בערב, שכבר הפך למסורת בשדות נגב, עלתה הצגה מבית תיאטרון אלומה, בה שיחקו אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים וכן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן ציין עד כמה חשוב לו ערב זה וכיצד המעשים הטובים שעושה כל אדם למען הזולת נותנים לזה שעושה הרבה יותר.

ביום רביעי האחרון נערך במועצה האזורית שדות נגב ערב להעלאת המודעות לתחום הצרכים המיוחדים. במסגרת הערב, אשר הפך כבר למסורת בשדות נגב, העלו שתי שחקניות מוכשרות במיוחד ואמהות לילדים עם צרכים מיוחדים בעצמן, את ההצגה "אם אנחנו כבר כאן, אז למה לא ליהנות מזה?" מבית תיאטרון אלומה. במהלך ההצגה הן שרו, דיברו וסיפרו על ההתמודדות שבגידול ילד עם צרכים מיוחדים ועל ההורות המיוחדת שהם פיתחו במהלך השנים בעקבות כך.

את הערב, שנערך בהיכל התרבות של המועצה, פתחו בברכות מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, נח אלמסי, שציין: "המועצה רואה חשיבות גדולה בהעלאת המודעות לתחום הצרכים המיוחדים וכל עובדי המועצה פועלים רבות במהלך השנה כולה לטובת קידום העניין. צוות המחלקה שלי, אשר אמון על הטיפול בתושבים עם הצרכים המיוחדים במסגרות השונות, פועל ללא לאות על מנת להעניק לכל תושב ותושבת עם צרכים מיוחדים את היחס הטוב ביותר ולמצוא להם מסגרות חברתיות ותעסוקתיות הולמות לצרכיהם. יישר כוח לכל מי שלקח חלק בהפקת הערב בהם העובדות הסוציאליות והספרייה הקהילתית."

בהצגה שעלתה על בימת ההיכל באותו הערב השחקניות ריגשו מאוד את הקהל בסיפוריהן על ההורות שפיתחו בעקבות הולדת הילדים עם הצרכים המיוחדים ועל ההתמודדות שלהן כאמהות, של הילדים ושל המשפחה והסביבה כולה. הן ציינו עד כמה הן אופטימיות וכי הן לא לוקחות את החיים כמובן מאליו ומבינות את הצורך במיצוי הרגע.

"אנו פועלים כל השנה לטובת קידום פרויקטים בתחומים השונים ומודים על כך שניתנה לנו הזכות לעשות זאת. אך כשאנו עושים מעשה לטובת התושבים עם הצרכים המיוחדים אנו מרגישים ברי מזל פי שניים" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "הפרויקטים האלה הם לא רק עבודה אלא יש בהם הרבה נשמה ואשרינו שזכינו להיות אלה שיש בידם לסייע לאוכלוסייה זו ולהקל את ההתמודדות היום יומית המורכבת שלהם. אני רוצה להודות לכל עובדי המועצה אשר פועלים כל השנה לטובת התושבים עם הצרכים המיוחדים וכן לכל מי שעמל וטרח על הפקת הערב, הקב"ה ישלם שכרם."