בצל טרור העפיפונים ששוב מתגבר והמתיחות המחריפה מול עזה קיים דירקטוריון קק״ל  ביום שני בבוקר ישיבה מיוחדת בשדרות, כאות הערכה והזדהות עם יישובי העוטף וסייר בעוטף עזה. 

במהלך הישיבה שהתקיימה במתנ"ס שדרות, נדונו נושאים הקשורים בחיזוק רשויות העוטף ובפרויקטים המשותפים לקק"ל ולרשויות.
בישיבה קיבל הדירקטוריון החלטה להגדיר את אזור עוטף עזה כיעד סיוע מרכזי של קק״ל, ולאשר תכנית סיוע רחבת היקף ורב שנתית במגוון תחומים. אושרה תמיכה בסכום כולל של כ-66 מיליון ש״ח בשנתיים הקרובות, תוך התמקדות בפעילות הליבה של קק״ל. בנוסף, הדירקטוריון עודכן כי בשבועות הקרובים תתכנס ועדת הכספים של קק״ל לדון בהצעה לתוספת חד-פעמית נוספת לסכומים אלו בסך 38 מיליון ש״ח.

יו"ר הדירקטוריון, דני עטר, פתח את הישיבה החגיגית בדברי הסבר על עצם ההחלטה לקיים בעוטף את הישיבה ושיבח את ראשי הרשויות והתושבים על עמידתם מול הטרור בחודשים האחרונים. חשוב לציין כי שיתוף הפעולה בין קק"ל לרשויות העוטף הוא ברמה היומיומית, במיוחד בחודשים האחרונים מאז החל טרור השריפות מעזה. צוותים של קק"ל נמצאים בשטח כל הזמן ומסייעים בכיבוי השריפות ובשאר נושאי קק"ל באזור.

יו"ר קק"ל מעניק רוח גבית חזקה עם המון תמיכה ועידוד ליישובי העוטף וזה כולל סיוע בתקציבים, ביקורים תכופים ואוזן קשבת לכל עניין. אפילו בטיולי הפוגה לתושבים השתתפה לאחרונה קק"ל ושימחה מאות נופשים שיצאו להפוגה.

ראשי המועצות של שדרות, שדות נגב, שער הנגב, מרחבים ואשכול נכחו בתחילת הישיבה והודו לקק"ל על תרומתה ותמיכתה ביישובי העוטף בתקופה זו.

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן אמר לפני חברי הדירקטוריון- ״אנחנו גאים להיות אלה שמגנים בגופם ובנוכחותם על מדינת ישראל, אנחנו רואים בחבל הארץ הזה היום ׳עוטף ישראל׳ ולא עוטף עזה. תושבי האזור הם ציונים, שבאו להתיישב פה מתוך אהבת הארץ ומתוך ציונות אמיתית ומקדמים את מפעל ההתיישבות החשוב הזה . חבל ארץ זה, שנמצא תחת התקפות טרור מזה כ- 17 שנים, חווה בשנים האחרונות צמיחה אדירה . מאז "צוק איתן" יש צמיחה  בכל עוטף עזה ובמועצה שלנו לבדה נוספו כ-2,000 תושבים חדשים המהווים גדילה של 20% , והסיוע של קק״ל עוזר לנו לקלוט ולטפל בכולם.  אנו נמצאים במלחמה מול הטרור. במלחמה האזרחית הזו עליה אנו אמונים, אנחנו ננצח יחד אתכם. נקים ישובים, נמשיך לפרוח ולהתפתח. במלחמה הצבאית הצבא כבר ינצח ויעשה את העבודה ״

בין הפרויקטים שיקודמו ע״י קק״ל בהתאם להחלטת הדירקטוריון: הכשרות שיכוניות, בניית שבילי אופניים וחיבורם בין הישובים, בניית גני משחקים, פיתוח יערות קיימים כולל פיתוח חניונים, דרכי נוף ושיקום יערות, פעילויות חינוך, הפגה ופנאי, הקמת בית קק״ל אזורי למצוינות בשדרות ועוד. 

למרות שעוטף עזה מוגדר 7 ק״מ מסביב לרצועה, החליטה קק״ל להכניס להגדרת ׳עוטף עזה׳ את כלל הישובים הסובלים מטרור בחודשים האחרונים, ולכן הסיוע יינתן לשדרות, נתיבות, והמועצות שדות נגב, אשכול, מרחבים, חוף אשקלון ושער הנגב. 

 

יו״ר קק״ל, דני עטר, אמר לאחר אישור ההחלטה בדירקטוריון: ״גם בימי שגרה אחד מיעדיה המרכזיים של קק״ל הוא חיזוק הפריפריה עם דגש על הנגב והגליל. בימים אלו, בהם תושבי עוטף עזה עומדים יום-יום מול טרור העפיפונים ואיומים נוספים, קק״ל מחויבת עוד יותר לעשות ככל יכולתה על-מנת לחזק את תושבי האזור. בעוד מדינת ישראל מגדירה את ׳עוטף עזה׳ 7 ק״מ מסביב לגדר, אנחנו החלטנו להכניס להגדרת יישובי העוטף את כל היישובים הנמצאים תחת מתקפת טרור בחודשים האחרונים. 
החלטת הדירקטוריון היום היא קודם כל חיזוק מעשי משמעותי לחוסנו של האזור, אבל יכולנו לקבל אותה גם בירושלים. הגעת הדירקטוריון לסיור בשטח, נועדה להיות גם חיזוק מוראלי לתושבים העומדים בחזית, ומגנים על מדינת ישראל, ולהגיד להם - כל העם עומד מאחוריכם, ולהגיד לראשי הרשויות – קק״ל גאה בדרך המיוחדת שאתם מנהלים את חיי התושבים בחודשים האחרונים. ההחלטה הזו לסייע לתושבים בשורה ארוכה של פרויקטים, מצטרפת לפעילות כוחות הכיבוי של קק״ל  ומוכיחה שוב כי קק״ל היא זרוע הביצוע היעילה ביותר של הציונות״.