תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, טס השבוע לוייטנאם וקמבודיה על מנת לקדם הסכם לשיתוף פעולה מול הממשלות בארצות ממזרח אסיה, נפאל וייטנאם וקמבודיה. ההסכם המדובר הוא לגבי פרויקט בו מגיעים מאות סטודנטים לישראל על מנת ללמוד טכנולוגיות חדשות בתחום החקלאות. הסטודנטים מגיעים למרכז המשתלמים בשדות נגב ולמעשה מתגוררים כאן במשך שנה בה הם לומדים כיצד לתפעל את הטכנולוגיות החדישות באופן תיאורטי ומעשי.

זו השנה החמישית שמרכז המשתלמים בשדות נגב פועל באישור הוועדה הבין משרדית המורכבת ממשרד החוץ, משרד הפנים ומשרד החקלאות . ישנם בארץ שישה מרכזים כאלו ומרכז שדות נגב נחשב לאחד הטובים .

השנה הוקצו למרכז בשדות נגב כ- 100 סטודנטים מנפאל, 62 מוייטנאם, ו 50 מקמבודיה.

את הפרויקט מרכז בצורה מקצועית, שלמה נזר, אשר מתאם בין כל הגורמים בארץ ובחול את המפגשים ובאופן שוטף מנהל את המרכז כולו.

הסטודנטים הזרים לומדים יום בשבוע במכללת "חמדת הדרום", כאשר את המסלול האקדמי מנהל פרופ' יפתח בן אשר, מנהל מו"פ שדות נגב. בשאר הימים הם עובדים ולומדים חקלאות מעשית במשקי החקלאים השותפים בפרויקט.

ראש המועצה מספר כי היחס לישראל בארצות מהם באים הסטודנטים הוא מצוין וכי יש לישראל שם טוב מאוד בקרב השלטונות והתושבים שם. ישראל נתפסת כמדינה מתקדמת ומביטים בה בעין טובה. זאת בניגוד לתדמית התקשורתית הקיימת לישראל בתקשורת הזרה.

הפרויקט הוא חשוב מאוד לממשלת ישראל הרואה בסיוע למדינות העולם השלישי עניין חשוב. "אין ספק כי כל סטודנט המגיע לחיות כאן במשך שנה ומקבל את כל הידע החשוב הזה, הופך להיות שגריר טוב של ישראל" אומר תמיר עידאן.