ראש מועצת שדות נגב, פתח את הטקס וסיפר כי בטרם נבחר הוא ראה בחזונו את הקמת מרכז צעירים לתושבי המועצה. לימים הסתבר שהדבר לא היה פשוט לביצוע שכן במשרדי הממשלה הציעו לחסוך בעלויות ולחבור למרכז צעירים הנמצא באחד הערים באזור. אך בשיתוף פעולה ביחד עם מרחבים הצלחנו להקים את המרכז הזה תוך ויתור הדדי בין המועצות. גם מבצע צוק איתן סייע לקבלת תקציב עבור הקמת המרכז.

מאז, מוסיף תמיר "עושים דברים נפלאים במרכז הזה, כמו קורסים ליולדות ואמהות, הכנה לאזרחות למסיימי צבא ושירות לאומי, הכנה לצבא למסיימי תיכון ועוד.."

שר הבינוי והשיכון,יואב גלנט דיבר על המצב בעוטף עזה ואמר "הסתובבנו בשטח, ראינו את הנזקים במקומות שמוכרים לי שנים ארוכות כמפקד הגזרה. זה צובט את הלב ואנחנו לא יכולים להשלים עם המצב הזה בשום פנים ואופן.

כאלוף פיקוד התעקשתי שעד המטר האחרון יחרשו השדות ויעובדו התלמים כעניין שבעיקרון. הריבונות והאחיזה מוחזקת בזכות הביטחון, בזכות התיישבות ובזכות החקלאות - זה המפתח. המדינה תומכת במתיישבים כאן לא רק מפני שחשוב לה שהם יחיו כאן בביטחון אלא מפני שעשרות אלפי האזרחים שגרים סביב רצועת עזה מייצגים את האחיזה הציונית על כל משמעותית עד המטר האחרון. ולכן, אנחנו לא נשלים עם פגיעה באזרחים או ברכוש.

משרד הבינוי בתקופתי משקיע הרבה, גם במחשבה וגם במעשה. מהמיגון שהחל עוד בתקופתי כאלוף פיקוד דרום והסתיים בשנים האחרונות דרך הפיתוח מראש של המגרשים - שטח מפותח מחכה לאזרח.

הישוב ליד סעד יוקם, זה רק עניין של זמן. פוליטיקה קטנה לא תעצור את זה. התשובה שלנו למי שמנסה לפגוע בנו או להבעיר את השדות שלנו - זה התיישבות חוסן וחוזק. לא עפיפונים, לא רקטות, לא קאסמים  ולא בלוני תבערה יעצרו אותנו. הקמת מרכז הצעירים זו התשובה לדברים הללו וגם לאתגרים הצבאיים נדע לתת פתרון.

בקרוב נביא את החלטת משרד הבינוי והשיכון לאזורי עדיפות לאומית. עוד בטרם בלוני התבערה נלחמתי להכניס את הישובים הללו למפה. מבחינתי עוטף עזה נמצא בעדיפות עליונה. במאבקים אנחנו לא מפסידים, רק מנצחים. אין פשרות, אין ויתורים אין תיקו – יש נצחונות".

בסיום דברי המכובדים התפנו ראשי המועצות והשר להסיר את הלוט משלט המרכז לצעירים, לגזור את הסרט ולקבוע את המזוזות במקום. מה שנותר כעת הוא שהתושבים בשדות נגב ובמרחבים ימשיכו להנות ממרכז צעירים פעיל ותוסס.