מפיצים את אור החנוכה בשדות נגב

בשדות נגב מסכמים שבוע עמוס בפעילויות רבות לכל המשפחה, אך אי אפשר להתעלם ממספר פעילויות שהעלו את סף ההתרגשות אצל כל הסובבים. בשדות נגב בחרו לקיים פעילויות רבות למען האחר, בתוך המועצה ומחוצה לה. הנה רק חלק מהפעילויות החברתיות הרבות נעשו על ידי תושבי המועצה


גן שקד בשוקדה

הצוות החינוכי של הגן החליט לחגוג בצורה קצת שונה את חנוכה ולחזק את ערך הנתינה והחשיבה על האחר. הצוות יזם פרויקט מרגש, אקטיביסטי ומחמם לבבות במהלכו שותפו ילדי הגן ברעיון ולאחר שיח עם הילדים הוחלט שכל ילד יתרום משחק או ספר שאין לו בו צורך או שהוא מעוניין לתת אותו למישהו שצריך וישמח מאוד.

כמובן שגם ההורים שותפו בעניין, כולם נרתמו והמשחקים זרמו לגן.

הילדים שיתפו בתהליך של בחירת המשחק/ ספר ובעיקר היה ניתן להרגיש את השמחה והנדיבות שלהם והרצון לעשות טוב לאחר.

את המשחקים והספרים שנאספו העביר צוות הגן לילדים אשר זקוקים לכך, ובכך נוסף בגן עוד אור.

 

בית ספר נריה בנות

לקראת חג החנוכה מסורת היא בנריה בנות, שכל כיתה מכינה קן לחנוכיה הבית ספרית. השנה החנוכיה היתה בסימן הנושא השנתי של בית הספר : יוזמה ועשייה חברתית. כל כיתה בחרה יוזמה, הציגה אותה במופע, הכינה את הקן והכי חשוב - עשתה אותה בפועל! כיתה ז' לקחה על עצמה ללמד בכיתות היסודי על חרם והשפעותיו ההרסניות. כיתה ח' החליטה להפוך את בית הספר למרחב ירוק יותר ופיזרה פחי מחזור במטרה לשמור על הסביבה. כיתה ט' קיימה שישה מפגשים עם ותיקים במרכז היום שממוקם סמוך לבית הספר. תלמידות כיתה י' בחרו להתנדב כל שבוע במוסד "עלה נגב|, וקיימו  יריד חושים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. תלמידות כיתות יא' ביקרו בבתי האוכלוסיה הותיקה במושב שובה, וארגנו יום תרומת שיער למען ילדים חולי סרטן. כיתה יב' עבדה ב" שמיני" שחלק מרווחיו הם קודש לקניית דברים משמחים לילדים בסורוקה. הקנים והמופעים היו מקסימים. והיוזמות- ברוכות ומרגשות.
את המופע פתחה מקהלת בית הספר בניצוחה של זוהר, מנהלת הלהקה, ששרה את השיר "שווים".

נוער

מחלקת הילדים והנוער שפועלת במסגרת המתנ"ס המועצתי של שדות נגב, יזמה פעילויות והפעלות בכל אחד מיישובי המועצה במהלך כל ימי החג. במסגרת הפעילויות, בחרו בני הנוער והילדים להשקיע מזמן החופש שלהם גם עבור קהילות אחרות, התארגנו בהתאם ויצאו לדרך! בכל אחד מיישובי המועצה ביקר נוער היישוב את הקהילה הותיקה, הדליק איתם את נרות החג והפיץ את אור ושמחת החנוכה.
בני הנוער של היישוב זרועה בחרו לצאת לבית החולים ברזילי ולשמח את החולים ובני משפחותיהם שנאלצים להעביר את החג במסגרת בית החולים.
יוזמה נוספת של הנוער הייתה לשמח את הגיבורים המקומיים- חיילי צה"ל שנמצאים בגזרת המועצה ובסמוך אליה. הנוער הגיע למוצבים השונים עם סופגניות, שירי חג ועשה הרבה שמח ללוחמי צה"ל.
 

מרכז צעירים

צוות הסטודנטים והסטודנטיות של פרויקט "יקרים לנו" מטעם מרכז הצעירים שלנו שמלווה את ותיקי המועצה לאורך השנה כולה, חגג את חנוכה באירוע שמחמם את הלב. במסגרת הפרויקט כל סטודנט זוכה ללוות ותיק מהמועצה, מבלה עימו את שעות אחה"צ ומשמש כאוזן קשבת לכל צורך. כל הסטודנטים המשתתפים בפרויקט, יחד עם הוותיקים אותם הם מלווים, צוות מרכז הצעירים ונציגי המכללה האקדמית ספיר השותפים בפרויקט ואף מתקצבים אותו, התקיימה הדלקת נרות חגיגית ומרגשת מלאת אור ושמחה.

 

 

 

מתנדבי האגודה למען החייל

השבוע התקיים אירוע מרגש באוגדת עזה, במהלכו נפגשו  חיילי האוגדה עם מתנדבי האגודה למען החייל משדות נגב ועם ילדי התוכנית "פותחים עתיד" הפועלת במועצה. בטקס הדלקת הנרות המרגש, בירכו הילדים והמתנדבים את חיילי צה"ל, העניקו להם שי מילדי המועצה ושמעו מהם על השירות הצבאי שלהם באזור.
צוות האגודה למען החייל פועל במשך השנה כולה למען חיילי צה"ל תושבי המועצה ולמען חיילי צה"ל המשרתים בגזרות הסמוכות למועצה.