בשדות נגב מנצלים את הימים השקטים להכשרה וגיבוש עבור צוותי החירום היישוביים.

ביום שני האחרון התכנסו יושבי ראש צוותי החירום (צח"י) יחד עם דוברי החירום של היישובים למפגש הכשרה בנושא איך נכון לתקשר עם הקהילה בעת חירום.

המפגש נערך ביוזמת מרכז חוסן במועצה ונועד לתת כלים, מידע ולתרגל  את תפקידם בעיתות משבר וחירום. עשייתם של הדוברים נעשית בהתנדבות מלאה והם לוקחים חלק משמעותי בעת אירועים חריגים במועצה.

"לפני כחודש כאשר מצאנו את עצמינו שוב נכנסים לאי ודאות החלטנו שברגע שיהיה טיפה שקט נעצור, נסיק מסקנות וניתן את  הכלים המקצועיים שבאפשרותינו על מנת לעזור לדוברי היישובים ולצוותי הצח"י לבצע את עבודתם ביישובים" ציינה הילה אזולאי, עו"ס מרכז חוסן בשדות נגב.
המפגש התקיים בשעות הערב, והנוכחות הייתה מרשימה. " הגענו למפגש כי חשוב לנו לקבל את כל מה שהמועצה יכולה לתת לנו כדי להיות טובים יותר בעת אירוע, ציינה מזל אלעזרי דוברת צח"י משיבולים.

למפגש הוזמן גם דובר המועצה, אשר הסביר לנוכחים את הגדרת התפקיד שלו ואת הממשקים בניהם בעת חירום ובשגרה. אחד הנושאים החשובים שעלה בשיח הינו חשיבות הוצאת מידע אמין ועובדתי, וחסימתם המקסימלית של הודעות שרשרת לא מבוססות שעלולות לפגוע בפרטיות או בביטחון התושבים.
" אני מרגישה עכשיו מקצועית יותר", ציינה אחת מדוברות הצח"י. " אנחנו היום יודעים טוב יותר איך המערכת המועצתית שלנו עובדת, מהם השיקולים והכי חשוב שקיבלנו כלים באמצעותם נוכל לפעול ביישובים שלנו" היא סיכמה.

" צוותי החירום היישובים עושים עבודת קודש בכל אחד מהיישובים שלנו, וזה גאווה מדהימה לראות חבורה של תושבים - צעירים ומבוגרים, ותיקים וחדשים, שמתנדבים על מנת לחזק את הקהילה שלנו ולהיות זמינים ואפקטיביים בזמנים הקשים ביותר שאנו כקהילה יכולים לחוות. נמשיך לפעול על מנת לחזק שיתופי פעולה בין המועצה ליישובים וניתן את כל הכלים שעומדים לרשותנו על מנת שכל אחד מהיישוביים שלנו יהיה מוכן לעת חירום" הוסיף תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב.

מעיין פרנקל, מנהלת מרכז החוסן, סיפרה על שיתוף הפעולה החזק בין מרכז החוסן לבין מחלקת הדוברות במועצה. " כל הודעה שיוצאת בחירום עוברת תהליך שמטרתו דיוק ומענה לצרכי התושבים בזמני חירום. אנו בוחנים את אמיתות העובדות, לומדים את המשמעויות וההשלכות, ומנסחים בשפה שמקדמת חוסן אישי וקהילתי. ישראל סבאג, מנהל הערכות לשעת חירום במועצה, מספר כי בקרוב צפויה המועצה לעבור ביקורת מסודרת של כל אגפי המועצה על מנת לבחון את מוכנותה של המועצה, לבדוק היכן ניתן להשתפר ולעבוד על הדברים כך שבעת חירום נדע לתת את השירות הטוב ביותר לתושבים שלנו.