שישי אישי פרשת וארא

מגרשי כדורגל חדשים, פתרון לבעיית עומסי התנועה בקרית החינוך, מהנעשה בכנסת וגם: גאווה מקומית תוצרת שדות נגב. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן.


מתחדשים במגרשים חדשים

בשנים האחרונות קידמנו את הקמתם של מגרשי כדורגל (שחב''ק - שחקו בקהילה) ביישובי המועצה.

אנו שמחים לבשר כי השבוע פתחנו באופן רשמי את מגרשי השחב''קים בשרשרת ובשיבולים. מגרשים אלו, מצטרפים למגרשי שחב''ק נוספים שכבר הוקמו עד כה במעגלים, גבעולים, מלילות, זרועה, שובה, בית הגדי, שוקדה, זמרת, ותקומה.

מגרשי השחב''קים בשדות נגב, הינם מגרשי כדורגל, עם דשא סינטטי מאובזרים בסטנדרט גבוה שמאושר ע''י פיפ''א, ומטרתם לתת מענה מתקדם וחדשני לפעילות ספורטיבית בתוך היישובים.

גודלו של מגרש שחב''ק הוא 20 מטר רוחב ו-40 מטר אורך (לא כולל השוליים), והוא כולל בין השאר, שערים ורשתות, מערכת ניקוז, תאורה מתקדמת, גידור וברזיה. עלותו של כל מגרש שחב''ק עומד על כ-900,000 ש''ח.

אנו רואים חשיבות עליונה בקיום אורח חיים בריא ופעיל בכל ימות השנה ומשקיעה תקציבים רבים על מנת לאפשר ביישובים את התנאים לכך, ופתיחת השחב''קים הינם דוגמא חיה לכך. נמשיך ולפתח את היישובים הן בהרחבות והן במבנים לטובת תושבי שדות נגב. זה המקום להודות לצוות אגף הנדסה ולצוותי הפיקוח על עבודתם הנפלאה וניהול של מיזם זה.

שחבק שיבולים

שחבק שרשרת

.....

פרשה בקטנה: וארא

משה – מנהיגות מסוג אחר

עם ישראל משועבד למצרים וה' מבקש ממשה ללכת לפרעה ולהושיע אותם. תשובתו של משה מדהימה: כיוון שאני ערל שפתיים (מגמגם) אני לא יכול ללכת לפרעה.

משה מבין שהטבע האנושי נסחף אחרי מנהיגים עם יכולות דיבור (רטוריקה), אלא שה' בוחר בו למרות ועל אף מגבלתו, כיוון שמנהיג אמיתי הוא לא רק אחד שיודע לדבר, זוהי מנהיגות 'חיצונית', אלא אחד שיודע לשנות, לא פוחד מאיש, איש חזון שמגיע בשם שליחות אלוהית, עם מוסר וערכים – זהו המנהיג האמיתי.  

.....

מונעים את עומסי התנועה

לאחרונה קיימתי פגישה עם מפקד תחנת משטרת נתיבות, סנ"צ יורי מזובובסקי, על מנת למצוא פתרון לעומסי התנועה הכבדים בכניסה וביציאה מקרית החינוך.

סוכם כי השיטור המועצתי בסיוע שוטרי משטרת נתיבות יגיעו לכניסה ויכוונו את התנועה, ובמקביל אנו עובדים על פתרון קבע שייתן מענה לבעיה זו: אנו שמחים לבשר כי הגענו לסיכום עם חברת נתיבי ישראל על סלילת נתיב כניסה חדש לקריית החינוך באופן מיידי, ועל הקמת כיכר/רמזור בשלב הבא.

אנו מודעים לכך שעומסי התנועה מקשים מאוד על כולכם, ואנו עושים כל מאמץ לפתור עניין זה במהירות האפשרית. אך לצד זאת, אני פונה ומבקש מכל אחד ואחת מכם להתאזר בסבלנות ולציית לחוקים.

עם מפקד משטרת נתיבות

חידון האסטרונומיה ה-2

בסוף השבוע שעבר (ה')  קיימנו את חידון האסטרונומיה ה-2 של שדות נגב. במהלכו, 8 נציגי כיתות ה' מבתי הספר היסודיים נשאלו שאלות בנושאי מושגי יסוד ודמויות מפתח בתחומי המדע והחלל. התלמידים הפגינו בקיאות רבה בחומר הנלמד, ובמקום הראשון זכו זאת השנה השנייה תלמידי בית הספר בית הגדי. נכחתי בחידון והאמת, שקינאתי בתלמידים שלנו. הלוואי וכשאני הייתי ילד הייתי לומד ומרחיב אופקים בנושאי המדעים כפי שהם לומדים.

שדות נגב הולכת והופכת לשם דבר בנושא המדעים בקנה מידה ארצי, בזכות השקעתם של צוותי החינוך בבתי הספר ובזכות הקמת מרכז מדעים מתקדם וחדשני במועצה אשר מעביר את הלמידה בנושא המדעים באופן חווייתי ומעניין. אני רוצה להודות למרכז מדעים ולעוסקים במלאכה על קיום אירוע חשוב זה.

זוכי התחרות-בית הספר בית הגדי

גאווה מקומית

השבוע אירחנו את רנה לייבזון, תלמידת כיתה ט' מנריה בנות לאחר שזכתה במקום השלישי בחידון השירה הארצי לנוער. במסגרת החידון, הפגינה רנה בקיאות בניתוח שירים של גדולי המשוררים בישראל וידעה לדקלם עשרות שירים על בוריים.

לייבזון הביאה כבוד רב למועצה בזכייתה בתחרות השירה העברית לנוער. בפגישה עימה נוכחתי להכיר את כשרונה הרב והתרשמתי עמוקות מאישיותה. מי ייתן וזכייה זו תביא עמה השראה לבני נוער נוספים להיחשף לעושר הרוחני של השירה העברית במשך הדורות.

רנה לייבזון לאחר זכייתה

מככבים ברשימת המקוואות היפים בישראל

המשרד לשירותי דת והמועצה לישראל יפה דירגו את המקוואות הציבוריים האיכותיים והבולטים בישראל לשנת 2022.

12 המקוואות אשר זכו באותות הצטיינות, ביניהם: מקווה מלילות משדות נגב. בנוסף, צויינו 60 מקוואות נוספים עם ציון 5 כוכבים, ביניהם, המקוואות בתושיה, בית הגדי, מעגלים ומלילות.

זכייה זו הינה תוצר של עבודה רבת שנים כחלק מתפיסת השירות שלנו אליכם. נמשיך ונשקיע, לייפות ולהנגיש את המקוואות בפרט ואת שירותי הדת בכלל עבורכם.

בזכיית המקוואות היפים בישראל

נלחמים בפשיעה החקלאית

4 צוותים הכוללים נציגים ממג"ב שדות נגב, השיטור המועצתי ומש"קים מתנדבים יצאו בסוף השובע האחרון למבצע בדיקת רכבים בשטחי המועצה. במסגרת המבצע נבדקו 20 רכבי שטח, תושאלו 32 חשודים וחולקו 2 דוחות תנועה.

אירוע חריג התרחש כאשר במהלך הפעילות נתפס רכב עם כ-200 ק"ג כרוב החשוד כגנוב אודות לתושייתם של הצוותים. אותר בעל השטח, והחשוד עוכב לתחנת נתיבות להמשך טיפול.

עוצרים את הפשיעה החלקאית

מנכ''ל משרד החוץ משלנו!

השבוע התבשרנו כי רונן לוי, תושב גבעולים (לשעבר) מונה לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ. לוי שירת כ-30 שנים בתפקידי שטח, מבצעים ומודיעין בשב"כ וכראש אגף בכיר במל"ל.

התרגשתי עמוקות לשמוע על מינויו של רונן לוי לתפקיד החשוב. לוי הוא האיש הנכון במקום הנכון. כבר בהיותו צעיר לימים, ניחן לוי כאיש אשכולות, מקצועי ומסור עם יכולות אדירות. בחירתו לתפקיד מנכ''ל משרד החוץ מהווה עבורנו ועבור דור העתיד שלנו גאווה עצומה. אני בטוח שיעשה מלאכתו נאמנה באופן הטוב ביותר וידע להוביל את מדינת ישראל למחוזות חדשים.

אני רוצה לברך אותו בשם תושבי המועצה ולאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש.

רונן לוי

מהנעשה בשולחן הכנסת

השבוע בין פגישותיי עם שרים וח''כ, נפגשתי עם שר האוצר, בצלאל סמוטרי'ץ. בפגישתנו דנו על קידום הצעת חוק לקידום הטבות מס ליישובי המועצה שאינם מוגדרים יישובי העוטף, חידוש החלטת הממשלה לתמיכה ברשויות העוטף, ועל אתגרי השעה והזמן. שר האוצר  הינו ידיד אמת שלנו אשר מכיר את צרכינו ואני מאמין כי יסייע לנו באתגרים השונים.

עם שר האוצר

זהירות, ספויילר

ילדים ונוער משדות נגב, עם ובלי מגבלה, יככבו בקמפיין שלנו במסר שעתיד לרגש את כולנו.

פברואר יוצא מן הכלל שדות נגב - יצאנו לדרך!

פברואר יוצא מן הכלל

שבת שלום!