במסגרת שיתוף הפעולה הפורה שמקיימת המועצה האזורית שדות נגב עם משרד המדע והטכנולוגיה, הגיע השבוע לביקור במועצה שר המדע והטכנולוגיה, חה"כ אופיר אקוניס ואישר בין היתר את הפעלתו של גן טכנולוגי בקריית החינוך במועצה בסמוך לגן המדעי ששודרג לאחרונה.

שר המדע והטכנולוגיה, חה"כ אופיר אקוניס, הגיע בשלישי האחרון לביקור במועצה האזורית שדות נגב וזאת במסגרת שיתוף הפעולה המוצלח שמקיימת המועצה עם המשרד במהלך השנה כולה. במסגרת ביקורו של השר וצוות משרדו, הם נתנו את אישורם לכמה פרויקטים משמעותיים בתחומי המדע, הטכנולוגיה והרובוטיקה וכן, הביעו את התלהבותם מהיוזמות והפרויקטים הייחודיים שהציגו בפניהם ראש המועצה, תמיר עידאן, מנהל מחלקת החינוך, מוטי אדרי ומנהל מחלקת הילדים והנוער, יוני ממו.

במהלך פגישת העבודה עם השר הועלו בקשות לתמיכה בתוכניות ומיזמים אותם מעוניינים בשדות נגב להוציא לפועל על מנת להמשיך ולקדם את לימודי תחום המדעים במערכת החינוך המועצתית, הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. במהלך הדיור, עלה הצורך בהקמתו והפעלתו של גן טכנולוגי במועצה וזאת כהמשך ישיר לגן המדעי, אשר שודרג לפני כשנה, ולבנות בו פלנטריום ייחודי לשימוש הילדים בעלות של כמיליון ₪, השר הבטיח את תמיכתו של המשרד בהצטיידות תואמת ובהפעלת הגן הטכנולוגי באמצעות החלטת ממשלה ייחודית לשדות נגב.

מיזם נוסף שהעלו נציגי המועצה בפני השר הוא תמיכה בבניית מיקרו לוויין על ידי בני הנוער ובשיתוף חוקרי המו"פ, השר וצוות משרדו התלהבו מהפרויקט החשוב והמיוחד והם החליטו לתמוך בו. על מנת לפעול לצמצום הפער הדיגיטאלי בקרב אוכלוסיית הוותיקים במועצה יתמוך משרד המדע בהקמתו של מרכז להב"ה נייד, שזהו אוטובוס ישן שיוסב לטובת הקמתו של המרכז הנייד.

כמו כן, הבטיח השר כי שיתוף הפעולה הפורה המתקיים בין משרד המדע למועצה ימשך וזאת בין היתר בדמות סבסוד קייטנות רובוטיקה ומדעים בחופשות הקיץ ופרויקטים נוספים המסייעים בהנגשת לימודי המדעים לכל תלמיד ותלמידה במועצה.

"הקשר ההדוק שלנו עם משרד המדע מביא ליצירתם של פרויקטים ייחודיים אשר מטרתם הינה להעמיק את הידע של הילדים ובני הנוער שלנו בתחומי המדעים ולפתוח להם אופק לתחומי דעת נוספים אשר יפתחו בפניהם דלתות רבות בתחומי ההשכלה הגבוהה והתעסוקה בעתיד." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "אני מודה לשר המדע ולכל הצוות המדהים שהגיע איתו, על הסיוע הרב ועל הבנת החשיבות שבדחיפה ללימודי מדעים כבר מהגיל הרך."