עשרות פרויקטים התנדבותיים נערכו ביישובי שדות נגב במהלך יום המעשים הטובים, מטף ועד זקן נרתמה כל קהילת המועצה לטובת עשיית מעשים טובים.

בכל שנה מצטרפים במועצה האזורית שדות נגב ל'יום המעשים הטובים' שנערך בכל הארץ במסגרת פעילותה של עמותת 'רוח טובה'. גם השנה הצטרפו תושבי ועובדי המועצה ליום המעשים הטובים בעשרות פרויקטים בתחומים שונים שנערכו בכלל היישובים. עובדי המועצה שילבו באותו היום את התרגיל הארצי עם פעילות בשוק בנתיבות, שם הם סייעו לוותיקי יישובי המועצה בקניות הירקות והפירות וכן, פתחו דוכן בשוק בו הם חילקו שתיה לעוברים ושבים.

ביישובי המועצה האזורית שדות נגב נערכו שלל פרויקטים בהם, שתילת עצים לזכרו של צוריאל כלפה ז"ל מהיישוב מעגלים, כאשר ילדי היישוב ובני משפחתו של צוריאל ז"ל נטעו יחד עצים והקימו גן לזכרו של צוריאל. בקיבוץ סעד פתחו הילדים והנוער 'קפה 70' בחדר האוכל, שזהו בית קפה לוותיקי הקיבוץ. בקיבוץ עלומים החליטו הילדים והנוער לפנק את וותיקי הקיבוץ בארוחת ערב. במושבים שובה, יושיביה, גבעולים ובית הגדי חילקו הילדים שי לוותיקי היישובים. בכפר מימון ובמושב שוקדה יחלקו הילדים שי לוותיקי היישובים לקראת חג הפסח.

במושב זמרת ערכו מפגש רב דורי, של ילדי הגנים עם וותיקי המושב, בהם סיפרו הוותיקים לילדים את סיפורי עלייתם ארצה והקמתו של המושב. במושב שיבולים נערכה תערוכת 'בחפץ לב' בה צולמו הנשים הוותיקות מהמושב עם חפצים ישנים וסיפרו על הקשר שלהן לחפצים ועל הרגשות הסנטימנטליים שמעורר בהן החפץ. במושב שרשרת נרתמו הילדים והנוער לחלוקת שי לוותיקי המושב בצירוף ברכה ובלון. במושב מלילות ערכו ערב משפחות נוסטלגי במסגרתו אכלו התושבים ארוחת ערב משותפת ושירה בציבור. כמו כן, השתתפו הנשים הוותיקות של המושב בתערוכת 'חפץ לב' שהוצגה במקום.

גם במושב זרועה תרמו לקהילה ביום המעשים הטובים, שם ערכו התושבים הפנינג גדול ומושקע לילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. בהפנינג היו דוכני יצירה, הצגה לילדים, מופע של קוסם, דוכן הכנת פיתות ועוד שלל הפעלות המותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים. בהפנינג השתתפו ילדים רבים עם צרכים מיוחדים מכלל היישובים שציינו את תודתם לתושבי זרועה על הפעילות.

במוסדות החינוך של המועצה השתתפו התלמידים גם כן ביום המעשים הטובים, כשתלמידי 'נועם תושיה' הקימו שוק תן וקח שכל תרומותיו לצדקה. בבית הספר בית הגדי הגיעו התלמידים לביקור במועדון הוותיקים במושב וערכו פעילות משותפת עם הוותיקים. באולפנת צביה ובתיכון נריה בנות סייעו לוותיקי היישובים בניקיונות לקראת חג הפסח. כמו כן, באולפנה צילמו קליפ משותף עם חברי מועדון 'לב שלם'. בגני הילדים התגייסו הילדים לניקיון שטחים ציבוריים. בתכנית 'פותחים עתיד' שיתפו פעולה עם השיטור הקהילתי של המועצה ויחד הם שתלו צמחי תבלין בגינה של מרכז חוש"ן (חברתי ותיקי שדות נגב).

"מחמם את הלב לראות את כלל המעשים הטובים שעושים תושבי שדות נגב בכל השנה ובמיוחד ב'יום המעשים הטובים'" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "במהלך היום נעשו מעשים טובים בכל יישובי המועצה, גם אנחנו, עובדי המועצה יצאנו אל השוק וסייענו לוותיקי היישובים בקניות. מדהים לראות עד כמה הקהילות שלנו מגובשות ומוכנות תמיד לסייע ולתרום מזמנם וממרצם לטובת הקהילה."