ביום שלישי השבוע התקיים בהיכל התרבות בשדות נגב חידון התנך לנוער במועצה. החידון שהיה אמור להתקיים בסוף החודש שעבר, נדחה עקב המצב הביטחוני.

בחידון עצמו השתתפו נערים ונערות מבתי הספר במועצה הכוללים את ישיבת "בית יהודה" בכפר מימון, "אולפנת צביה" במועצה. תיכון "נריה בנים", תיכון "נריה בנות" וחטיבת הביניים "דעת" בסעד.

האווירה בחידון הייתה שמחה מחד ומתוחה מאידך והאולם היה מלא בתלמידים ובני משפחות שבאו לעודד. מפיק האירוע, יואב שלוסברג עמל רבות על תכנית יפה לחידון שכללה בין השאר שאלות ישירות, שאלות על ידי המחזה בהשתתפות ספונטנית של הקהל, סרטונים ואפילו חידון בו גם הקהל השתתף.

בסוף החידון הוכרזה הזוכה בחידון עצמו והיא התלמידה תהל סעדון מאולפנת צביה.. במקום השני זכה אסף לוטם מ"נריה בנים" שהוא בן למשפחה עם שושלת בזוכי חידוני תנך. בן דודו זכה השנה בחידון התנך העולמי שהתקיים ביום העצמאות. למקום השלישי הגיע דביר ריקלין מישיבת בית יהודה בכפר מימון.

בראש צוות השופטים המכובדים עמד הרב יצחק לוי, ח"כ ושר לשעבר מכפר מימון ואתו שפטו גם צביקי פורת ועמירם לב. את החידון ארגנה מחלקת החינוך והנוער של שדות נגב בראשותו של מוטי אדרי מנהל המחלקה. לקחו חלק חשוב בסיוע גם מועצת הנוער, יוני ממו, מנהל המתנ"ס החדש והצוות הטכני של המועצה.

אין ספק כי קיום חידונים לנוער מסוג זה משדרגים מאוד את האווירה החינוכית במועצה ומעלים את קרנו של ספר הספרים, התנך.