בטקס מרשים ורב משתתפים חילקה המועצה האזורית שדות נגב מלגות לכ-100 סטודנטים מלגות אשר במסגרתן לוקחים הסטודנטים חלק פעיל בקהילה, על ידי התנדבות בתחומים שונים, לבחירתם. את הטקס ארגן מרכז הצעירים המשותף למועצות מרחבים ושדות נגב.

במועצה האזורית שדות נגב רואים חשיבות רבה בעידוד דור העתיד לרכישת השכלה גבוהה, על כן המועצה עושה רבות על מנת לסייע לסטודנטים בהכוונה, ייעוץ ואף קבלת מלגות ללימודים במכללות ובאוניברסיטאות. ביום ראשון האחרון ערך מרכז הצעירים המשותף למועצות שדות נגב ומרחבים טקס מלגות מרשים ורב משתתפים במסגרתו הוענקו מלגות בשווי של כמיליון ₪ לכ-100 סטודנטים, תושבי שדות נגב.

את הטקס פתח ראש המועצה האזורית שדות נגב וציין את חשיבות רכישת ההשכלה הגבוהה וזאת על מנת לרכוש מקצוע אשר יסייע לסטודנטים בשנים הקרובות להשתלב בשוק העבודה במשרות בכירות. כמו כן, הוסיף עידאן את החשיבות שהוא רואה בהשתלבותם של הסטודנטים בקהילת המועצה על ידי שעות ההתנדבות שהם עושים במסגרת המלגה.

בטקס נכח גם יו"ר 'מפעל הפיס', מר עוזי דיין, אשר במסגרת פעילותו במפעל הפיס הוא פועל רבות למתן סיוע ומלגות לסטודנטים לצד שילוב התנדבות בקהילה, כך שהערכים עליהן מושתתות מלגת המועצה ומלגת מפעל הפיס, הינם ערכים דומים המחברים השכלה גבוהה עם שייכות למקום וחיבור לקהילה.

בהמשך הטקס עלה לבמה העיתונאי דני קושמרו אשר סיפר על מערכת החדשות מאחורי הקלעים, על ההתרחשויות והעבודה האינטנסיבית לסיקור כלל התחומים. וכן, שוחח עם המלגאים בשיחה פתוחה ומרתקת אודות נושאים שונים שמעניינים אותם.

"היום, אתם יוצאים מכאן לא רק עם צ'ק שמן, אלא גם עם ערכים חשובים שאותם אני מקווה שתשאו אתכם עוד שנים רבות" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "ההתנדבות בקהילה היא חשובה עד מאוד, שכן היא נותנת למלגה שכר לא כספי, אלא נפשי, היא מעניקה למלגה גמול משמעותי בצורת סיוע לילדים, נוער, קשישים ואוכלוסיות מוחלשות ובכך אתם זוכים לא רק לסיים את לימודיכם בהצלחה אלא גם עוברים שלב חשוב בבית הספר של החיים. אני מאחל לכולכם הצלחה רבה בלימודים."