שישי אישי פרשת ויקהל פקודי

מסיבת הפרידה לסייעת הוותיקה, הניקיונות לפסח, המיזם החדש שעתיד לשנות את ההסברה הישראלית וגם: תכנית לשיפור התחבורה יוצאת לדרך. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן.


פרויקט ''שגרירים צעירים'' של משרד החוץ יוצא לדרך

תושבים יקרים, שר החוץ אלי כהן הגיע אלינו לפגישת עבודה ובין היתר בכדי להשיק את הפרויקט הייחודי של משרד החוץ שיזם לבני ובנות נוער ''השגרירים הצעירים'' ובמסגרתו ילמדו הצעירים במועצה דיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ושיפור תדמיתה בעולם.

התוכנית המיועדת לתלמידי ותלמידות כיתות י'-יב' והיא תופעל כפיילוט לשנתיים, כאשר בשנה הראשונה יופעלו כיתות י' ובשנה לאחר מכן יצורפו כיתות יא' ו-יב'. התלמידים שישתלבו בפרויקט יצוידו בידע וכלים, ינותבו למסגרות עבודה ויסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות. התוכנית תפעל כמענה ליחסי הציבור וההסברה של גורמים רדיקליים, בעלי אידיאולוגיות קיצוניות כנגד מדינת ישראל ואנטישמיות בכלל.

עוד בפגישה ערכתי סקירה לשר החוץ על המועצה והצמיחה הדמוגרפית לצד האתגרים הביטחוניים. השר בירך על התנופה והבטיח לסייע למועצה באתגריה השונים.

אני רוצה להודות לחברי הטוב, שר החוץ של מדינת ישראל, אלי כהן שעושה חיל בתפקידו החשוב, על השקת המיזם שיסייע רבות בהסברה הישראלית על ידי נוער שדות נגב. אני מאמין כי דור העתיד שלנו, שגדל בעוטף ישראל, ומכיר את האתגרים הביטחוניים שלנו מקרוב, יוכל לתרום רבות להסברה הישראלית. ללא ספק, עידן חדש בהסברה הישראלית.

עם שר החוץ אלי כהן

.........

פרשה בקטנה-ויקהל פקודי

הרב ארי סט, רב קיבוץ סעד.

בפרשת ויקהל המילה לב מופיעה כ-14 פעמים (!) בצירופים ובסמיכויות משתנות: 'נדיב לב', 'חכם לב', 'חכמת לב', 'נשיאות לב'. מה משמעות הדגש הרב הניתן על הלב דווקא בפרשיית מעשה המשכן וכליו?

סכנה טמונה בעיסוק האינטנסיבי בפרטי הכנת המשכן. התורה אמנם מצווה על הכנת המשכן וכליו, תוך נתינת מידות אורך, רוחב וגובה מדויקות לבניין ולכל אחד ואחד מהכלים הנמצאים בו, אך יחד עם זאת, מודעת התורה לכך שהעיסוק בפרטי המסגרת והעניינים המעשיים עלול להשכיח את העיסוק העיקרי והאמיתי בתוכן הפנימי של המשכן, ובתכלית יצירתו (שמות פרק כה פסוק ח): 'וְעָשׂוּ מקדש ושכנתי בתוכם'.

החשש הוא שההתעסקות בפרטים הקטנים עלולה להאפיל על המטרה העיקרית, לכן מדגישה התורה עד כמה חשוב הוא הלב. הלב מסמל את הפנימיות ואת החיות.

בהדגשת הלב מזהירה התורה את האדם שלא יאחז בפרטים המעשיים בלבד ויתעלם מהתוכן הפנימי והעיקרי. 'רחמנא ליבא בעי'!

.....

מוקירים תודה לסייעת הוותיקה

השבוע (א') התקיימה מסיבת הפתעה ופרידה מהסייעת יהודית פיזואטי אשר עבדה בגן במושב גבעולים 38 שנים מתוך 43 שנים כעובדת מועצה.

 את המסיבה ארגנו מנהלת גן סיגלון בגבעולים חגית כהן, וועד הגן, וכללה דברי ברכה, שיר וריקוד של ילדי הגן, תמונות מתקופות שונות ודברי ברכה על פועלה. פיזואטי הייתה אהודה על הילדים וההורים, הייתה ידועה כסייעת חרוצה ומסורה אשר התמידה בעבודה וראתה בה שליחות, וגידלה דורות שלמים במועצה בחן ובצניעות.

יהודית היקרה, דורות שלמים למדו ממך וספגו פשטות, מסירות, חום ואהבה. הערב הזה הקהילה מחזירה לך מעט מהאהבה שאת הענקת לה. בשם כולנו, תודה רבה!

מסיבת הפתעה לסייעת יהודית (מצד שמאל)

פסח נקי בשדות נגב

התחלנו לתגבר את כלל שירותי הניקיון ביישובי המועצה לקראת חג הפסח הקרב ובא.

בין הפעולות: שטיפה יסודית של כל פחי האשפה ביישובים, ניקיון מדרכות המועצה, ניקיון יסודי של הכבישים, תגבור זמני פינוי האשפה ל-3 ימים בשבוע, תגבור פינוי הגזם היישובי, החלפת לוחות המודעות ביישובים, תיקון והחלפת פחים, החלפת עמודים תקולים, צביעת מעקות בטיחות, שיפור עבודות הגינון והקמת גינות נוי חדשות. כמו כן, הוצבו כ-100 ספסלים חדשים בשטחים הציבוריים ביישובים לרווחת התושבים.

פעולות ניקיון וחידוש אלו מתקיימות בהתאם לתפיסת המועצה לשמור על שדות נגב מטופחת וירוקה, וביתר שאת לקראת חג האביב בו ישנה הצטברות גדולה של אשפה וגזם. אני קורא לכם התושבים – בואו נשמור יחד על שדות נגב נקייה וירוקה.

מנקים לפסח

משנים את פני התחבורה

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב וצוות משרדה נפגשו איתי ועם מהנדס המועצה לפגישת עבודה בה נידונו נושאים אותם רוצה המועצה לקדם בתחומי האחריות של המשרד. בפגישה התקבלו החלטות חשובות ומשמעותיות ביותר עבור המועצה, ביניהם: הקמת כיכרות ורמזורים, שבילי אופניים, הסדרי חנייה במוסדות החינוך ועוד.

שרת התחבורה הינה חברת אמת של שדות נגב. זכינו בשרה מקצועית ורצינית ששמה את סדרי העדיפויות על נושא התחבורה במדינת ישראל בכלל ובעוטף ישראל בפרט. אני רוצה להודות לשרה מירי רגב על ההקשבה לצרכי השעה והסיוע הרב בהנגשת התחבורה באזור זה.

בפגישה עם שרת התחבורה

האלופים שלנו קפצו לביקור!

זוכרים שסיפרנו לכם על ארבעת הזוכים שלנו בתחרות העולמית של הג'יו ג'יטסו (אומנויות לחימה) בברצלונה?

אז הרביעייה קפצה לביקור במועצה וסיפרה על החוויה והניצחונות שהביאו לנו המון כבוד. לצד הגביעים והמדליות שזכו בהם, הענקנו להם מדליה מטעם המועצה.

זוכי התחרות

עושים טוב

השבוע חל יום המעשים הטובים. בשדות נגב אירועי יום המעשים הטובים נמשכים על פני תקופה ארוכה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילויות ולהוסיף טוב!

פרסום יום מעשים טובים

שבת שלום!