שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ביקר ביום שלישי השבוע במועצה אזורית שדות נגב, ויחד עם ראש המועצה תמיר עידאן, ערך סיור, ראה מקרוב את השריפות באזור ואפילו צפה בשריפה שעדיין בערה באזור עלומים.  השר כהן גיבה את החלטת רה"מ ושר הביטחון לסגור את מעבר כרם שלום לעזה והוסיף:

"דין עפיפון כדין בקבוק תבערה או קאסם! לא נסבול מצב בו מפרחי העפיפונים חורכים את השדות עליהם עומלים אזרחי ישראל כל השנה. יש לירות על מנת לפגוע בכל מפרחי העפיפונים ולהשאיר את מעבר כרם שלום סגור עד להפסקה של הפרחת העפיפונים מעזה. תושבי עוטף עזה וילדיהם לפני תושבי הרצועה ואני לא מוכן לחכות לפגיעות בנפש כדי לעשות מעשה לעצור את הטרור". בשיחה שקיים השר עם ראש המועצה, הבטיח להמשיך ולתמוך בכל ענייני המשרד עליו הוא ממונה על מנת לחזק את האזור. השר כהן הדגיש את סיפוקו מהעובדה שהתושבים בשדות נגב איתנים מול הטרור ואינם חוששים לעשות כל מה שנדרש בכדי לשמור על השקט.

 

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן אמר: " השר אלי כהן הוא חבר אמתי שמגיע לתמוך בנו גם בחרום וגם בשגרה. התושבים כאן חזקים כי יש כאן ערכים וציונות. אני מעביר מסר דרך השר לממשלה ואומר כי אם המחיר של החזרת השקט לכאן יהיה הסלמה אזי אנחנו נעמוד בהסלמה כמו קיר וכמו צוק איתן. אנו חייבים לחזור לשגרת חיים טובה. נחמץ הלב לראות את כל השדות השחורים. אני מסכים עם השר שצריך לפגוע בכל מי שמשגר עפיפון או בלון לעברנו. זה כמו משגר טיל לכל דבר.

אני מודה לשר על התמיכה בהחלטת הממשלה לתמוך ביישובי העוטף. זה חשוב ביותר. זו ציונות וזה צו השעה"

חשוב לציין שכל ביקור כזה של שר בממשלה מגביר את תמיכת הממשלה ביישובי העוטף בכלל ובהחלטת הממשלה החדשה המעניקה הטבות ותקציבים ליישובי העוטף, הצפויה להתממש בימים אלה, בפרט.