חניכי תוכנית 'פותחים עתיד' במועצה האזורית שדות נגב השתתפו ביום ההתנדבות הארצי שמקיימת התוכנית ופועל מדן ועד אילת. הילדים התנדבו במסגרות שונות במועצה, בהן מרכז חוש"ן.

במסגרת פעילותה של תוכנית 'פותחים עתיד' בשדות נגב יצאו ילדים ובני משפחותיהם להתנדבות בקהילת המועצה. יום ההתנדבות הארצי היווה את נקודת הזינוק למהלך רחב בו כלל מוטבי התוכנית ואנשי הצוות ייקחו חלק במספר רחב של פעילות התנדבותיות שונות ומגוונות בקהילה.

תוכנית 'פותחים עתיד' פועלת במועצה האזורית שדות נגב מזה כעשור ובמסגרת פעילותה היא מובילה משפחות, ילדים וקהילות להגשמת חזון של שינוי חברתי. התוכנית מעניקה לכל ילד ומשפחה את הביטחון, ההזדמנות והכלים להצליח על ידי מימוש הפוטנציאל הטמון בהם וכן, יוצרת ומעודדת הזדמנויות לצמיחה ולהתפתחות באמצעות רעיון חדשני וייחודי – המבוסס על הקשבה, נוכחות ותמיכה.

ילדי ובני המשפחות של תוכנית 'פותחים עתיד' בשדות נגב התנדבו במרכז חוש"ן ויחד הם חגגו עם מבקרי המרכז את חג החנוכה בארוע מרגש הנוער ליצור חיבור בין דורי בין הדור הצעיר לדור הוותיק. במהלך הערב הילדים הכינו יחד עם הוותיקים זיתים מתובלים, מילאו סופגניות והעניקו להם ציורים שהם הכינו לכבודם.

מטרתה העיקרית של ההתנדבות הינה גיוסם של ילדי התוכנית בליווי הצוות לבקר ולהתנדב במועדונים החברתיים המטפלים בוותיקי היישובים הפועלים ביישובים ובין היתר להדליק יחד איתם את נרות החנוכה אך בעיקר ליצור חיבור בין דורי בקהילות.