לקראת חג הפסח פועלת המועצה לשיפור החזות החיצונית של היישובים, במבצע ניקיון בהיקף חסר תקדים, במסגרתו פועלים עובדי השפ"ע להבריק את היישובים וליפות אותם לכבוד החג.

בכל שנה עובדי מחלקת השפ"ע במועצה האזורית שדות נגב עובדים מיד לאחר חג הפורים, לילות כימים על מנת להכין את היישובים לחג הפסח. הם מנקים במרץ, מתגברים את פינוי הגזם והאשפה, הבובקט מנקה את הכבישים לפני שעוברת בהם מכונת הטיאוט אשר עובדת ללא הפסקה וכך גם השופלים אשר מפנים את הלכלוך מהשטחים הציבוריים ואת ערימות הפסולת ביישובים ודואגים להבריק את היישובים לקראת החג.

השנה, השקיעו במועצה האזורית שדות נגב סכומים חסרי תקדים בנוסף לתקציב הרגיל המושקע בתחום ניקיון היישובים וזאת על מנת לאפשר לתושבים לחגוג את הפסח ביישובים חגיגיים ונקיים ולהעניק אווירת חג ליישובים. בנוסף לתגבור איסוף האשפה והגזם, פועלים לצד עובדי מחלקת השפ"ע גם עובדי מחלקת הגינון ביישובים ומשפרים את חזותם החיצונית של היישובים על ידי שדרוג הגינות הציבוריות לקראת האביב.

"אנו פועלים ללא הרף, מיד עם צאתו של חג הפורים התחלנו בהכנות לקראת הפסח." ציין מנהל מחלקת השפ"ע, ירון חדד והוסיף: "עובדי המחלקה עושים מאמץ גדול לקראת החג וזאת על מנת להעניק לתושבים שלנו אווירת חג גם מבחינה זו."

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן ציין: "אני רוצה להודות לעובדי מחלקת השפ"ע ולעובדי מחלקת הגינון על העבודה הקשה. בכל שנה אנו דואגים לניקיון היישובים ושטיפת הפחים לכבוד החג גם השנה, לקחנו על עצמנו לנקות ביתר שאת ובאמת, ניתן לראות כבר בשטח את השינוי ואת ההתחדשות המסמלות את בואו של חג האביב, חג הפסח."