לפני מספר חודשים ביקר ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, בקהילה היהודית בריו דה ז'ניירו בברזיל. בעקבות הביקור התבשרנו השבוע כי הקהילה העבירה תרומה של כ – 600 אלש"ח לטובת בניית פלנטריום ומרכז רובוטיקה לגיל הרך במתחם המועצה בשדות נגב. המבנה יוקם בצמוד לגן המדעי הייחודי הקיים במועצה שאף הוא שודרג וחודש בתרומתם הנדיבה של הקהילה ובכך ישלים את הקמתו של פארק מדעי טכנולוגי לגיל הרך במועצה.

המרכז הטכנולוגי החדש שיוקם ישמש נדבך חשוב בחשיפה והתנסות מדעית בתחומים מרתקים כמו חלל, כתיבת קוד ורובוטיקה.

תרומה זו מצטרפת לתרומה משמעותית של כ- 2.5 מיליון ש"ח שהתקבלה ממשפחת סליגמן מקהילת פילדלפיה, באמצעות שותפות ביחד להרחבת מרכז סליגמן והוספת אגף שיכלול תחנה לאם ולילד וחדרי סדנאות לאימהות צעירות וילדיהן.

בימים אלו אנו מקדמים גיוס תרומה להקמתה של  "חווה טיפולית" המיועדת לטפל בילדים באמצעות בעלי חיים שתהיה צמודה למרכז סליגמן ותהווה מקום טיפול ומפגש משלים לנעשה במרכז לילדי הגיל הרך.

ההשקעה בגיל הרך הינה ההשקעה הטובה והנכונה ביותר בקידום החינוך והשירות לתושבי המועצה שאכן צורכים שירותים אלה בצורה מושכלת, אחראית ונכונה.

ראש המועצה, תמיר עידאן אומר: "אני שמח כי היחסים הטובים עם הקהילות בתפוצות בפילדלפיה  ובריו דה ז'יניירו נשאו פרי. זה מחמם את הלב לדעת שיהודים המתגוררים אלפי קילומטרים מאתנו מביעים שותפות ואכפתיות כלפי תושבינו החיים כאן בעוטף ישראל ומתמודדים בכל יום עם אתגרים ביטחוניים לא פשוטים. אני בטוח שמתחם גיל הרך החדש ייתן מענה הולם ומתקדם וישרת נאמנה את אלפי הילדים העתידים שילמדו בו. בעזרת השם  נזכה לראות את ילדינו מתפתחים בצורה נכונה לומדים ובוחרים להיות אנשי מדע מהשורה הראשונה.