ביום שני השבוע הגיעה לביקור בשדות נגב השרה לשוויון  חברתי, גילה גמליאל  וסיירה, בין היתר,  בשדות השרופים של יער שוקדה. דקות ספורות לפני בואה של השרה גמליאל למקום   כיבה י צוות של קק"ל שריפה שהתלקחה ביער,  ככול הנראה, כתוצאה מבלון תבערה. באותו יום  פרצו בתחומי המועצה כמה  דליקות  והזכירו  שטרור הבלונים עדיין כאן.

 רפי בביאן, קב"ט המועצה, הדריך את הפמליה של השרה למקום השריפה. כאשר באוויר עדיין עמד  ריח חזק של השריפה. שרה גמליאל הכריזה שם "חייבים להחזיר את השגרה לדרום. הבלונים האלה שכבר הפסיקו לדווח עליהם, משום מה, שעלותם  שקלים בודדים, גורמים להרס רב כל כך של חורש. בלון התבערה הזה הוא טרור לכל דבר. . אני מחזקת אתכם תושבי העוטף. זה לא עוטף עזה. זה עוטף ישראל, ונעשה הכל על מנת שהמראות הללו לא יימשכו".

ראש המועצה, תמיר עידאן, הודה לשרה על הביקור ועל דברי התמיכה. . "את חברה אמיתית שמגיעה אלינו לא רק בזמנים קשים. את מסייעת לנו בכל מה שניתן בתחומי אחריותך. אני לא יודע מה זו 'הסדרה'. אני רק רוצה שיהיה כאן שקט באופן כזה שלא יאפשר לחמאס להתעצם ולהתכונן למלחמה הבאה. אם עושים הסדרה אז שזה יהיה כמו שצריך ולזמן ארוך. אם זה לא הולך, אז צריך לתת לחמאס מכה חזקה כזו שלא יעז עוד להרים ראשו. במקרה כזה של מלחמה, אנחנו התושבים כאן נעמוד איתנים ונהיה חזקים עד שצה"ל ישלים את משימתו"

 לאחר הסיור בשדות נגב הגיעה השרה גמליאל למועצה האזורית מרחבים, שם התקיימה פגישת עבודה עם תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב ועם שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים. בישיבה הודיעה השרה על הענקת  תקציבים מוגדלים  עבור תחום הצעירים במועצה ועבור התחום הדיגיטאלי, מה  שיאפשר שיפור הקשר הישיר בין הרשות לתושבים. בעזרת התקציבים  יותקנו בקרוב מסכים ענקיים ברחבי המועצה, דרכם יועבר מידע לתושב. בנוסף ישודרגו אתר האינטרנט והאפליקציה המאפשרת לתושב גישה ישירה לשירותי המועצה בין היתר לצורך דיווחים על מפגעים. ועוד.