שישי אישי פרשת בא

כנס הפורשים, חג הכלניות המתקרב, פתיחת תכנית גשרים וגם: עשרות שירים של משוררים מקומיים נתלו כחלק מתכנית לקידום הכתיבה המקומית במועצה. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן.


 שיר מכאן

עשרות שירים של משוררים מקומיים נתלו על תחנות האוטובוס כחלק מתכנית לקידום הכתיבה המקומית במועצה

לאחרונה קידמנו את מיזם '''שיר מכאן'' במסגרתו נתלו עשרות שירים של משוררים מקומיים בנושא ''המקום שלי'' על תחנות האוטובוסים בכל יישובי המועצה. במסגרת המיזם, תוכלו להיחשף לעושר התרבותי הטמון במשוררים המקומיים שלנו.

התושבים ששיריהם פורסמו הם שמחה אבן חיים, אחינעם אור חי, רות טרבלסי, אורלי דוידוביץ, יעל אלמסי, עדיה נגר מימון, משה תמים, איילה אלמסי, יצחק כהן, ענבר חלוץ קוך, שלומי כהן, חן באר, ירון סמימי, הילה בוסקילה, רננה אנגלסמן, פנינה סופר, נעה איזקסון, דביר קלי, אהרלה אדמנית, נעמי רסיס-טל, סלעית לזר, שרית ברזלי, אפרת רפל פראווי וכנרת סמואל פולק.

מיזם זה הינו חלק מפעילותה של הועדה לקידום הכתיבה המקומית במועצה שהוקמה לאחרונה.

ללא ספק התברכנו בכותבים מוכשרים אשר מהווים עבורנו גאווה גדולה, וכעת, עם מיזם חשוב זה, נוכל כולנו ליהנות מיצירתם. אני מזמין אתכם, בדרככם הביתה או לעיסוקכם לעצור מעט, להתבונן בשירים אלו ולהעשיר את עולמכם ביצירה תוצרת שדות נגב.

פרויקט השירה של שדות נגב - שיר מכאן

.....

פרשה בקטנה: ''בא''

עם ישראל מתכונן לצאת ממצרים, הוא יוצא מעבדות לחירות, ולאור גודל המעמד שעתיד להשפיע ולעצב את עם ישראל לכל אורח הדורות משה מצווה את עם ישראל על מצוות הקשורות לאירוע מכונן זה.

משה מבין כי זהו אירוע מכונן בתולדות העם ויש להזכירו ולהנציחו. הזיכרון האנושי ידוע בתעתועיו, וידועה האמרה כי ''עם שאינו יודע את עברו ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל'' (יגאל אלון). דברים אלו מתחברים לנושא הבא שלנו.

......

מבצע דוגו בשדות נגב

ניצול השואה, דוד לייטנר ("דוגו") החליט כי מדי שנה, ב-18 בינואר, יום יציאתו לצעדת המוות מאושוויץ, הוא יאכל פלאפל כפי יכולתו. אכילה זו מבטאת את חגיגת הניצחון שלו ושל עם ישראל: נשארנו חיים, בלי רעב והגענו לארץ ישראל למרות הכל.

בשנים האחרונות החלה יוזמה שתפסה תאוצה ברחבי הארץ, והיא לאכול פלאפל עם המסר של עם ישראל חי. גם בשדות נגב תושבים רבים לקחו חלק ביוזמה, אכלו פלאפל עם בני משפחתם והעלו תמונות.

אלו תזכורות קטנות שאנו עושים אך יש להם משמעות רבה. עם ישראל חי!

משלוח של מנות פלאפל מאולפנת אלומה למפעל המוגן בשדות נגב

כנס הפורשים

כנס הפורשים השלישי התקיים השבוע בהיכל התרבות שלנו לכל המשתתפים בנגב המערבי אשר צפויים לצאת או יצאו לאחרונה לפנסיה. כנס זה הינו חלק מאשכול רשויות נגב מערבי וזכינו לארח אותו השנה.

מטרתו של הכנס הינה להכיר את השירותים הניתנים ליוצאים לפנסיה, הזכויות שלהם ועוד, תוך קידום תחושת השייכות והמשמעות בתקופת החיים החדשה. לצערנו, אף אחד, לא מכין אותנו בצורה מספקת ליום בו נסיים את עבודתנו, ומכאן חשיבותו.

אני רוצה לאחל לכל הפורשים הצלחה והנאה בדרככם החדשה.

כנס הפורשים

חג כלניות שמח

דרום אדום בפתח: במהלך חודש פברואר, בכל יום שישי, יתקיימו מגוון פעילויות במסגרת פסטיבל דרום אדום.

בין הנושאים שיאפיינו את הפעילויות בימי השישי: ''שישי יוצא מן הכלל'' (3.2), במסגרתו תתקיים קבלת שבת מוזיקלית, פעילויות ברוח קבלת האחר ותערוכת אמנים מקומיים. בשישי ה-10.2 יתקיים מרוץ הכלניות ותיאטרון רחוב.

בתאריך ה-17.2 יתקיים ''שישי-ספורטיבי'' שילווה בתחנות ספורטיביות לכל המשפחה, וב-24.2 יתקיים ''שישי משפחתי פורימי'' עם קרקס, הופעות וסדנאות של אמנים מקומיים. כמו כן, בכל ימי השישי ישולבו דוכני מזון של עסקים מקומיים ורכיבה מודרכת על אופניים.

דרום אדום 2023

דרום אדום – מוקד תיירותי

אירועי דרום אדום מציבים את שדות נגב כמוקד משיכה תיירותי במסגרתו נחשפים ושומעים עלינו מזווית אחרת, של דרום אדום מכלניות ולא דרום של צבע אדום. אני רוצה להזמין אתכם להגיע וליהנות משלל הפעילויות שלנו באווירה קסומה מול הנוף מרהיב זה.

לחוברת המלאה לחצו כאן: https://did.li/HSL5q 

כלניות

מחסור בכוח אדם במוסדות החינוך

השבוע, לאור המשבר החמור בכוח אדם במוסדות החינוך במדינת ישראל, פרסמנו מכתב להורים בשדות נגב. מטרתו לחזק את ידי צוותי החינוך הנפלאים שלנו ולקרוא לכולנו להבין כי מדובר במשבר לאומי ועל כולנו להתאזר בסבלנות במקרה של חוסר בכוח אדם.

מוזמנים לקרוא את המכתב המלא: https://did.li/fwACN

 

גשרים

כחלק מההכנות להטמעת תכנית הסייבר היוקרתית של יחידת 8200 – ''גשרים'' בתיכוני המועצה, השבוע המדריכות-חיילות עברו לסבב היכרות במוסדות החינוך רגע לפני תחילת השיעורים שצפויים להתחיל בשבוע הבא.

תכנית 'גשרים' תיכנס למוסדות החינוך העל יסודי ועתידה לפתח את הדור הבא בתחומי הטכנולוגיה, הסייבר והתכנות. התלמידים ילמדו בצורה ידידותית וחווייתית קורסי מבוא להייטק וטכנולוגיה, יתנסו בעולמות טכנולוגיה מגוונים, יפתחו בעצמם אתרים ואפליקציות, וילמדו את יסודות של ההגנה בסייבר ובינה מלאכותית.

פתיחתה של תכנית זו הינה בשורה חשובה לדור העתיד שלנו.

לידיעה המלאה אודות התכנית: https://did.li/1J3fT

תכנית גשרים.jpe

מתכוננים לתחרות הארצית ברובוטיקה

נבחרת הרובוטיקה שלנו המתכוננת בימים אלו לתחרות הארצית, זכתה לביקור ממנכ''ל ''פירסט ישראל'' שהתרשם עמוקות מהדור הצעיר שלנו.

''פירסט ישראל'' הינה קהילת רובוטיקה עולמית המכינה צעירים לעתיד באמצעות תוכניות רובוטיקה ייחודיות, ובמסגרתה, נפתחו השנה 3 קבוצות ללימודי רובוטיקה במועצה.

אנו מאחלים לנבחרת שלנו הצלחה רבה!

*מעוניינים לשמוע על התכנית עוד ולבדוק התאמה לילדכם? צרו קשר עם יונתן לוי: 052-5822274

מתכוננים לתחרות הארצית ברובוטיקה

שבת שלום!