ההכנה הרבה של עובדי המועצה בשיבוץ התלמידים במוסדות החינוך, הכנת מוסדות החינוך בכל ההיבטים לקליטת התלמידים בטיחות, התאמות, חידוש מבנים, שיפוצים וגינון נתנו את אותתם בפתיחת שנת הלימודים לשביעות רצון התלמידים, ההורים צוותי החינוך.

ישר כח לכל העוסקים במלאכה החשובה למען ילדינו – תלמידי שדות נגב.

את ילדי גני הילדים קידמו בכל הגנים בובות מבלונים שהפיחו חיים ושמחה ביום הראשון ללימודים כך גם חצר הגן המטופחת וגני הילדים שהוכנו על ידי מחלקת שפ"ע, הסייעות והגננות לקליטת הילדים.

ילדי כיתות א' נהנו מטקסי קבלה לבית הספר שהוכנו ע"י שכבות בוגרות יותר ובשנה זו השי שהוענק היה בקבוק אישי רב פעמי לתלמידים החדשים ועליו כיתוב בנושא זהירות בדרכים. בשל התקופה שבה אנו מצויים (בחירות) נערכו הטקסים ללא השתתפות ראש המועצה שסייר בכל בתי הספר ופגש את תלמידי ומורות כיתות א'.

למפגש עם כיתות א' בבית ספר מעגלים ליווה ראש המועצה את בנו הקטן. בדיוק לפני 40 שנה נכנס הוא לכיתה א' -  צירוף האירועים היה מרגש וניכר היטב על פניו.

בפתיחת שנת הלימודים כיבדו אותנו שני אורחים חשובים שר השיכון האלוף (מיל) יואב גלאנט והגב' אילנה נולמן מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי ומטה המינהל.

השר וראש המועצה גלאנט ביקר בבתי ספר בעוטף בדע"ת בסעד ובישיבת בית יהודה. בבית ספר דע"ת נפגשו עם מנהלי ביה"ס ששחזרו עם השר וראש המועצה אירועים מהתקופה שבה הוא היה אלוף פיקוד הדרום. הם גם נפגשו עם ילדי כיתה א ואיחלו להם שנת לימודים פוריה ומרתקת.

בישיבת בית יהודה השר וראש המועצה נפגשו עם תלמידים בכיתות ולאחר מכן עם צוות ההנהלה. בישיבה הועלה ע"י ראש המועצה הפער הגדול שישנו בין התקציב ששוריין לבניית הפנימיה הממוגנת לבין אומדן עליות הבניה בפועל. השר הבטיח לעזור ולקדם את המיגון הנדרש לתלמידים גם בפנימייה.

ביקור אסטרטגי וחשוב היה של מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי החדשה הגב' אילנה נולמן וצוותה. מפקחי המינהל עובדים בשיתוף פעולה מצויין עם המועצה ובעזרתם קידמנו את תכנית האב לחינוך לרה-אירגון במוסדות החינוך העל תיכוניים. תכנית זו הוגשה בזמנו למנכלי"ת משרד החינוך ואושרה על ידה. בינתיים גם המנכלי"ת וגם מנהל המינהל פרשו והיה חשוב מאוד שתישמר הרציפות החינוכית של התכנית כמו התמיכה בשעות לימוד.

המפגש הראשון של מנהלת המינהל וראש המועצה היה עם בנות נרייה בנות במרכז לוזאן שם פרסה את משנתה החינוכית ואיחלה לבנות שנה מרתקת ומלאת צפייה. ראש המועצה ציין את האימון של ההורים והתלמידים שחזר לבית ספר נריה בנות – מעתה נריה בנות אינו ברירת מחדל להרבה הורים אלא מוסד לכתחילה.  לאחר מכן, נפגשו עם חדר המורים באולפנת צבייה ברשות המנהלת החדשה טוני מיטלמן – מנהלת המינהל היא התרשמה מאוד מהצוות החינוכי ומהמנהלת – בעיקר מהברק בעניים והמסירות לחינוך הבנות.

משם המשיכה לחדר הישיבות במועצה לדיון עם כל מנהלי המוסדות חינוך העל יסודיים במועצה. בדיון זה המנהלים הציגו את האתגרים ואת החזון לשנים הבאות. קדם לדיון הצגת מצגת שעיקרה התפתחות המועצה בשנים הקרובות מבחינה דמוגרפית והרחבות יישוביות וכן הישגי הלומדים בשדות נגב.

ראש המועצה העלה על נס את שיתוף הפעולה עם משרד החינוך ומפקחי המינהל ואמר שבסיועם תכנית הרה ארגון הפכה מחזון למציאות. מנהלת המינהל התפעמה מאוד מדור המנהלים החדש ואמרה כי עם מנהלים כאלה אנו כותבים את המחר – העתיד של ילדינו.

בסיום הביקור, לאחר שהתרשמה מאוד מרצינות הרשות ומהחזון והתכניות של המנהלים בבתי הספר במועצה הבטיחה לסייע ככל שתוכל ולמעשה אישרה את רציפות תכנית הרה אירגון של מוסדות החינוך העל יסודיים ברשות.