אימון קרב מגע בימי ההסלמה בשדות נגב

בזמן ההסלמה הביטחונית האחרונה, מחלקת הספורט במועצה האזורית שדות נגב סיפקה לאורך כל הסבב האחרון הפוגות לילדי המועצה בשיתוף פעולה עם המדריך עידן דנדיקר, מומחה בתחום הקרב מגע והגנה עצמית. במהלך ימי ההסלמה הסתובבו בין המושבים והקיבוצים צוותו של דנדיקר והפעילו


הסבב האחרון בעזה היה קשה למדינת ישראל ולעוטף עזה בפרט (דרום הארץ), הילדים שנשארו עם משפחותיהם בקיבוצים ובמושבים של עוטף עזה, חוו התקפות בלתי פוסקות מכיוון עזה לעבר יישוביהם. לצערנו הרב, כמות הפעמים הרבה שחוו הילדים ומשפחותיהם התקפות מצד חמאס "הרגילה" אותם להבין את המציאות הבלתי נתפסת הזו. כיוון שמציאות זו לא זרה לתושבי האזור, ידועה להם תרגולת ההתגוננות הנדרשת, לפי הוראות פיקוד העורף, המועצות האזוריות והעיריות מפסיקות כל פעילות ציבורית והתקהלויות (כגון בתי ספר, אירועי חברה, גנים וכדומה) ובמקביל מנחים את התושבים להתגוננות נכונה וכניסה למקלטים לפי אזורי הרתעה.

על מנת לשפוך אור בתקופה הקשה, מנהל מחלקת הספורט של מועצה אזורית שדות נגב, מר אריה אזרד, החליט להזמין פעילות מעצימה עבור התושבים. המטרה העיקרית הייתה להוציא את הילדים ומשפחותיהם ממעגל הירי והחרדה ולאפשר להם כלים אפקטיביים להגנה עצמית ולשחרור לחצים באמצעות שיעורי קיק-בוקס וקרב מגע. לשם כך הוזמן מר עידן דנדיקר (34) בעל חגורה שחורה בקרב מגע. עם ניסיון של מעל לעשור בתחום הדרכת קבוצות והנחיית יחידים להגנה עצמית וקרב מגע. מעברו העשיר כמדריך קרב מגע מוסמך, ועד היום, ניתן להעיד על יכולתו המרשימה להקנות כלים ולהדריך בצורה מקצועית ומלאת תוכן משמעותי עבור המשתתפים. על כן, עידן ואריה אזרד, הסתובבו בין המושבים והקיבוצים עם ציוד לחימה, ללמד את הילדים הגנה עצמית וכושר.

המדריך עידן, לימד את הילדים מהי הגנה עצמית, כיצד להתגונן מפני יריב, כיצד לחבוט בכריות האימון וכיצד שומרים על כושר גם בזמן השהייה במקלטים, וכל זאת כמובן בוצע על פי הנחיות פיקוד העורף, באזור מוגן מירי טילים.

לדבריו של המדריך עידן: "שהייה במקלטים היא לעצמה קשה ולא נתפסת, ואף יוצרת לחץ וחרדה. באמצעות הכושר אנחנו מחזירים את השפיות  ולא נותנים לאירועים מסוג אלה לעמוד בדרכנו. יחד עם שילוב אומנות הלחימה/ קרב מגע, אני יכול לתת לילדים ולמשפחותיהם עוד נגיעה בעולם שבחוץ וביופי שבו".

הפעילות נתנה לילדים ומשפחותיהם מקום להבין שאפשר גם בתוך המקום הקטן הזה להביא את היכולות שלהם למקסימום. הפעילות הגופנית מעלה את רמת האנרגיה בגוף ומאפשרת למשתתפים לרומם את רוחם, מטרת העל הושגה ונחתום בברכה לימים טובים ושקטים.