ביקור שר הבריאות יולי אדלשטיין

שדות נגב מוגדרת מבחינתנו דוגמא ומופת להתנהלות נכונה ואחראית. שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיע יחד עם אנשי משרדו לביקור במועצה האזורית שדות נגב ולפגישת עבודה עם ראש המעצה תמיר עידאן ובמטרה לשמוע ולסקור את הפעילויות הרבות אותן מקיימת המועצה מזה כשנה.


שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיע יחד עם אנשי משרדו לביקור במועצה האזורית שדות נגב ולפגישת עבודה עם ראש המעצה תמיר עידאן ובמטרה לשמוע ולסקור את הפעילויות הרבות אותן מקיימת המועצה מאז תחילת ההתמודדות עם נגיף הקורונה ובשיתוף מתנ"ס שדות נגב – פעולות אשר מניבות תוצאות ומדרגות את שדות נגב כ"רשות ירוקה" כבר מתחילת תכנית הרמזור בהובלתו של הפרוייקטור הקודם, פרופ' גמזו.

בתחילת הביקור סקר ראש המועצה תמיר עידאן בפני השר את תמונת המצב ברשות, מערך ההסברה שהרשות מפעילה וכמובן את הפעילויות הרבות שננקטו לאורך השנה האחרונה וכללו בין היתר: סיוע בבידוד ביתי למשפחות, חבילות מזון ושי שחולקו לתושבים המבודדים, שיחות על בסיס יומי של העובדים הסוציאליים באגף לשירותים חברתיים לחולים מאומתים, הכנת מארזי פירות וירקות שחולקו לתושבים הוותיקים במטרה שלא יצאו מביתם ויסכנו חלילה את חייהם, שילוב מתנדבים, הסברה של חיילי פיקוד העורף שהגיע ליישובי המועצה, שילוב של רבני היישובים בהסברה והאכיפה, סיירת קורונה שהוקמה בסיוע של התושבים וכמובן, סרטונים, מסרים ופעילויות בעמודי הפייסבוק של המועצה והמתנ"ס. גולת הכותרת הייתה הצגתה של התכנית פורצת הדרך שננקטה במהלך הסגר הקודם של מעבר "ללמידה יישובית" והפיכתה של שדות נגב לרשות הראשונה שיישמה את המודל ולמעשה בכך הוכיחה שניתן לספק מערך לימודי ראוי לתלמידים ללא הגעה לבתי הספר תוך ריכוזם במספר מוקדים ברחבי היישוב בו הם מתגוררים וחלוקה על פי שכבות גיל.

השר התרשם מאד מהפעולות שננקטו ובייחוד מהצעדים לבלימת הנגיף במערכת החינוך ובשכבות הגיל השלישי ואמר: "מערכת החינוך בשדות נגב היא דוגמא וסמל לאופן בו מערכת חינוכית צריכה להתנהל בזמן קורונה".

במהלך השיחה הועלו צרכים ופערים שקיימים כיום לרשות מול משרד הבריאות על מנת לאפשר את המשך המאבק בנגיף בצורה הטובה ביותר וכמובן נושא מערך החיסונים שנמצא כעת בראש סדר העדיפות. בדבריו הציג תמיר בפני השר את העובדה שיישובי המועצה ממוקמים במרחק מהערים שדרות ונתיבות בהם מתבצעים החיסונים של כלל קופות החולים כעת. בנוסף, עלה הצורך להגיע אל התושבים בגיל השלישי שאין באפשרותם להתנייד בעקבות מגבלות פיזיות או בעקבות העובדה שהם מרותקים למיטתם ויש צורך בהפעלת ניידות שירות.

 

תמיר עידאן, ראש המועצה שדות נגב: "אני מודה לידידי שר הבריאות יולי אדלשטיין ולצוותו שהגיעו לביקור במועצה וכמובן על הקשב והמוכנות לסייע ולשפר את מערך הבריאות בשדות נגב. אנו נמשיך במרץ בעשייה ובדאגה לשמירה על בריאות קהילת שדות נגב בכל האמצעים העומדים לרשותנו. ככל הנראה, אנו נמצאים ביישורת האחרונה במלחמה הארוכה שלנו בנגיף ועל כולנו, החובה לעשות הכל במטרה לשמור על ההנחיות של משרד הבריאות ובמטרה להמשיך לשמור על שדות נגב "רשות ירוקה". הפניתי לכבוד השר את בקשתי ודאגתי לדור הוותיק במועצה ולצורך הקיים בקרב האוכלוסייה שהצוותים הרפואיים יגיעו אליהם לביצוע החיסון ובמטרה לשמור על בריאותם ואני שמח שהוא נענה לבקשה ואישר את נושא הניידות שיגיעו לבתיהם של התושבים הוותיקים ולאלו שמרותקים בביתם".