במסגרת הקשר ההדוק שנשמר בין המועצה האזורית שדות נגב לבין קרן היסוד, הגיעה לפני מספר ימים משלחת עיתונאים מברזיל לביקור ומסע הסברה בשדות נגב, שם הם נפגשו עם ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן וערכו סיור בגן המדעי.

משלחת עיתונאים מברזיל הגיעו לביקור במדינת ישראל וזאת במסגרת פעילות הסברה שמפעילה קרן היסוד. העיתונאים ערכו סיור בשטחי שדות נגב בהם גם השטחים הסמוכים לגדר המערכת, שם הם ראו את קרבתם של היישובים לגבול ואת הפעילות החקלאית שנמשכת עד לתלם האחרון. לאחר מכן, הם הגיעו לסיור בגן המדעי במועצה, שם מנהל מחלקת החינוך, מוטי אדרי, הציג בפניהם את פעילותו של הגן ללימודי מדעים ופיתוח הסקרנות מהגיל הרך ואת ההשפעה של לימודי הגן המדעי על החוסן האישי והקהילתי של הילדים.

בגן המדעי נפגשו העיתונאים מברזיל עם ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, אשר סיפר על המצב הביטחוני המורכב באזור ועל התמודדותם של התושבים, בהם הילדים הצעירים עם מצבי חירום. עוד הוא הוסיף וסיפר על הגן המדעי ועל שדרוגו בשנה האחרונה. לאחר מכן, ערכו העיתונאים הברזילאים ראיון מצולם עם ראש המועצה, בו הם שאלו על הצמיחה והפיתוח הנראים ביישובי שדות נגב על אף המצב הביטחוני המורכב. בסיום הביקור ציינו העיתונאים את התרשמותם מהצמיחה הניכרת ביישובים ומהחוסן שמפגינים התושבים בשגרה ובחירום.

"אני רוצה להודות לקרן היסוד שמקדמת לא רק את התרומות של קהילות יהודיות בישראל, אלא גם דואגת להסברה של ישראל בעולם" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "משלחת העיתונאים מברזיל שהגיעו למועצה גילו עניין רב במצב הביטחוני ובחוסן התושבים וכן, באופן בו אנו מתמודדים עם המצב וכיצד אנו עמלים לחיזוק החוסן של תושבי המועצה. כולי תקווה כי את הרשמים החיוביים שהם קיבלו כאן הם יעבירו הלאה בברזיל."