לאחר ששמרו על תושבי הדרום ועוטף עזה במהלך ימות החג ובעיקר בהפגנות והבערות הצמיגים בחג השני של פסח ובשבת, החליטו במועצה האזורית שדות נגב לומר לחיילים תודה בדרך מרגשת במיוחד, על ידי הבאתם של החיילים לחגיגות המימונה של המועצה במושב זרועה, שם חגגו ברוב הדר עם תושבים רבים מרחבי המועצה.

ביישובי המועצה האזורית שדות נגב חיים כבר למעלה מעשור בצל איומי הטרור המגיעים מרצועת עזה. במהלך השנים עברו התושבים מבצעים צבאיים וסבבי הסלמה וכל העת, לצד הפגנת חוסן הם דאגו שלא לשכוח את החיילים המשרתים בסמוך לבתיהם ושומרים עליהם, ופינקו אותם בשלל דרכים, בין בפתיחת הבתים למקלחות חמות, כיבוס מדיהם של החיילים וחלוקת מזון ושתיה. גם בחג השני של פסח, חשבו בשדות נגב על החיילים המשרתים בדרום, בעיקר בעת ההפגנות בגדר הגבול, והזמינו אותם לחגוג עימם את המימונה במושב זרועה.

החיילים, אשר הביעו את התלהבותם ושמחו על יוזמתה של המועצה, הגיעו בצאת השבת אל מושב זרועה ושם נכנסו אל האולם כשתושבי המועצה הרבים שהיו במקום עמדו, מחאו כפיים, הצדיעו להם ואמרו תודה גדולה על כל מה שהם עושים למען האזור כולו ולמען שדות נגב בפרט. אירוח החיילים במימונה הינו המשך ישיר לאירוחם בחג השני של הפסח ובשבת האחרונה בשניים מיישובי המועצה, גם שם דאגו התושבים לפנק את החיילים בעיתות ההפוגה ולהעניק להם תחושה של בית, למרות המרחק מהמשפחות שלהם.

במהלך הערב חגגו יחד החיילים ותושבי המועצה, רקדו ואכלו יחד מופלטות, ברוב שמחה והדר. הם הביעו את תודתם למועצה על היוזמה וציינו עד כמה הם מעריכים את המעשה. "זהו רגע מרגש מאוד בשביל כולנו" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "החיילים האלה, הם הבנים והאחים של כולנו, הם שומרים עלינו בחג ובשבת, הם עמדו על הגדר וגילו גבורה ואומץ לה כשהדפו את הטרוריסטים המנסים לחדור אל שטח ישראל ולפגוע בתושבים. אני שמח שהתאפשר להם להגיע ולחגוג איתנו ועל ידי כך הם נתנו לנו הזדמנות לומר להם תודה ולהביע את הערכתנו על מעשיהם בכל יום על גדר המערכת ובגבול הרצועה."