועצה תמיר עידאן, סוכם על הקמת כיתות סייבר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. בנוסף, דיברו השניים על המשך פיתוחה של המועצה.

שר המודיעין אלי כהן: "שדות נגב מאוד קרובה לליבי. גם בתפקידי כשר הכלכלה והתעשייה פעלתי יחד עם ראש המועצה לפיתוחה של שדות נגב. משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני נוער בשדות נגב ואני שמח לקדם תוכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב"כ וצה"ל. אני מודה לראש המועצה תמיר עידאן על הירתמותו. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות". 

שר המודיעין אלי כהן סייר השבוע בשדות נגב וקיים פגישה עם ראש המועצה, צמיר עידאן. בפגישה, דנו השניים על הקמת תכנית סייבר לתלמידי בתי הספר בשדות נגב, כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי פריפריה במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. 

המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ומתרחב גם לשדרות. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהיליית המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה. 

הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים. 

שר המודיעין אלי כהן: "המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מהפריפריה לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל". 

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן:

"אני רוצה להודות לשר אלי כהן ולאנשי משרדו על היוזמה המבורכת והבאת בשורה לתושבי המועצה. פרויקט הסייבר עליו סיכמנו היום יסייע לצעירים ולצעירות בשדות נגב לקבל הזדמנות אמיתית למצות את יכולותיהם ולענות על צורך שהולך וגובר בתחום זה.

אני שמח ששדות נגב נבחרה לאחת מבין 12 הרשויות מכל הארץ, והיחידה מבין כל המועצות האזוריות, לקחת חלק בפרויקט, דבר אשר מעיד על האמון שניתן לנוער האיכותי שיש לנו במועצה.

פרויקט הסייבר משתלב כחוט השני עם החזון החינוכי שלנו בשדות נגב לטיפוח לימודי מדע וטכנולוגיה ואין לי ספק שבזכות המיזם אנו עתידים לראות בשנים הקרובות יותר ויותר חיילים, תושבי שדות נגב, שישרתו ביחידות המודיעין בצה"ל".