בטקס מרשים ורב משתתפים העניק ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, אות אזרח של כבוד בשדות נגב לשר התחבורה והמודיעין, חה"כ ישראל כץ, כאות הוקרה על פעילותו למען תושבי שדות נגב.

בהיכל התרבות במועצה האזורית שדות נגב נערך השבוע טקס מרשים בהשתתפותם של ראשי רשויות ותושבים רבים מקרב יישובי שדות נגב, בו העניק ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, את אות אזרחות הכבוד לשר התחבורה והמודיעין, חה"כ ישראל כץ. את אזרחות הכבוד העניק עידאן לשר כאות הוקרה והערכה על שיתוף פעולה פורה בין משרד התחבורה למועצה ועל כל פעילותו של השר, בתחומים השונים, למען תושבי שדות נגב ושיפור איכות חייהם.

בשנים האחרונות פועלים שר התחבורה, חה"כ ישראל כץ, וראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, בשיתוף פעולה הדוק ויחד, הם מצליחים להביא לשינוי משמעותי בתחומי התחבורה והתעבורה במרחבי שדות נגב. את השינוי ניתן לראות בין היתר במספר פרויקטים גדולים ומשמעותיים שיצאו לפועל בשנים האחרונות, לאחר שלא טופלו במשך שנים רבות.

בין יתר הפרויקטים ישנם הכיכרות שהוקמו בכביש 2444, בכניסות לאזור התעשייה שדות נגב, אותם חנך השר כץ באותו הערב, טרם טקס הענקת אזרחות הכבוד, אשר הוקמו לאחר שנים רבות של מאבק שניהל עידאן מול משרדי הממשלה השונים, בשל היותם של הצמתים מסוכנים במיוחד.

למעגלי תנועה אלה, מצטרף מעגל תנועה נוסף שהוקם בכניסה החדשה לקיבוץ סעד וזאת על מנת שלא להסיע את התלמידים הצעירים בכביש צומת סעד שהינו חשוף לירי טילים וצלפים. השר כץ, נענה לבקשתו של תמיר ובמאמץ משותף הם הצליחו לתקצב את הקמתו של מעגל התנועה בהחלטת הממשלה שהתקבלה לאחר מבצע 'צוק איתן'.

כמו כן, הוקמה בכביש 2422 מצומת זמרת ועד למושב שוקדה טיילת מוארת והכביש באזור זה הורחב, וזאת במטרה להסדיר את הדרך ולהפוך אותה לבטוחה לכל משתמשי הדרך. כביש 25 בשטחי המועצה חודש, ביישובי המועצה הוסדרו התנועה והחניות בעיקר בקרבת מוסדות החינוך וכן, נעשו ריבודי כבישים בשטחי היישובים. הוסדרה התחבורה הציבורית ביישובים וכיום, ישנם קווים של חברת 'דן בדרום' שנכנסים לתוך יישובי המועצה ומגיעים לתחנות הרכבת בנתיבות או בשדרות.

במהלך הטקס נאם ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן וציין: "את חריצותו של השר ישראל כץ ואת פירות עבודתו הקשה רואים בארץ כולה, תחנות הרכבת הצצות כפטריות שלאחר הגשם מביאות לשינוי גדול בערים והמועצות הסמוכות להן. ברחבי הארץ כולה רואים וחשים את השינוי והתנופה בתחום התחבורה ועל כך מגיעה התודה והברכה לך, השר כץ ולצוות משרדך."

עוד בנאומו התייחס תמיר עידאן למהפכה שנעשתה בתחום התחבורה בשדות נגב והוסיף: " כבר בישיבות העבודה הראשונות שלנו יחד, קיבלת החלטה אמיצה וחשובה והגדרת את שדות נגב כפיילוט. פועלך הרב למען המועצה והיישובים, הביא לשינוי בתחומים שונים ולאיכות חיים מיטבית, אשר מביאה לאזור תושבים חדשים."

עם סיומו של טקס הענקת אזרחות הכבוד, הרימו התושבים יחד עם ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, כוסית לרגל חג הפסח ואיחלו חג שמח וכשר לכל בית ישראל.