כמחווה לילדים השר סיפר להם סיפור מתוך ספר שניתן לו על ידי הגננת. המפגש בין הילדים לשר היה מחזה יפה ומרגש והילדים הרגישו כל כך בנוח עד ששאלו את השר שאלות רבות ופיתחו אתו שיחה של ממש. האווירה בגן הייתה מרוממת וכל הנוכחים התפעלו מחכמתם של ילדים בגיל גן. 

השר כץ אמר לאחר המפגש: "שמחתי מאוד לבקר בגן הילדים בתקומה. מזל גדול שהאירוע מהשבוע שעבר הסתיים ללא נפגעים. כבר בשנים צעירות כל כך רואים איזה ערכים הם מביאים מהבית. החיבוק שקיבלתי מהם היום נותן כוח למשך כל היום ולהמשך העשייה." 

בתשובה לשאלות הכתבים אמר השר כץ: "המציאות הביטחונית לא יכולה להמשך. ישנם שתי אפשרויות, ‏האחת היא, אם נצטרך לצאת למערכה הבאה, שאין לנו עניין בה - החמאס יוכרע. במלחמה הבאה ישראל תיאלץ להפיל את שלטון החמאס, ולכפות על עזה את משוואת שיקום תמורת פירוז, אבל אנחנו לא מעוניינים במלחמה הזאת. השנייה היא התנתקות מלאה מהאחריות על עזה על ידי הקמתו של אי מלאכותי בים מול עזה במרחק של 5 ק"מ מהיבשה שדרכו יועברו סחורות לעזה ושם יערכו הבדוקים השונים. הכול יהיה במימון מלא של מדינות העולם הערביות העשירות. כך אנחנו נתנתק מעזה לגמרי. האחריות לא תהיה עלינו. אנחנו לא צריכים את עזה עלינו" 

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן אמר בתשובה לשאלות " אני מקווה שהמערכה הבאה לא תהיה כמו המערכות הקודמות והפעם החמאס יוכרע. שר התחבורה נמצא אתנו בקשר רציף. והוא רואה כי מצד אחד יש חוסן של התושבים כמו היום שהוא מגיע לקייטנה ויש נוכחות מלאה של הילדים אך מצד שני יש פה איזשהו שקט מדומה. אין פה שום הכרזה מסודרת של הפסקת אש. בשבת האחרונה היינו ממש על סף מערכה גדולה ובכוננות מלאה. אנו מצפים כי אם תהיה הפרה נוספת של השקט ולא משנה אם זה בלון, עפיפון או רקטה, תהיה תגובה מאוד מאוד קשה של הצבא, ואם צריך להגיע להסלמה או למלחמה אנו כתושבים ניתן את כל הגיבוי כדי להחזיר לכאן את השקט"

לאחר הביקור בגן, נסע השר לסיור בשטח על מנת לראות את השריפות מקרוב ואח"כ הגיע לארוחת צהריים ולפגישת עבודה במועצה האזורית אשכול. גם ראשי רשויות העוטף נכחו במקום על מנת לטפל בפרויקטים השונים בענייני תחבורה. 

השר כץ סיכם את הפגישה  ואמר: "אתם מקיימים כאן את שגרת החיים וזה דבר חזק מאוד הראוי להערכה. המצב מול עזה הוא לא נורמאלי. בסוריה למשל חדר היום מטוס את הגבול ומיד נורה והופל. גם בזמנו הגבול מול מצריים היה שקט לאחר המלחמה כי הייתה הרתעה, בצפון חיזבאללה שעולה בכוחו פי אלף על חמאס לא יורה טיל אחד כי הוא  מורתע. בעזה המצב הוא שונה ואין הרתעה מול חמאס כי אחראים גם על המצב ההומניטרי בעזה ומספקים להם חשמל, מים ומזון. אנו חייבים לשמור על הביטחון בעזה. לאבו מאזן לא אכפת, אין אצלו הומניטרי, למצרים לא אכפת, הם זורקים עלינו את המצב בעזה ולא מוכנים לכלום. ואנו הישראלים צריכים לשבור את הראש איך לפתור את המצב ההומניטרי בעזה. זה לא נורמאלי. לכן הצעתי להקמת האי המנתק אותנו מעזה היא הפתרון הנכון".