בביקורו בפילדלפיה לפני כשבועיים גייס תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, תרומה בסך של 2 מיליון ₪ לטובת הקמתו של מרכז לבריאות האם והילד בשדות נגב. מרכז זה הינו שלב ב' למרכז לחינוך והתפתחות הילד ע"ש רוברט סליגמן המעניק טיפולים פרא – רפואיים לתינוקות מגילה לידה.

לפני כשבועיים ערך תמיר עידאן ביקור רשמי בקהילה היהודית בפילדלפיה. מטרות הביקור היו שמירה על הקשר החם בין הקהילות וקידום מזמים כלכליים וקהילתיים משותפים. בביקורו, הצליח עידאן לשכנע ולהרשים את הצוות המקצועי של הפדרציה היהודית בהיתכנות והנחיצות של המיזמים.

בפגישה שאורגנה באמצעות הפדרציה בין עידאן לקרוליין סליגמן הוא הציג בפניה את הפרויקט להקמת שלב ב' למרכז להתפתחות הילד במועצה ואת חשיבותו לקליטת משפחות צעירות ביישוב המועצה. מרכז זה הינו מרכז ייחודי וראשוני מסוגו במועצות אזוריות בישראל ובו יינתנו שירותי בריאות מותאמים ומגוונים בהם: מעקב התפתחותי, הדרכה בתחומי הורות, איתור וטיפול באוכלוסיות בסיכון, הכוונה ביצירת מרחבים התפתחותיים מטפחים בבית ובמרחב הציבורי והנגשת המידע אודות זכויות ושירותים לאם ולילד.

בפגישה המרגשת בין עידאן למשפחת סליגמן הייתה תמימות דעים כי מרכז זה הוא המקום המתאים והראוי ביותר להנצחת שמו של איירה סליגמן ז"ל אשר נהרג בתאונה מצערת אשתקד. בין איירה ז"ל לבין המועצה טופח ונשמר קשר הדוק וחם מאז תרומתו להקמת המרכז לחינוך והתפתחות הילד ע"ש אביו רוברט ז"ל.

מרכז זה היה קרוב מאוד לליבו של איירה אשר תמך בסכום משמעותי בהפעלתו מאז הקמתו ועד היום במשך 15 שנים ברציפות. אחותו של איירה קרוליין, התרגשה מאוד מהיוזמה להקמתו של המרכז ושמחה לשמוע על פעילותו הענפה והמקצועית של המרכז ועל הרצון להרחיב את המרכז והשירותים הניתנים בו.

יו"ר הפדרציה הגב' נעמי אדלר שמחה להיות זו המבשרת לראש המועצה , תמיר עידאן את הבשורה והמרגשת שהתקבלה ממשפחת סליגמן על נכונותם לתרום 2 מלש"ח לטובת הקמת המרכז וכן, להמשיך ולתרום לטובת המשך קיומה של הפעילות השוטפת במרכז.